Střelba ve městě Hanau, Německo

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#61 » čtv 27. úno 2020, 10:17

Nejstrašnější na tom je, že Němci tomu opravdu věří, anebo dokonale předstírají, že tomu věří. Nedávno jsem se bavil s jedním kolegou z naší německé centrály a ten mi naprosto vážně řekl, že všechny svoje zbraně odevzdal a je tomu rád.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#62 » čtv 27. úno 2020, 10:21

Ono kdyby to vztahovali jen na sebe, tak OK.. v zásadě když se rozhodnou evropské Němce odzbrojit a oni sami to považují za super věc, proč jim to brát .. jenže problém je v tom, že Němci jsou majitelé EU a jejich mentalita je taková, že oni jsou předurčení nám diktovat - to je prostě defaultní setting Němce.
My (dnes EU) jsme rozhodli, vy jste v EU, tak neexistuje nesouhlasit. Maul halten a schluss.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#63 » čtv 27. úno 2020, 10:29

O tom mi vyprávěj, pracuji u Němců přes 20 let a čím déle u nich pracuji, tím víc chápu proč prohráli válku. Nejhůř mi je když vidím, jak jim naše nejvyšší (české) vedení leze do prdele, to je mi opravdu na blití. Někdy mám dojem, že se pomalu vrací protektorát.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#64 » čtv 27. úno 2020, 11:04

Oni to jako protekorát samozřejmě berou, jen tomu tak neříkají.
Oni vyznávají fýrerismus - fýrer rozhodne a všichni do řady a plnit zadání. Vlastní mozek vypnout všude tam, kde bylo rozhodnuto za ně a radši ještě s rezervou dál. A jeden sleduje druhého, jestli se ne nevychýlil.. ale nepřiblížil té hranici.

Jde to tak daleko, že úplně samozřejmě berou, že jejich implementace Směrnice (před rokem 2015) je jediná možná a tvrdí mi, že samozřejmě v ČR se nesmí tahat pistole na ulici, na to je přece zákon.. míněna nejen směrnice nebo doslovný německý, ale i německý způsob interpretace je přece pro nás závazný.

A k tomu člověk musí občas poslouchat kolaboranty ve vedoucích státních funkcích, pro které je nejvyšší hodnota to, aby nebyli v Německu nebo EU za tzv. potížisty nebo skeptiky. Dělat něco proti.. to vůbec, ale ani nesouhlasit s návrhem komise nebo Německa, to je přímo svatokrádež.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#65 » čtv 27. úno 2020, 11:05

Pokusím se vrátit zpět k tématu: jak byste postupovali, kdybyste ve svém okolí znali člověka, který má plný trezor zbraní, přitom verbálně velebí nacismus a Hitlera (doslova "kdybych mohl, tak bych volil Hitlera a ten by tady udělal pořádek") a občas (naštěstí rovněž verbálně - zatím) vyhrožuje, že když nebude po jeho, tak... Předpokládám, že je to hlavně tlučhuba, ale po téhle střelbě, kde se profil pachatele s tímto pánem částečně kryje, v sobě tuto otázku řeším a přiznám se, že trochu tápu, jak dál.
Díky za reakce.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#66 » čtv 27. úno 2020, 11:10

CzechJoker: Nastal by vnitřní boj mezi hlásit se to musí a ti volové uvedou moje jméno ve spisu.... Nejhorší je, když takový člověk má ještě navíc dobrého právníka...



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#67 » čtv 27. úno 2020, 11:13

Hitler by mě nechal úplně chladným, toho už asi volit nebude.
Horší je to když by se cítil předurčený dělat pořádek nebo bojovat proti klimatu, ještírkům nebo podobně chimérickým věcem a bral to jako středobod.
Asi bych ho hlásil jen kdyby reálně ztratil soudnost a začal se chovat agresivně bez důvodu. Dost záleží, jak moc člověka znáš.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#68 » čtv 27. úno 2020, 11:19

Pavelg: Jenže tou reálnou ztrátou soudnosti a agresivitou může být už jen konečná s fatálními následky a nahlásit se to už nestihne ...

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#69 » čtv 27. úno 2020, 11:33

A navíc vyhrožuje... A v případě maléru to odskáčeme všichni...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#70 » čtv 27. úno 2020, 12:21

Inu, je to oser, ale nahlásil bych to. Možná využit nějakou poradní linku, kde v klidu popsat celou situaci, duvody, proč bys radši zůstal v anonymite. Ideálně mít podrobně sepsaný události, co jsi zažil. Kdy a co přesně říkal. Pokud se sním potkáváš častěji, tak i zvukový záznam.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#71 » čtv 27. úno 2020, 12:35

Jde to udělat i anonymně. Oni to nemají moc rádi, ale vzhledem k tomu, že jde o zbraně, tak se tím budou zabývat. Pak bude míč na jejich straně.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#72 » čtv 27. úno 2020, 12:49

CzechJoker píše:Pokusím se vrátit zpět k tématu: jak byste postupovali, kdybyste ve svém okolí znali člověka, který má plný trezor zbraní, přitom verbálně velebí nacismus a Hitlera (doslova "kdybych mohl, tak bych volil Hitlera a ten by tady udělal pořádek") a občas (naštěstí rovněž verbálně - zatím) vyhrožuje, že když nebude po jeho, tak... Předpokládám, že je to hlavně tlučhuba, ale po téhle střelbě, kde se profil pachatele s tímto pánem částečně kryje, v sobě tuto otázku řeším a přiznám se, že trochu tápu, jak dál.
Díky za reakce.


Otázka je komu a jak vyhrožuje. Mohlo by jít o nebezpečné vyhrožování, ale tam je nutno, aby vyhrožování bylo způsobilé vyvolat obavu.

Tohle o vyhrožování říká komentář:
Vyhrožování musí být způsobilé vzbudit důvodnou obavu. Důvodnou obavou se rozumí vyšší stupeň tísnivého pocitu ze zla, kterým je vyhrožováno. Důvodná obava však⛘nemusí vzniknout, ovšem její vznik musí být reálný, proto je třeba pečlivě hodnotit povahu a závažnost vyhrožování, neboť je třeba odlišit nebezpečné vyhrožování od projevů, při kterých bylo použito silných slov, ale ve skutečnosti o nic závažnějšího nešlo. Přitom se nelze omezit jen na vlastní obsah slovního prohlášení pachatele, ale výroky je třeba hodnotit ve spojení s dalším konáním pachatele. Závěr, zda jde o výhrůžky způsobilé vzbudit důvodnou obavu z jejich uskutečnění, je nutné posuzovat na základě komplexního posouzení situace. Nevyžaduje se proto, aby výhrůžka pachatele konkrétně obsahovala slova přímo vyjadřující vyhrožování usmrcením, těžkou újmou na zdraví nebo jinou těžkou újmou, pokud přitom pachatel činil úkony svědčící o záměru vzbudit v poškozeném důvodnou obavu z usmrcení nebo způsobení těžké újmy (např. když uváděl, že ho měl raději zabít než zmlátit, že práh jeho bytu nikdo nepřekročí, a přitom natahoval spoušťový mechanismus pistole). Srovnej R 21/2011.

Zda je vyhrožování způsobilé v jiném vzbudit důvodnou obavu, je třeba posoudit se zřetelem ke všem konkrétním okolnostem případu, zejména k povaze výhrůžky, k fyzickým a charakterovým vlastnostem pachatele ve srovnání s fyzickými a povahovými vlastnostmi poškozeného, k jejich vzájemnému vztahu aj. Například z okolnosti, že výhrůžka byla adresována starší osamělé ženě nebo dítěti, lze usuzovat, že vyhrožování bylo způsobilé vzbudit důvodnou obavu. Podobně pokud bylo vyhrožování doprovázeno chováním, které ilustrovalo odhodlání pachatele výhrůžky splnit (např. výhrůžka usmrcením nebo způsobením těžké újmy na zdraví doprovázená šermováním nožem či pozvednutím jiné zbraně), bude též možno dovodit, že byla způsobilá vzbudit důvodnou obavu.

Nevyžaduje se, aby ten, jemuž je vyhrožováno, byl přítomen. Stačí, když je výhrůžka adresována poškozenému takovým způsobem, že pachatel si je vědom toho, že se poškozený o ní dozví, např. prostřednictvím další osoby, telefonicky, dopisem apod.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#73 » čtv 27. úno 2020, 13:02

A rozhodnout o tom, jestli to splňuje tyto předpoklady je záležitostí policie, ne oznamovatele.
Od toho ten zákon je. Aby i v případě pochybností došlo k preventivnímu odejmutí zbraní (byť jen dočasně) a předešlo by se tam případnému průseru.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#74 » čtv 27. úno 2020, 13:21

Genu: jo, souhlas. Klidně bych to ohlásil.. I rodinného příslušníka. I moje žena má pokyn, že kdyby se jí se mnou něco nezdálo, tak ať to radši ohlásí, i když mě tím nakrkne... :)

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#75 » čtv 27. úno 2020, 14:01

CzechJoker: Otázkou je, jak to celé myslí.
Znám dost lidí kteří na cokoliv nadávají, ake jinak jsou to příjemní lidi, na druhou stranu mám kámoše, kterej je úplně super, dokud se nenaleje, pak se z něho stane zvíře.

Tohle co popisuješ je fakt těžké a radit se v podstatě nedá, nikdo ho nezná jen ty a je tedy možné že je fakt blázem,ale také možná že vůbec ne a je to jen tvůj subjektivní pocit.

I já občasne řeknu že Němci si stejně jednou vykoledují nějakého nového Hitlera, který tam bude muset udělat pořádek.
Znamená to že jsem blázen nebo že jsem nacista či Hitlerův obdivovatel?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů