U restaurace v Hostivici u Prahy se střílelo

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#1 » pon 16. bře 2020, 21:40


Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#2 » pon 16. bře 2020, 21:42

výstřel z plynovky .... kalamita



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#3 » úte 17. bře 2020, 16:30

Lopata z ubytovny s plynovkou. Nic extra. Co mě překvapilo, bylo přiznání plynovky hned v první větě perexu!

Uživatelský avatar
S0far
Příspěvky: 115

Příspěvek#4 » úte 17. bře 2020, 16:42

Když bych takovýho šášulu sfouknul, budu v právu? Člověk nepozná na první pohled, že je to plynovka. Je to pak přímo hrozící, nebo trvající útok?

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#5 » úte 17. bře 2020, 18:26

Teoreticky jo, ale záleží na konkrétní situaci. Musel by přímo aktivně někoho ohrožovat, nebo tebe. Pokud by jsi střílel na člověka střílejícího do vzduchu (jedno jestli ostrou, nebo plynovkou), tak by to asi neprošlo. Každý případ je jedinečný a soud je nevyzpytatelný .... ústup, obrana, útok ...

Uživatelský avatar
S0far
Příspěvky: 115

Příspěvek#6 » úte 17. bře 2020, 20:37

To máš určitě pravdu. Jen se mi v hlavě převaluje myšlenka, že pokud uvidím někoho pobíhajícího, střílejícího byť jen do vzduchu, zhodnotím situaci a pokud možno zasáhnu. Nebudu přece čekat až na někoho zamíří, protože to už s ostrou bude asi pozdě.
I když je pravda, ač to zní blbě, že nechat aby někoho střelil by pak mojí obraně pomohlo asi nejvíc. Výčitky by mě pak asi ale dohnaly.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#7 » úte 17. bře 2020, 21:45

S0far: jak už se tu řesilo mnohokrát, s tímto hodně opatrně, pokud tam nějaky mamlas střílí do vzduchu, prvně volam policajty a sám se kreju, pokud otočí zbraň proti jinému člověku pak asi řešit....
Lidi nezapomínejte na to, že když máte zbraň, tak nesuplujete policajty. Zakročit opravdu až když neni jiná možnost.

Uživatelský avatar
DAveDOG
Příspěvky: 189

Příspěvek#8 » stř 18. bře 2020, 08:36

kk píše:Lidi nezapomínejte na to, že když máte zbraň, tak nesuplujete policajty. Zakročit opravdu až když neni jiná možnost.


Krásně napsáno. Tohle by měl pochopit každý kdo nosí.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#9 » stř 18. bře 2020, 08:39

Takže zakročit až někoho zastřelí? OK.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#10 » stř 18. bře 2020, 09:19

ViralWinter: to jsem nerekl, ono to opravdu zavisi hodne na aktualni situaci.
Bud se musis smirit s tim, ze pockas az nekoho zastreli a pak budes jednat nebo budes jednat dopredu a riskovat, ze to soud vyhodnoti blbe.... taky muzes strilet na nekoho kdo sam jedna v nutne obrane....
proste takhle obecne se to rict neda.

Tak jako tak, plati to co jsem rekl, nesuplujeme policajty. Tim chci rict, musime sakra premyslet (vyhodnocovat situaci) nez zasahneme. Jsme v uplne jine pozici.

A myslim, ze to reknu i za jine, za svoji rodinu svuj krk dam, za ciziho zavisi na situaci.

At nejsem OT: to, ze nekdo strili do vzduchu podle me rozhodne neni duvod k NO tim, ze ho "odprasknu", to je zrovna situace stylu: kryju se, volam policajty a pokud se situace zmeni reaguji podle dalsiho vyvoje. Navic pri tom, kdyz tu mame hromadu plynovek a zrovna takovehle situace jsou podle meho odhadu 99% plynovky.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#11 » stř 18. bře 2020, 13:20

ViralWinter: Otázka situace.
Když uvidíš, že někdo zbraní zrovna někoho zastřelil a hodlá v tom evidentně pokračovat, tak asi není co řešit.
ALE .. uslyšíš nějakou střelbu a nevíš .. kdo střílel, na koho, proč?
Pokud někdo střílí do vzduchu, tak je třeba volat policii a nemáš právo na něj střílet.
Pokud by někdo před tebou někoho zastřelil, ale poté v útoku ustal, tak ho taky nemůžeš střelit, musíš volat policii, max se ho se zbraní snažit zadržet do příjezdu Policie, ale riskuješ, že použije zbraň proti tobě (pak by jsi se mohl bránit, ale zároveń to i dokazovat).
Zkus si to převés do reálného stavu v ČR, nejsme na Divokém západě. Najdi si ve zprávách nějakou situaci se střelbou a zkus si představit, jestli a jak by jsi zasáhl (pokud by jsi mohl). Moc prostoru tam nebude.
Já osobně bych v situaci, kdy někdo někde vytáhne pistoli a bezprostředně z ní nevystřelí, asi nereagoval tak, že bych vystřelill já po něm, ale jen se kryl, tasil, volal Policii a teprve v případě že vystřelí, nebo namíří na mě, tak bych asi bouchnul. Ale to je jen teorie ....

Uživatelský avatar
S0far
Příspěvky: 115

Příspěvek#12 » čtv 19. bře 2020, 14:43

No jen si prosím povšimněnte, že píšu:

.. zhodnotím situaci a pokud možno zasáhnu..


Nejsem cowboy co vystřelí i na člověka co vytáhne nůž, aby si nařízl buřta :)
Jen mě zajímala situace, kdy vidím že zjevně ozbrojenej(nevím čím, ale střílí to) magor pobíhá a je dostatečně mimo na to, aby střílel (zatím jen) do vzduchu.
Nevim jestli bych pak spal, kdybych věděl, že jsem kvůli vlastnímu pohodlí u soudu počkal až odpráskne chudáka co byl zrovna ve špatnej čas na špatným místě.
Ale chápu, že ty situace jsou pokaždý uplně jiný a řešení nejde zuniverzálnit.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 493

Příspěvek#13 » čtv 19. bře 2020, 19:36

Manik v Chomutove taky nechtel cekat az magor v aute nekoho prejede...

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 797

Příspěvek#14 » pát 20. bře 2020, 08:22

I policajt musí hodně přemýšlet, než někoho sestřelí. Každý zásah policie dostane na vyšetřování GIBS. Kdyby policajt sejmul někoho, kdo střílí do vzduchu plynovkou, tak metál za statečnost taky nedostane.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#15 » pát 20. bře 2020, 08:29

S0far: Asi bych to uzavrel tim, ze kazdy doufa, ze se do takove situace nedostane, a zbran nosim jen proto, ze kdyz bych se do te situace nedejboze dostal, mam lepsi sanci se z toho dostat nez bez ni.
Sud: jen je blby, ze obcas potahuji i policajty kteri ocividne jednali spravne.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů