Varovný výstřel proti psovi

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


MojeTikka
Příspěvky: 1596

Příspěvek#106 » pát 31. črc 2020, 17:22

Dan za zvire je nebetycne svinstvo. Podivej se, kam to doslo v Italii. Tam platis dan i ze slepic na dvorku, protoze tim vlastne ochuzujes stat o DPH, protoze si nekupis vejce a maso. Je fura starych lidi, pro ktere je pes jedinej kamos, kteryho si i ekonomicky muzou dovolit. Pokud mam psa doma na svoji zahrade, tak je do toho statu ale uplny hovno.



MojeTikka
Příspěvky: 1596

Příspěvek#107 » pát 31. črc 2020, 17:26

...povinnej cvicak je dalsi chujovina. Koupim si potvrzeni o absolvovani a nazdar. To bude panecku xeft pro par vybranejch! Probehnu se s coklem po cvicaku, udelam par fotek, zaplatim desitku a seru na nejakej kurz. Jo, aha, ono se pujde ke komisi? Ok, tak kolik budou kuci brat bokem?



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#108 » pát 31. črc 2020, 17:30

Úplně stejně můžeš mluvit o řidičáku, zbrojáku a tak dál... Nic není neočůratelné, ale přesto to smysl má



MojeTikka
Příspěvky: 1596

Příspěvek#109 » pát 31. črc 2020, 17:38

Jasne. Mam souseda, kterymu je 80, obe kycle umely, doma ma napul slepyho psa z utulku. Uz vidim, jak s nim beha po cvicaku. Zadnej smysl to nema, odserou to ti nejslabsi a nezodpovedny hovada to ojebou. Zbrojak a ridicak je neco jinyho, soused nema ani jedno, predevsim ze zdravotnich duvodu. Jeste by mohl dostat zakaz na cirkularku, pokud neabsolvuje kurz, ne? A co sekyra, myslel na to nekdo? Mimochodem, statisticky nejvic urazu se stane pri trhani ovoce - lidi by meli absolvovat kurz lezeni na zebrik. Nejen, ze zrani sebe, ale jeste padaji na druhe a jejich majetky.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#110 » pát 31. črc 2020, 17:43

Naprosto zásadní je tohle - "Pokud mam psa doma na svoji zahrade, tak je do toho statu ale uplny hovno." - a mělo by se týkat naprosto všeho (v případě psa i když na svým někoho sežere, pokud je při vstupu varování).
Pokud ale s čokliskem chodíš mezi lidi, nebo ti utíká, nějak se to opravidlovat a řešit musí ...

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 797

Příspěvek#111 » pát 31. črc 2020, 17:45

Blacky: moje řeč. Dva psi mohou být vhodně zabezpečeni, víc než dva už jen v certifikovaném kotci. Při venčení u sebe můžeš mít maximálně dva a k tomu půl kila žrádla, ale jenom skrytě.
Malá plemena na ohlášení, střední na povolení a velká na výjimku. Ještě musíme vymyslet důvod, jak zakázat žrádlo...

Bože

Edit: ještě něco na ty motorkáře, případně jiný nenáviděný skupiny. To by bylo, aby to jen střelci měli na ho*no

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#112 » pát 31. črc 2020, 17:49

Blacky: body 1), 3), 4), 5) - totální nesmysl, ale divné, že je neprosazuješ pro držitele zbraní (dosaď si tam místo pes slovíčko zbraň), to bys asi vyváděl, kdyby to někdo navrhoval...

Oni jsou také lidé, kteří mají psy (obecně zvířata) rádi, kteří je k životu potřebují, lidé kteří mají cit.



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#113 » pát 31. črc 2020, 18:56

Konkrétně bod 4 bych tak rychle nezavrhoval. Už dřív se v tomhle vláknu objevil termín "odpovědnost majitele". Je to i častý argument takových těch majitelů psů, se kterými ti solidnější nechtějí být srovnáváni: "je to můj pes, je moje věc kde a jak ho nechám běhat, je moje věc jestli ho zvládám, je to moje odpovědnost".
Případů, kdy pes někoho zabil nebo mu domrvil zbytek života není úplně málo. Jak to následně vypadá s tou "odpovědností"? Kecy že to ještě nikdy neudělal, směšné "odškodné" a podmínka u soudu?



ondrush
Příspěvky: 291

Příspěvek#114 » pát 31. črc 2020, 19:07

to je zas iny problem, ked podminkou u soudu tu koncia aj znasilnenia



Aris
Příspěvky: 153

Příspěvek#115 » pát 31. črc 2020, 20:53

2 Black:
Košíky jsem vysvětlil v mém předchozím příspěvku, ale zkusím to ještě jinak. Představ si tu současnou situaci z Plzně, kdyby ten pes měl košík.
Změnilo by se něco na průběhu útoku? Přeskočil by zeď, ale protože má košík tak by si uvědomil, že nemá útočit a přestane s tím? Nevrhl by se na paní se psem v náručích?

Stejně jako většina amatérů si pleteš výcvik psa s výchovou. Na cvičáku zjistíš jestli je pes vycvičený, ale už nezjistíš, jestli ten pes je hajzl. Jeden pes ti může dělat agility i poslušnost na vyznamenání, a bude to záludný zmetek. A druhý pes nedá třeba překážky, ale je to mazel zvyklý na děti.
Výchova a Výcvik jsou dvě odlišné věci. Na cvičáku zjistíš jen výcvik.
A ten cvičák bys chtěl opakovat po jaké době? Po roce, měsíci, nebo snad jedno týdnu?

Sami se vztekáte, když nějaká skupina lidí chce omezovat nás koníček, ale přitom používáte úplně stejnou rétoriku i princip na jinou skupinu, proti které jste nějakým způsobem zaujatí. Vždy když někdo volá po zpřísnění třeba dopravních předpisů, říkám si, co to je za lidi?
A přitom tu jsou mezi námi, na odborném fóru. A navíc navrhují opatření v oblasti, které evidentně nerozumí. :roll:
Co bys chtěl dál, průkaz a školení na sekeru?
Prostě se smiř s tím, že svět je nebezpečné místo. Zedník ti může upustit cihlu na hlavu, může tě přejet auto, můžeš spadnout ze žebříku, z okna... atd atd...

D&H píše:
Jiné končí tak, jak již bylo zmíněno v předchozím příspěvku, když si zadáte do googlu "dog attack victims". Nechápu jak toto může někdo obhajovat.


Pro jistotu jsem celé vlákno přečetl ještě jednou, ale nějak jsem nenašel zmínku, že by někdo obhajoval napadání lidí psy. Nečetl jsi to někde na novinkách?



D&H
Příspěvky: 74

Příspěvek#116 » pát 31. črc 2020, 21:40

Když už jste přečetl celé vlákno, zkuste si ještě jednou přečíst celý můj příspěvek, zejména poslední odstavec o "druhé skupině", ze kterého vytrháváte z kontextu poslední větu. Snad Vám to doklikne. Děkuji pěkně.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#117 » sob 1. srp 2020, 03:20

MojeTikka píše:...povinnej cvicak je dalsi chujovina. Koupim si potvrzeni o absolvovani a nazdar. To bude panecku xeft pro par vybranejch! Probehnu se s coklem po cvicaku, udelam par fotek, zaplatim desitku a seru na nejakej kurz. Jo, aha, ono se pujde ke komisi? Ok, tak kolik budou kuci brat bokem?

Ano vidim, ze tva mysl se stale ubira jen cestou ojebavacu, uplacecu apod. Jenze takovych vas neni vetsina. Vyjimky vzdy budou, tim se neda atgumentovat.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#118 » sob 1. srp 2020, 03:23

paza píše:Blacky: body 1), 3), 4), 5) - totální nesmysl, ale divné, že je neprosazuješ pro držitele zbraní (dosaď si tam místo pes slovíčko zbraň), to bys asi vyváděl, kdyby to někdo navrhoval...

Oni jsou také lidé, kteří mají psy (obecně zvířata) rádi, kteří je k životu potřebují, lidé kteří mají cit.


Uber hysterie. Zbran se sama nerozebehne, neutece neschopnymu cloveku a nepokouse kolemjdouciho.

Vo tam mas dal?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#119 » sob 1. srp 2020, 03:33

[quote="Aris"]2 Black:
Košíky jsem vysvětlil v mém předchozím příspěvku, ale zkusím to ještě jinak. Představ si tu současnou situaci z Plzně, kdyby ten pes měl košík.
Změnilo by se něco na průběhu útoku? Přeskočil by zeď, ale protože má košík tak by si uvědomil, že nemá útočit a přestane s tím? Nevrhl by se na paní se psem v náručích?

Stejně jako většina amatérů si pleteš výcvik psa s výchovou. Na cvičáku zjistíš jestli je pes vycvičený, ale už nezjistíš, jestli ten pes je hajzl. Jeden pes ti může dělat agility i poslušnost na vyznamenání, a bude to záludný zmetek. A druhý pes nedá třeba překážky, ale je to mazel zvyklý na děti.
Výchova a Výcvik jsou dvě odlišné věci. Na cvičáku zjistíš jen výcvik.
A ten cvičák bys chtěl opakovat po jaké době? Po roce, měsíci, nebo snad jedno týdnu?


V tomto pripade, kdyz pes skocil ze zahrady by kosik nemel. Ale na 100% tvrdim, ze kdyz na me v parku vystartuje pes s kosikem, tak budu min posranej, protoze mi dojde, ze me nepokouse. A toho se lidi boji nejvic. Ano velkej me mozna porazi, poskrabe a kodikem potluce, ale rozhodne me nepotrha.

Cvicak myslim neco (ne konkretni vycvik cos treba ty zazil), kde proste par hodin panicek dojde a zjisti, zda dokaze psa ovladat, jak se oba chovaj mexi lidma apod.


Btw: ad tikka tvuj 80 letej soused si muze poridit kocku, nebo veverku s tema na cvicak nebude muset.

Ty moje body beru jako koncept. Logicky by se rozpracovaly nejake stupne/tridy apod podle zvirete, mista apod. Neplat dan, ale kdyz tvuj pes nekoho pokouse doplatis ji dvakrat. Nechod na vycvik, pak petinasobek hodin odmakas na zametani navsi. Atd. Zkuste se na to divat bez cechackovskeho hujestvi a negace.



MojeTikka
Příspěvky: 1596

Příspěvek#120 » sob 1. srp 2020, 06:20

Jasne, lidem je potreba pekne po bolsevicku nalajnovat, ze kocka je pro ne lepsi. Naivne jsem doufal, ze tento zpusob mysleni na tomto serveru nikdy nepotkam. Inu, clovek mini...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů