Otročiněves - nelegální střelnice?

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#16 » sob 2. lis 2019, 09:06

Podle mapy je to cca 50 vyskovych metru nad vesnici... takze se to v tom udoli muze rozlehat pekne.



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#17 » pon 4. lis 2019, 12:33

Nevím, co se divíte. Rychlopráskání populárních ARek a kos, ani ne 150 metrů k nejbližšímu baráku... Staré střelnice bývaly za humny, protože když tam někdy mlasklo něco silnějšího než .38SP WC, tak to byl svátek. Dneska skorem střílí každý kdo má v řiti díru, a podstatně výživnější záležitosti. Já mám rád střílení asi jako každý tady. A ARko jsem si taky zamiloval. Střelnici bych taky rád měl v příjemném dosahu. Ale takhle blízko, to by asi brzo s.alo i mě. A to jsem odkojenej blízkostí SellBell, kde jsme byli zvyklí slyšet kulometné dávky jak z Obory (firemní střelnice), tak z Jinošova (taky firemní střelnice, navíc tam ještě jezdila posádka z Bolinky), a občas temný výbuch, to když se pálily technologické zbytky prachu.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#18 » pon 4. lis 2019, 14:43

Problém je, že jak se víc staví, tak se vesnice samovolně přibližují ke střelnicím. Obzvlášť tam, kde obec zapomene upravit plány, kde se bude stavět a kde ne, protože tam už něco je dávno postavené dost blízko. A potom nastane válka novousedlíků se starousedlíky, zapojí se hygienici kvůli hluku atd. Střelnice většinou dopadnou jak město most. Staré se zboří a pokud se náhodou postaví nové, tak už to většinou není ono.

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#19 » pon 4. lis 2019, 16:01

Já mám střelnici 500 metrů od baráku a občas, když sedím na schodech si říkám ti policajti teda dneska řádí, nebo co si to tam kdo přinesl za kanón, vedle něj bych nechtěl bejt ve stavu. Ale to až od tý doby co mám sám zbroják. Před tím jsem netušil, že tam je střelnice.



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#20 » pon 4. lis 2019, 16:21

Osobně o ten bazmeg (resp. bazmegy) nestojím, ale snad se povede nový zákon, a tlumiče trochu pomohou. Trochu. Tedy jako aby nebyly takové tlaky z okolí střelnic.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4566

Příspěvek#21 » pon 4. lis 2019, 17:43

Grimpo : Ty nejbližší baráky jsou fabrika a pila. Samozřejmě, že střelnice slyšet je. Od toho jsou hygienické hlukové zkoušky, jestli může fungovat nebo ne. A ty jsou v pohodě.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#22 » pon 4. lis 2019, 20:01

Chtělo by to něco jako svaz majitelů střelnic.



MilanCama
Příspěvky: 36

Příspěvek#23 » stř 16. zář 2020, 23:29

Ahoj, od N. Jáchymova bydlím kousek, stihli jsme si tam s klukem jet jednou zastřílet, provětrali jsme kosu a pistoli a bylo to fajn. Majitel ochotný chlapík, bylo to fajn. Je mi líto, že to takto dopadlo. Nicméně, objektivně. První domy nejlblíž střelnici, vyrostly na okraji obce, dejme tomu v době, kdy už svazarmovská střelnice nefungovala a pak se znovu zprovoznila tato. Majitel měl vše nejdřív projednat a zajistit si patřičnou podporu, nebo alespoň toleranci místních za určitých dojednaných a akceptovatelných podmínek. Referendum v obci nedopadlo jednoznačně proti střelnici, bylo však přesto zamítavé. Taky by se mi nelíbilo práskání za domem, byl bych však schopen jej za určitých podmínek strpět. Tím nemyslím nutně nějaký bakšiš. Jiná věc je střelnice SBTS v Berouně, která funguje já nevím od kdy a stejně tam do toho rejou a rejou. Naposledy jsem byl na Vražkově a když opouštíte obec, je to ke střelnici nějakých 500 m přes pole. Teď je tam hned za vesnicí nová, taková ta satelitní cesta s přípojkami, dál za ní bude příště určitě ještě jedna a za pět let si vzpomeňte na střelnici Vražkov. A co Libušín? Naplaveniny se rozlézají všude do okolí P...y jen co se rozkoukají, zavádějí ty svoje moudra... kohout kokrhá moc nahlas, pes štěká, světe div se! Soused řeže o víkendu pilou nebo seká trávu. Psi volně pobíhají, pálí se listí, griluje se, obtěžující kouř a jedou a jedou. Zpovykaní P.....i. Nic, jednoduše. Kdo přitáhne, ať se přizpůsobí, třeba i střelnici a pokud je to naopak, tak taky, lidem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 4 hosti