Střelba ve městě Hanau, Německo

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#16 » čtv 20. úno 2020, 12:21

@P.V. @kapikacz: Tak.



kolemjdoucí
Příspěvky: 812

Příspěvek#17 » čtv 20. úno 2020, 12:24

Pánové, chtělo by to trochu střízlivého uvažování a méně paranoie. Po každé události, ve které figurují zbraně, se tady strhne bouřlivá diskuse na téma "tak, a teď nám všechno seberou / počkejte, co napíše tisk / po tomhle nám novela zařízne úplně všechno". Jak se říká, nejhorší je smrt z vyděšení, tak zase neblázněte.



kapikacz
Příspěvky: 86

Příspěvek#18 » čtv 20. úno 2020, 12:28

P.V. píše:
kapikacz píše:
ViralWinter píše:
On si koupil v Česku legální zbraň a pak jel střílet do Německa? Nějak jsem nepochopil smysl vašeho komentáře. Pokud vím tak EU žádnému státu nenařizuje zákaz dávat zbrojní průkazy, vždy je to na rozhodnutí dané země. Proto v Anglii nejsou krátké vůbec, Německo má velké omezení pro osobní ochranu v Česku je to zase jinak.


Nedávno zadržení (asi) blbečci s pravačkou ve vzduchu si chtěli opatřovat zbraně u nás a podle německého tisku to neměl být zas tak problém a když se to bude dostatečně opakovat, tak se dospěje k závěru, že směrnice s omezením na 20 do krátké je málo přísná a je potřeba přidat..



Já, ale nechápu o jakém omezení ze strany EU se pořád hovoří. Já mám zbroják od roku 1992 v roce 1996 jsem musel udělat zbroják tak jak ho známe dnes a jediné omezení i když já tomu říkám spíš snížení komfortu je, že dřív jsem šel do obchodu, řekl, že chci CZ 75 ukázal zbroják a pak ji šel registrovat. Dnes jdu napřed pro nákupní a do obchodu a potom registrovat + 200 korun za kolek na nákupní to je celé. A po pravdě kolikrát chodím kupovat zbraň aby mi vadila jedna cesta navíc nebo 200 korun za kolek.



Střelec
Příspěvky: 1668

Příspěvek#19 » čtv 20. úno 2020, 12:37

Znám lidi, co.chodí nakupovat/prodavat zbraň i několikrát do měsíce. Nedívejte se na to jen ze svého úzkého pohledu. Někdo si prostě koupí novou jedno za život, jiný třeba 3x do měsíce...



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#20 » čtv 20. úno 2020, 12:50

kolemjdoucí píše:Pánové, chtělo by to trochu střízlivého uvažování a méně paranoie. Po každé události, ve které figurují zbraně, se tady strhne bouřlivá diskuse na téma "tak, a teď nám všechno seberou / počkejte, co napíše tisk / po tomhle nám novela zařízne úplně všechno". Jak se říká, nejhorší je smrt z vyděšení, tak zase neblázněte.

To, žel, není paranoia. Je celkem dobře prokazatelné, že - alespoň v Německu - v nedávné minulosti po každé větší události došlo ke zpřísnění zákona o zbraních. Nedávný návrh německých antizbraňových aktivistů, aby sportovní střelci povinně všechny své zbraně skladovali pouze v trezorech na střelnici,(který naštěstí neprošel,) by s ohledem na včerejší údálost v Hanau mohl být nyní "příznivě přijat širokým spektrem politických představitelů". A protože v EU to v legislativě funguje jako ve spojitých nádobách, tak vidím vyjádřené obavy jako oprávněné.
Edit: Jo a když i jejich náčelnice kvůli této události zrušila plánovanou cestu, tak je jasné, že z toho všichni budou chtít vytlouct nějaký politický kapitál. Především se to prodá jako pravicový radikalismus. A "antigun" aktivisti se rádi připojí.
Naposledy upravil(a) hackerjack dne čtv 20. úno 2020, 13:00, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#21 » čtv 20. úno 2020, 12:54

kapikacz: No až bude potřeba do té 75 koupit povinně zásobník na 10 a po další novele směrnice na 5, protože to jinak bude zakázaná zbraň nebo dětem/vnoučatům kupovat pistolku na vodu se zbrojákem (víceméně původní návrh směrnice), tak snad pochopíte...



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#22 » čtv 20. úno 2020, 13:18

Šmarjá omezení na 5 radši ne. Nerad bych v revolveru zavařoval jednu komoru. ;) :lol: :lol: :lol:



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#23 » čtv 20. úno 2020, 13:26

Prosím zpět k tématu, modi přijdou domů z práce a rozdají dárečky... :D



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#24 » čtv 20. úno 2020, 14:16

Cim presne se strilelo?



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#25 » čtv 20. úno 2020, 14:18

Třiačtyřicetiletý Tobias R. držel střelnou zbraň legálně, věnoval se sportovní střelbě, uvedl ve čtvrtek hesenský ministr vnitra Peter Beuth (CDU). Dosavadní výsledky vyšetřování podle něj potvrdily, že muž střílel kvůli xenofobii. Německé státní zastupitelství vyšetřuje střelbu v Hanau jako terorismus.



vendelin
Příspěvky: 108

Příspěvek#26 » čtv 20. úno 2020, 15:20

Já událost beru jako potvrzení, že ani přísná zbraňová legislativa, jakou mají v Německu, nedokáže takovým událostem zabránit. Tedy agrument pro zachování stávajícího stavu u nás.
Příčiny takových excesů je nutno hledat jinde, než v možnosti lidí vlastnit palné zbraně.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#27 » čtv 20. úno 2020, 15:24

Ano to je logický argument. Bohužel ho ale sluníčkáři a antiguns (anti všechno) aktivisti chápou uplně opačně. :)

Uvídíme co se z toho vyklube. Někde měl střílet z auta, jinde jit dovnitř. Měl to být myslivec, pak zase sportovní střelec. Tj. víme prd co mohl mít za zbraně.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 796

Příspěvek#28 » čtv 20. úno 2020, 15:54




kapikacz
Příspěvky: 86

Příspěvek#29 » čtv 20. úno 2020, 16:20

Já, ale v tom nic špatného nevidím, že by EU chtěla uvádět pravý důvod v žádosti o nákupní povolení. Jestli je to sportovní střelec a takový důvod uvede, proč by mu mělo vadit mít zbraň na střelnici v trezoru. Stejně tak myslivec. Nebo já chci zbraň nosit na ochranu a nebo ji mít doma na ochranu tak uvedu ochranu zdraví života a majetku a ne že chci střílet lišky. A potom můžu mít zbraň doma v šuplíku. Pravdivost údajů proč mám zbraň by měla být na prvním místě.



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#30 » čtv 20. úno 2020, 16:30

@kapikacz

a když budeš chtít tu zbraň tunit, tak aby sis vzal dovolenou ne? Nebo chtít zajet na jinou střelnici, ladit střelivo přesně na komoru... Mám pokračovat? Tvůj přístup akceptuji maximálně v případě služební zbraně. Ne tak u soukromé, která je mým vlastnictvím a ke které by měl přístup naprosto cizí člověk !

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů