V nemocnici se zastřelil pacient.

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


JMX
Příspěvky: 47

Příspěvek#1 » pát 17. dub 2020, 09:27


Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#2 » pát 17. dub 2020, 11:18

"Jak pronesl zbraň do nemocnice, není jasné." mě spíš není jasné: "Na pokoji byl sám, ráno jsme ho našli mrtvého".

Uživatelský avatar
Gregory
Příspěvky: 100

Příspěvek#3 » pát 17. dub 2020, 12:44

Na Idnesu píšou, že byl v terminálním stadiu života, 75 let. Je to smutné asi to bude legální držitel..

Ale zajímalo by mě, jak to bude s tou zbraní? Ta už asi do oběhu nikdy nepůjde..? Jak je to s legální zbraní se kterou se někdo zastřelí? Zůstává po nějakém čase dědicům nebo ji policie nechá zničit? Víte někdo??

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#4 » pát 17. dub 2020, 13:01

Proč by to nešlo? Při přijetí vás nikdo neprohledávát nebude (nemůže), sepíší s vámi seznam věcí, které jsou dle vás cennější (peníze, doklady, klíče, telefon), nabídnou vám úschovu do trezoru.
Dokonce jsem už i zaznamenal dotaz na zbraň při příjmu do soupisu a trezoru.
Ale pokud budu mít cokoliv v batohu, tak do toho nikdo nepoleze.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#5 » pát 17. dub 2020, 13:30

Gregory píše:Na Idnesu píšou, že byl v terminálním stadiu života, 75 let. Je to smutné asi to bude legální držitel..

Ale zajímalo by mě, jak to bude s tou zbraní? Ta už asi do oběhu nikdy nepůjde..? Jak je to s legální zbraní se kterou se někdo zastřelí? Zůstává po nějakém čase dědicům nebo ji policie nechá zničit? Víte někdo??

Zbraň není pes, pokud se někdo oběsí na půdě asi taky nikdo nebude zabavovat a ničit trám. Sebevražda není ani trestný čin (napomáhání ano), tak mě nenapadá proč by zbraň neměla jít do dědictví. To jestli ji nenechají zničit dědicové je už jiná.



Střelec
Příspěvky: 1671

Příspěvek#6 » sob 18. dub 2020, 10:04

Přijde mi zbytečné to sem dávat, kdyby neměl zbraň, tak si třeba podřeže žíly. Jeho rozhodnutí a když nedošlo k trestnému činu. Vodou na mlýn odpíračům zbraní tento případ být nemůže.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů