Varovný výstřel proti psovi

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


rujceho
Příspěvky: 31

Příspěvek#136 » ned 2. srp 2020, 06:40

LukynZ píše:[quote="Asghaad"]
Jde li strela kolmo vzhuru tak pri navratu neprekona maximalni rychlost volneho padu a zpusobi tak maximalne modrinu... problem vznika kdyz jde po uhlu ktery zachova rychlost i pri "navratu na zem" kde strela bude smrtici na hodne velke vzdalenosti. Takze v krizove situaci strilet do vzduchu kdy clovek opravdu nezaruci pod jakym uhlem strela pujde je koledovani si o vyfasovani teplaku ...


K tomuto jsem našel:

Kód: Vybrat vše

Napíšu to ve tvaru: ráže, hmotnost střely, poč. rychlost, max. dostřel(úhel 32°),dopadová energie.
Brok 4 mm - 0,38g, 420m/s, 390m, 0,24J.
Diabolka 4,5mm - 0,53g, 180m/s, 335m, 0,31J.
22 LR - 2,55g, 330m/s, 1310m, 6J.
38 Sp - 10,2g, 265m/s, 1420m, 29J.
9 Luger - 8g, 350m/s, 1710m, 26J.
45ACP - 14,9g, 245m/s, 1700m, 56J.
223 Rem - 3,56g, 960m/s, 2800m, 17J.
308 Win - 9,5g, 830m/s, 3900m, 70J.

Ještě jsem našel dostup střely při výstřelu kolmo nahoru a dopadovou energii.
Brok 4 mm - 290m, 0,28J.
Diabolka 4,5 mm - 240m, 0,39J.
22 LR - 965m, 7,8J.
38 Sp - 945m, 40J.
9 Luger - 1180m, 34J.
45 ACP - 1090m, 77J.
223 Rem - 2050m, 22J.
308 Win - 2750m, 95J.
Zdroj: Střelecký magazín č. 6/2003.
[/quote]Kolik "J" je smrtícich???

Poslano z mojega POCOPHONE F1 z uporabo Tapatalk

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#137 » ned 2. srp 2020, 08:02

paza píše:
Blacky píše:
paza píše:Blacky: body 1), 3), 4), 5) - totální nesmysl, ale divné, že je neprosazuješ pro držitele zbraní (dosaď si tam místo pes slovíčko zbraň), to bys asi vyváděl, kdyby to někdo navrhoval...

Oni jsou také lidé, kteří mají psy (obecně zvířata) rádi, kteří je k životu potřebují, lidé kteří mají cit.


Uber hysterie. Zbran se sama nerozebehne, neutece neschopnymu cloveku a nepokouse kolemjdouciho.

Vo tam mas dal?


:lol: No hysterický jsi ty, tak začni ubírat hysterie hlavně ty a nepiš o něčem, o čem nemáš ani páru a jsi ale ten "spravedlivý samozvaný odborník".
Výborně to napsal Aris, přečti si ještě jednou co napsal a zkus se třeba zamyslet...
Jinak s tou zbraní jsi vedle jak ta jedle, kolikrát zbraň jen při nešikovné manipulaci, čistění vystřelila a zranila u neschopného (nepozorného, nešikovného) člověka (příslušníka) a pokousala nejen jeho, ale i jiné (odraz střely). Tak nehysterči a mysli.... :shock:


Mnoo jedinej hysterik jsi tu ty. Já jsem jen nadhodil pár bodu k diskusi, ale ty hned jak certik z krabice a uz uraziš. Tak kdo je hysterik. Srovnávat živého tvora s kusem zeleza/plastu je fakt ujetý. Kolik zbraní ročně upadne a vystřelí venku mezi lidma a zraní je? NULA! A kolik psů pokouše? Stovky. Takže se zase ptám. Co tam máš dál?

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#138 » ned 2. srp 2020, 12:48

No zatím se předvádíš hystericky a s urážkami ty, nebudu to dále umožňovat a dělat ti radost, pokud to potřebuješ ke štěstí, tak si najdi někoho, kdo ti to bude baštit. Takže dál tam pro tebe, abys měl důvod hysterčit, bohužel nemám nic. Čao! :lol:



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#139 » ned 2. srp 2020, 14:05

Už jsem tady tu vaši offtopic hysterii nahlásil, tak doufám, že tohle vlákno, kde už se pět stránek řeší jen blbost, brzy skončí.



Aris
Příspěvky: 153

Příspěvek#140 » ned 2. srp 2020, 14:19

Gogan píše:
Nepíšu vždy venku, ale na ulici. Tam psa krmit nemusíš a na vyvenčení nepotřebuješ nachodit po městě 5km. Pokud ho chceš vylítat, tak na cvičák nebo můžeš za město do polí.
Navíc vybrat se určitě dá, třeba tento nepůsobí že by nadměrně omezoval vydýchání. https://www.exo-eko.cz/kozeny-nahubek-t ... 1/#gallery


Kolego, doufám, že nezapadneme do debaty co smíš dělat a co ne. Třeba venčící modus operandi důchodců je jít na poštu/nákup/návštěvu a s sebou vzít na vyvenčení psa. 2,5km na poštu tam a dalších 2,5km zpět není ve městě nic nereálného. K tomu přidej čekačku na poště třeba 15 min, a pes se zavřenou hubou je mrtvý. Dle tebe by tedy měl jít důchodce na poštu sólo, a pak ještě běžet někam se psem, aby se taky vylítal. Někam na louku za město. No, vlastně je to jeho boj, měl mít jen kočku, že? .)
Náhubek se vybrat dá, ale při výběru velikosti skončíš na tom, že prostorný náhubek si pes umí sundat, není to raketová věda ani pro hloupého psa, jako je třeba NO. Čiže jsi nucen vybrat ten, který ho omezuje. To je jen malý poznatek z praxe.

Ergo je tu ještě jeden aspekt, který zde nezazněl. Pes s košíkem se neubrání. Jdeš se psem po ulici, na vodítku a s košíkem, protože je to tak jedině správné. Přes zeď na vás vyskočí třeba staford a pustí se do tvého psa, staford nemá košík, protože byl u "sebe" na dvorku. Jak se ubrání tvůj pes? Když už má dojít na boj psa se psem, tak by neměl mít ani vodítko, to ho také omezuje v obraně, natož pak košík.

Blacky píše:
Kolik zbraní ročně upadne a vystřelí venku mezi lidma a zraní je? NULA! A kolik psů pokouše? Stovky.


Zdroj tvého tvrzení? U nás jsou zranění s nutností rehabilitace a pracovní neschopnosti, popř. s následkem smrti způsobené psem velmi vzácné, jsou to jednotky případů v průběhu jednoho roku. Ty tvoje stovky pokousaných jsou většinově od malých plemen, nejvíce jich mají na "svědomí" jezevčíci, a ke všemu se většinově jedná o pokousání přímo majitele psa, nebo někoho z rodinného okruhu. Košíky i do domů a bytů!
Další věc je, že do této statistiky se dostávají i případy, kdy není nutné ani šití. Při každém pokousání psem je nutné nechat vyšetřit psa veterinářem, a výsledek do 24 hodin nahlásit ošetřujícímu praktikovy poškozeného. Je to zákon č. 166/1999 sb.
Ty hlásíš doktorovi, že sis skřípl prst do závěru? :)
Navíc i tyto případy mají klesající tendenci.
Dole jsou zdroje, třeba ta bakalářka je opravdu dobrá, přečti si jí, aspoň načerpáš alespoň nějaké informace pro nadhazování pár bodů v dikuzi.

http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajst ... a-plemena/

https://brnensky.denik.cz/z-regionu/psi ... 40321.html

https://theses.cz/id/7qg4ee/Bakalsk_prce.pdf

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#141 » ned 2. srp 2020, 15:15

Aris: tvoje tvrzení jsou konstrukty hypotetických situací, ale odpovím asi takto. Důchodce který je natolik zdatný, že dá 5km procházkou na poštu, může použít zdarma MHD nebo vlak a s ušetřených sil a času po návratu jít vyvenčit mazla.
Psa jsem měl, pes si sundá nevhodný náhubek především když je velký celkově (nebo sice vhodný, málo přitažený kolem hlavy) zvětšení jen jednoho rozměru na sundání nemá až tak vliv. Tedy nekoupím psovi větší náhubek (na jinou rasu) aby se mohl vydýchat, ale náhubek přizpůsobený v jednom parametru. Ano vybrat mezi spoustou šmejdů není nejjednoduší, ale tohle je opravdu boj majitele.
Pes s košíkem se sice jinému psu neubrání, ale soráč, jako prioritu beru spíš to že nikoho nepokouše. Často to schytávají děcka, a ano nezřídka svojí "blbostí", ale stejně zdraví člověka má před tím psím přednost.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#142 » ned 2. srp 2020, 18:20

Naprosto vystizne a jasne.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#143 » ned 2. srp 2020, 18:34

@Aris: Podivej, pokud majitel cehokoli chce toto "neco" provozovat na pozemku, ktery nema ve vyhradnim vlastnictvi, tak holt se musi prizpusobit pravidlum, ktera majitel tohoto pozemku stanovil. Ja bych take radeji jezdil na motorce po chodniku jako cyklisti, ale prej se to nesmi. Pritom bych take mohl argumentovat, ze se bojim jezdit po vozovce, ze vozovka je casto v horsim stavu, nez chodnik, ze na chodniku se mi parkuje lip, nez na vozovce a parkovisti... ale holt je to muj problem, ze chci nejak uzivat verejny majetek a tim padem smolik, musim ho provozovat v souladu se zakonem, ktery se k nemu vztahuje.

Kdyz si nekdo poridi kone, taky musi respektovat nejaka pravidla a ne, ze bude diskutovat, jak je narocne zabranit, aby mu nekdo nepresel za prdeli a kun mu kopytem neprokopl lebku. A ze bych mel kone opatrit halapartnou, aby se ubranil napadeni, by mi asi taky neproslo.

Mimochodem - zrovna tento server je predevsim o obrane. To, ze by pes mel chodit bez nahubku, aby se mohl branit jinemu psovi bez nahubku, je na urovni "budu nosit zbran natazenou a v naprimene ruce pred sebou, abych mel sanci se branit proti fetakovi, kterej takto na mne nabehne". Kdyz vynecham spekulaci, japa by to asi tak na te ulici vypadalo, tak nam porad zustava to, ze holt ne vzdy nas napadne fetak se zbrani, zato je navysost pravdepodobne, ze nejake pako v lepsim pripade nekomu prostreli okno.

Nikdo na svete neni schopen stoprocentne vedet, co zvire udela. Mnohdy ani nevime, co udela pan tvorstva. Takze kosik, nebo voditko v intravilanu obce je proste neoddiskutovatelna nutnost. Az pes ukousne memu diteti treba nos, tak mi nepomuze, ze majitel psa pujde do lochu, nebo ze majitel psa neco zaplati. Nechci prachy, prachy mam, ja chci naprosto zdrave dite. Reseni nasledku uz je pozde nehlede na fakt, ze nektere nasledky proste ani prachy nespravi, nebo je v lepsim pripade vinik ani nema. Pocit vinika, ze "muj hafik to nikdy neudelal", nebo "vadi mi, ze hafik ma kosik" nema vliv na fakticky stav veci.

Taky mi vadi, ze nemame neomezenou rychlost na silnicich, vadi mi, ze musim jezdit kruhace v protismeru hodinovych rucicek i kdyz to ke tretimu vyjezdu mam bliz vlevo, vadi mi, ze musim cekat na zelenou, vadi mi... spousta veci. Ale kdyz si jezdim po svoji louce, nemam problem.



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#144 » pon 3. srp 2020, 12:26

ja tady nakousl košík pro psa..

Proč ne, vždyť pes se správným košíkem netrpí. Mlácení košíkem je lepší, jak kousání stisku krokodýla s rozdrcenou kostí.
Dost tady s toho děláte kovbojku.

A tím že celej život žiju vedle psu si troufám říct že nyní je větší část majtelu dost problematická. Běžně pes neposlouchá a obtěžuje vše okolo. Dále nahánění divoké zvěře v les, atd. Má se s tím něco dělat a košík je základní řešení, když sou lidi paka. Dokonce jsem došel tak daleko že já osobně jsem si raději pořídil kočku domu, než psa. Nechci s těma pejskaři spojován..



scink
Příspěvky: 167

Příspěvek#145 » pon 3. srp 2020, 14:18


Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#146 » pon 3. srp 2020, 16:25

No, hodilo by se, kdyby si "vášniví diskutéři" dali tu práci a příspěvky s informační hodnotou nakopírovali do samostatného vlákna a plevelili si jinde. 10 stránek a více méně o ničem ...



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#147 » stř 5. srp 2020, 10:50

K tématu je asi načase přidat "howgh".



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#148 » stř 5. srp 2020, 17:42

Přesně tak. Z klasického tématu ohledně čerstvé události spojené se zbraněmi se nám tu stala bezpředmětná diskuze pejskařů.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#149 » stř 5. srp 2020, 18:18

No spíše bezpředmětná diskuse antipejskařů...



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#150 » stř 5. srp 2020, 19:35

JakubDotPy píše:Už jsem tady tu vaši offtopic hysterii nahlásil, tak doufám, že tohle vlákno, kde už se pět stránek řeší jen blbost, brzy skončí.

Uf. Ty se udáváním ještě chlubíš? Tak to nečti. No těbuch.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů