Střelba v letadle s Babišem: člen ochranky omylem vystřelil ze služební pistole

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


tof_
Příspěvky: 46

Příspěvek#31 » stř 29. kvě 2019, 18:41

Já na to koukám tak, že udělal to, co se po něm chce (a proč se to po něm chce). Ačkoliv tam nastala nedbalost při vybíjení (minimálně jednou, pravděpodobně dvakrát), zbytek procedury dokončil tak jak měl - tedy ranou jistoty bezpečným směrem. Lepší než předat kapitánovi nabitou zbraň.
Být jeho nadřízený, tak ho formálně pokárám za nedbalost a na konci kvartálu mu v klidu dám plné prémie :)



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#32 » stř 29. kvě 2019, 18:45

@Marinakus: vrána vráně oči nevyklove
@tof_: kde je v letadle bezpečný směr?



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#33 » stř 29. kvě 2019, 18:51

Kde se pořádají ty závody v inteligentním a zodpovědném zacházení, kterých se příslušníci Ochranné služby PČR zúčastňují?
Jak se liší to, co dělá nějaký PACH od toho samého, když to dělá normální člověk? Nejsme zase u toho dávno profláknutého a vysmívaného: zbraně jenom do rukou profesionálů?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4570

Příspěvek#34 » stř 29. kvě 2019, 18:52

ren : Jo. To sedí dokonale. V tom s tebou naprosto souhlasím. Mám na památku od bývalých kolegů takovou pěknou plaketu. Je na ní zajímavý nápis : "Kdo nezažil, nepochopí. Kdo zažil, nezapomene." Ten kdo nezažil, nemůže nikdy pochopit pravdu tohoto sdělení. Toho kluka, který střílel u Baudiše znám osobně, dost jsem o tom slyšel přímo od lidí, kteří byli v letadle a stejně bych se neodvážil hodnotit. Tady je ovšem soudců na základě novinového sdělení jako máku. Jestli je všechno tak pravdivé, jako benzinem zaplavený zavazadlový prostor v Tučku, tak pěkně děkuji.

Uživatelský avatar
vosicz
Příspěvky: 132

Příspěvek#35 » stř 29. kvě 2019, 18:53

ren: jako při naprosto každé aktivitě, čím častěji ji budeš něco dělat, tím lepší v tom nejspíš budeš a zároveň tím větší šance bude, že to prostě jednou z***víš. Když neuděláš v životě jediný krok, nikdy nezakopneš. O nároku nikdo nic nepsal, to sis vykonstruoval sám. Když vezmu 20 lidí třeba jako ty, nehledě na tvoji úroveň a nechám je 10 000x každého vybít pistoli v různém prostředí, jinak unaveného, pod různým tlakem, časovým pressem, apod, zeptej se sám sebe, jestli bys vsadil barák na to, že během těch 200 000 vybití nikdo nezkazí ani jeden krok....
Naposledy upravil(a) vosicz dne stř 29. kvě 2019, 18:57, celkem upraveno 2 x.



pskorec
Příspěvky: 86

Příspěvek#36 » stř 29. kvě 2019, 18:54

Poli: Ano, ZP nemám dlouho, ale kdybych dělal ránu jistoty s nábojem v komoře při zkouškách....Nikdy bych ZP nedostal.
Z mého pohledu to je docela zásadní průser, nic nad čím by měl Bureš mávnout rukou....



tof_
Příspěvky: 46

Příspěvek#37 » stř 29. kvě 2019, 18:54

ren píše:@tof_: kde je v letadle bezpečný směr?

Přesně ti to řekne ten, co prováděl tu ránu jistoty. Nedošlo ke zranění ani poškození letadla a i přes přísné letecké předpisy se normálně letělo, takže bezpečný směr tam existuje ;)

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#38 » stř 29. kvě 2019, 18:55

Poukázal jsem na rutinu a co z ní vyplývá. Zeptej se v okolí třeba nějakého profi řidiče, který jezdí stále stejnou trasu, jak reagoval, když na ni změnili nějakou značku, většina si toho ani nevšimla, protože to jezdí automaticky a už nad tím moc nepřemýšlí. Ale radši se neptej, protože pak bys o tom člověku řekl, že má také psychický problém.



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#39 » stř 29. kvě 2019, 18:58

marinakus píše:Mám na památku od bývalých kolegů takovou pěknou plaketu. Je na ní zajímavý nápis : "Kdo nezažil, nepochopí. Kdo zažil, nezapomene."

A jsi si jistý, že jsi to pochopil správně? Tohle je poměrně ošoupaná hláška, ale obvykle je myšlena dost jinak...



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#40 » stř 29. kvě 2019, 19:00

@Poli: zase nemáš pravdu. Profík řidič má vypěstované okrajové vidění, navyklé reakce a předvídavost. Pokud jezdí po paměti a přehlédne značku, většinou dokáže tuto chybu napravit díky výše zmíněným dovednostem.
Naposledy upravil(a) ren dne stř 29. kvě 2019, 19:01, celkem upraveno 1 x.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#41 » stř 29. kvě 2019, 19:01

Prosím smazat.
Naposledy upravil(a) ren dne stř 29. kvě 2019, 19:02, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4570

Příspěvek#42 » stř 29. kvě 2019, 19:02

Golem : Můžem si o tom popovídat ale tady je jiné téma.



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#43 » stř 29. kvě 2019, 19:03

Poli píše:Poukázal jsem na rutinu a co z ní vyplývá. Zeptej se v okolí třeba nějakého profi řidiče, který jezdí stále stejnou trasu, jak reagoval, když na ni změnili nějakou značku, většina si toho ani nevšimla, protože to jezdí automaticky a už nad tím moc nepřemýšlí. Ale radši se neptej, protože pak bys o tom člověku řekl, že má také psychický problém.

OK, ale jak to souvisí? Myslíš, že se výstřely při ráně jistoty stávají proto, že dotyčnému někdo něco tajně v průběhu dne změnil na pistoli, kterou nosí?



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#44 » stř 29. kvě 2019, 19:05

marinakus píše:Golem : Můžem si o tom popovídat ale tady je jiné téma.

To jsi sem přinesl ty, já na tom zas tak moc na povídání nevidím, to byla taková spíš řečnická návodná otázka...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4570

Příspěvek#45 » stř 29. kvě 2019, 19:07

ren : Poslední odbočka. Přál bych ti vidět, co ti profíci řidiči na silnici dokáží. Mám k tomu teď hodně blízko a je to někdy až neuvěřitelné. Tím nechci toho poldu omlouvat ale ani z něj nechci dělat nějaký elementární případ. Prostě profíci dělají svoji práci denně a někdy se stane průšvih. Bohužel je to v tomto případě prakticky vždy veřejně medializováno. Pokud si někde vystřelí amatér a nepráskne se sám nebo se o to nepostará jeho "kamarád", jede se dál , nic se nestalo a nikdo nic neví.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů