Zásah proti Slovákovi s nožem v Bratislavě

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


pavelg
Příspěvky: 3077

Příspěvek#31 » pát 10. črc 2020, 07:24

Jestli 8 kukláčů pacifikuje jednoho očividného magora takhle, tak si představme, co by se pak mělo tolerovat člověku, co se sktuečně brání reálné hrozbě.
Proto si myslím, že rozpitvávání policejních zákroků je správná činnost, aby se trochu srovnaly představy o tom, jak to dělají profíci a co se tak dá očekávat od napadeného člověka.
Možná pak policie bude opatrnější v hodnocení NO a KN u občanů.
Nesmí se to ale dělat extrémně s nějakým předem nastaveným záměrem uškodit. Prostě si představme nějakého toho člověka, který bude reagovat na volání o pomoc nebo řešit nebezpečí hrozící přímo jemu. A až se to bude přetřásat u policie a soudu, tak přehlídka zákroků profesionálů v přesile fyzické i právní, bude dalším vodítkem pro posouzení.

Je tak se zeptám... kdybyste se ocitli v té ulici před policií a ten týpek vykřikoval Alláhu Akbar a mlel ty svoje řeči, mysleli byste si, že je to terorista a že může odpálit batoh a tašky?

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#32 » pát 10. črc 2020, 08:05

Blacky, zelenáč: pořád spekulujete co by a kdyby. Jenže tady spekulovat nemusíme, prostě to vidíme na videích. Mě by nevadilo kdyby dostal do držky během zneškodňování, uznávám že použití gumáčů byla ohleduplnost ale valchování zpacifikovaného a odzbrojeného maníka mě prostě přijde neprofesionální.
Taky si můžu zaspekulovat, co kdyby vám policista, za nějaký banální dopravní přestupek, dal pokutu a na závěr přidal facku že jste ho tím vytočili :)
Prostě policie je represivní složka výkonné moci placená z daní poplatníků a má se chovat zákoně a je v tomto směru proškolená a trénovaná. Jak už naznačoval Pavel, jak by se na podobný exces dívala policie a soud v případě NO, a stačila by obyčejná rvačka kde by se napadený ubránil a do útočníka na zemi si kopnul.



zelenac
Příspěvky: 88

Příspěvek#33 » pát 10. črc 2020, 10:37

Gogane,tvoje prirovnanie s banalnym dopravnym priestupkom nieje spravne.Spravne by bolo,keby si toho polisa ohrozoval autom.To by ti po hube mohol dat uplne spravodlivo.Ak sa ti toto vidi banalny priestupok,tak sa divim,ze mas zbrojak.Pisal som,ze polisov moc nemusim,lebo je to naozaj represivna zlozka,ale pokial ma zbytocne nebuzeruju,nevadia mi.
Nedavno u nas vo Vrutkach vrazdil nozom dalsi debil.Tam ti polisi vypadali ako vydeseni tragedi a skoro sa postrielali medzi sebou.Tam kritiku uznavam,aj ked by mala byt namierena hlavne k ich vedeniu.Ono je zodpovedne za to,ako ma pripravenych ludi.
Si zober,ze keby tam boli len ti dvaja polisi,ako ukazovalo to prve video,tak jedneho z nich by ten s nozom spolahlivo dostal keby chcel.Pri troche stastia obidvoch.Ja som radsej,ked polisi pouziju proti pachatelovi jeden dva kopance navyse,ako keby sa bali nanho sahnut.Ono,taka exkurzia do takeho Frankfurtu,Dortmundu,Bruselu,atd,dokaze kadejakym ''humanistom'' riadne presmerovat uhol pohladu na problem.U nas je zatial pokoj a klidek,ludia su rozmaznani a maju vymyte mozgy a skoro ziadny pud sebazachovy.A potom pisu po nete somariny.
Tak,ako normalny vodic zastane,ked polis pred nim dviha ruku s tercikom,tak normalny clovek prechadzajuci sa s nozom v ruke po ulici na vyzvu polisa ten noz pusti na zem.Ci nie?Aspon mne sa to vidi normalne.
Teraz mi znamy poslal vyjadrenie nejakeho ''zvierata'' u policie.
https://poradcapolicajta.sk/bratislavsk ... ili-zivot/
s nim by som sa ztotoznil.Akurat nerozumiem tomu utoku na verejneho cinitela.Nezda sa mi,zeby na niekoho utocil,ak tych par krokov proti nim nepovazuju za utok.Ale asi povazuju.Tak nakoniec to mozno bude nejaky blazon,ktoremu preplo...a vidis,stacilo kusok gumy a par kopancov a chlap prezil a mozno dostane rozum.Alebo nedostane,vytiahne noz na niekoho ktory nosi (a samozrejme vie,preco nosi)a problem sa vyriesi.



pavelg
Příspěvky: 3077

Příspěvek#34 » pát 10. črc 2020, 10:52

Tady jsme měli případ, kdy policajt zaklekl člověka za to, že přešel na červenou, aniž by kohokoliv ohrozil.
A pak jsou taky případy, kdy se za policajty někdo vydává. Třeba i za komunistů byla zásada, že poštovní vůz policie nesmí zastavit v poli, ale musí doprovázet k poště. A pošťáci nezastavují ... prostě bych z toho nedělal hru na koncentrák.

A asi tady není spor o to, že nakopnout magora při překonávání jeho odporu u zatýkání by nikdo neřešil. Ale ten člověk si lehl, nůž zahodil a naběhlo na něj asi 8 kukláčů - jak jsem psal, nevím, jestli ho nohou rovnal nebo kopal, ale z reakce jeho kolegy bych dovozoval, že spíš kopal a na tom konci měl hlavu, ne prdel.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#35 » pát 10. črc 2020, 12:28

to ze zahodi jeden nuz neznamena ze nema dalsi nebo neco jinyho... ale to jantar jako ty nechape...

zaprvy spacifikovanej nebyl, zadruhy tam jasne vidis ze na nej jeden rve ruky ruky, takze nemaj jeho ruce, a za treti neni jasne videt ze by ho kopal do hlavy, muze ho spis kopat klidne i do ty ruky...

I kdyby ho kopal do hlavy tak to dela proto ze nemaj jeho ruce pod kontrolou a jedna se o navolnovani, odpoutani pozornosti...

HAUK



pavelg
Příspěvky: 3077

Příspěvek#36 » pát 10. črc 2020, 12:45

Jantar jako já to vidí tak, že ten Slovenský Floyd vypadl z role přesně v okamžiku, kdy dostal první zásah gumou a v tu chvíli to chtěl uhrát na "však to byla sranda, nie, chalani?" Když to neklaplo, tak to vzdal komplet, lehl, rukama si chránil hlavu a snažil se stočit do klubka, aby ho to moc nebolelo.

Jantar si myslí, že kdyby ho po první spršce požádali, aby šel s nimi, tak by šel, ale chápu, že to není potřeba riskovat. Byli to kukláči a ne vyjednavači,
Když ležel, tak podle jantara stačilo mu kleknout na nohy, vzít pracky do klepet, postavit a odejít s ním. Anebo mu říct "neválaj sa tu ako ta sviňa a choď s nami, do piče" Ale taky chápu, že to udělali po svém, standardně, není potřeba improvizovat.

Já ty policajty nehejtuju, ve výsledku k úhoně nikdo nepřišel, bylo kolem toho asi víc rámusu než muselo, ale vysloveně excess tam nebyl. Byla to jednotka k likvidaci nebezpečných individuí a podle toho vypadala taktika zákroku.
Působí to dojmem "kanón na vrabce", protože holt zavolali kukláče na obyčejného idiota, ale lepší tak, než aby tam naopak pobíhali neozbrojení policajti a pan Alláhu Akbar je podřezával jak ovce, jak to bývá v Británii.

Ale zase na to musíme hledět taky s určitým povědomím o tom, že není možné akceptovat naprosto cokoliv jen proto, že jsou to policajti.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#37 » pát 10. črc 2020, 13:06

jednal si nekdy s podobnym clovekem? vedl si proti nemu zakrok? asi ne...

jo a tedka si to posunul na novej level... pozadat ho aby snima sel... s nozikem v ruce... docela mi udivuje kolik lidi najednou zije v lalalandu... jak chces vzit pracky do klepet kdyz se aktivne brani a nemas ty pracky?

nejdriv pises ze je to hrozny zakrok, a tedka ze je to lepsi nez parodie na policii v UK... tak ja nevim, ty asi nevis co chces...

jak akceptovat cokoliv? tohle byl klasicky provedej zakrok s non/less-lethal zbrani...

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 244

Příspěvek#38 » pát 10. črc 2020, 13:13

Mi už fakt začíná lézt krkem kdejaká hnidopišská rozborka nějakého zásahu. Dnes dvojnásob. Každé sluníčko kouká, jestli nebylo zkřiveno o vlásek víc, než bylo třeba. Tak si to vyměňte a běžte to dělat místo těch chlapů a chtějte se každý den vrátit domů.

Palec nahoru za použití neletální zbraně a tím bych to uzavřel.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#39 » pát 10. črc 2020, 13:22

Nechcem uz rozoberat samotny zakrok, nejake chyby by sa tam nasli. Rovnako sa mi nechce vysvetlovat ze policajt nieje sudca aby trestal. Ale nad jednou vecou by som sa este pozastavil. To tu naozaj niekto veri ze ak by bolo co len trocha pravdepodobne ze je tam vybusnina, ako vyhlasuju policajti, ze by zasah vyzeral takto? Ze by poslali desat chlapov na smrt?



pavelg
Příspěvky: 3077

Příspěvek#40 » pát 10. črc 2020, 13:38

Int1m1thy píše:jednal si nekdy s podobnym clovekem? vedl si proti nemu zakrok? asi ne...

jo a tedka si to posunul na novej level... pozadat ho aby snima sel... s nozikem v ruce... docela mi udivuje kolik lidi najednou zije v lalalandu... jak chces vzit pracky do klepet kdyz se aktivne brani a nemas ty pracky?

nejdriv pises ze je to hrozny zakrok, a tedka ze je to lepsi nez parodie na policii v UK... tak ja nevim, ty asi nevis co chces...

jak akceptovat cokoliv? tohle byl klasicky provedej zakrok s non/less-lethal zbrani...


Já bych to řekl asi takto - když si objednáš traktor s pluhem, bude orat. Když si objednáš kombajn, bude síct obilí.
Zavolali kukláče a ti to udělali po svém, svou metodou, udělali to až na drobnosti správně z toho hlediska, že nebyl nikdo zraněný a chlap skončil na stanici.

Na druhé straně, na takové idioty se dřív zásahovka nevolala, protože zásahovky tohoto typu ani nebyly, i tady se vsadím, že kdyby byl v týmu vyjednavač nebo normální člověk ze staré školy, tak po té první dávce gumy by během pěti minut měl chlapa v autě a nůž na zemi. Oni přece když tam šli, tak říkali sami, že vyjednavač je na cestě.
Mohli zavolat i vojenskou jednotku, a ta by to udělala zase po svém a určitě správně, jen by tam najelo BVP třeba.

Ještě jednou - měl jsem pochybnosti o zásahu po tom prvním videu, ale od videa se svědkem a hlavně po tom policejním říkám, že až na drobnosti s tím kopáním jim v rámci jejich profese není co vytýkat. Píšu to jasně?

Na druhé straně ale nepřijímám tezi, že jestli se objeví 8 kukláčů na ullici, můžou si podle libosti zaklekávat lidi za chůzi na červenou nebo jen tak...
A na třetí straně jsem chtěl upozornit na to, že zásah policie, která má totální převahu by se měl taky studovat pro případ, kdy se brání jantar a najednou mu policie a soudy přisuzují nadlidské schopnosti jak fyzické tak mentální (měl vědět, mohl předpokládat, neměl kopat)



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#41 » pát 10. črc 2020, 13:45

@pavelg
jakkoliv jsem rád četl tvé příspěvky o covidu a apokalypse, tak tady seš vedle. Evidentně píšeš o něčem, o čem nemáš ani páru.



pavelg
Příspěvky: 3077

Příspěvek#42 » pát 10. črc 2020, 13:49

Tak spíš napiš v čem se pletu.



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#43 » pát 10. črc 2020, 13:57

tvůj scénář se odvíjí od samých předpokladů - předsudků, jak by dotyčný měl reagovat a jednat. Třeba to o vyjednavači a voj. jednotce je nesmysl. Nemá cenu to tu rozebírat, když jen teoretizuješ.



pavelg
Příspěvky: 3077

Příspěvek#44 » pát 10. črc 2020, 14:06

Ti kukláči přece o vyjednavači sami mluvili, čekali, že přijde a pořeší to a já vycházím z toho, co vidím na videu, jak se chlap choval.
Chlapů skutečně nebezpečných s nožem v ruce se muselo pacifikovat na Slovensku tisíce za posledních 50 let, kdy neměli speciální jednotky a gumové střely. Tenhle očividně nebezpečný nebyl, nebo byl? - čím?
Já ty policajty přece nijak nekritizuju, že to udělali "na hrubo", tohle je jejich způsob, a udělali to dobře v tom smyslu, že chlapa nezranili.

Kdybys chtěl argumentovat tím, že by mohl odpálit batoh a tašky plné trhaviny, tak přece pak by těch 8 chlapů byli idioti, kdyby k němu šli. Kdyby tohle byla pravděpodobná varianta, tak nechodili k němu a neléčili jeho hysterickou chvilku gumou, ale jeden z nich by ho na 20 metrů vypnul ránou do hlavy, ne?
Nebo jsem zase mimo?

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#45 » pát 10. črc 2020, 14:22

Prokokatér volal "alah akbar" a škoda na něj gumy ...
Policie profesionálně ... kdyby dostal ostrou, nemohl by se divit ... byl ozbrojený a nedbal pokynů policie.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů