Varovný výstřel proti psovi

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#121 » sob 1. srp 2020, 06:50

Blacky, fakt by ses neměl vyjadřovat k věcem o kterých toho mnoho nevíš. Skutečnost, že na mně vystartuje pes s košíkem není nijak uklidňující. Ono dostat košíkem ránu jak pěstí okovanou boxerem(lhostejno zda na koule, do obličeje, či jinam po těle) není nic co bych chtěl zažít. (kdysi jsem si to vyzkoušel v celotělovém obleku jako figurant a můžu zodpovědně říct, že to nebyl ani v tom čtyřnásobném montgomeráku nijak příjemný zážitek. Pak jsem taky viděl jak pes (NO) udělal s košíkem na tlamě z kočky protlak. Mimochodem katastr jedné obce končí tam, kde začíná katastr druhé. (Ale to bys musel vědět o čem mluvíš)
A to ten košíček je z věcí, které navrhuješ ta nejmenší hloupost. Povinnej cvičák nic neřeší MT se nevydává na žádnou cestu jen ti ukazuje realitu takovou jaká je - znepříjemníš život lidem dbalým zákonů a práva a grázlíci se na to stejně vydlábnou.
Paza ti jen chtěl říct: co sám nerad nečiň druhým. (není v tom žádná hysterie).
A daň ze zvířat? No pokud chceš dát ještě víc peněz státu a potencionálně mít dražší potraviny... Od daně ze psů je opravdu jen krůček k dani ze slepic (ta by se třeba mohla počítat z průměrné snášky za rok...) A pře tím nás ochraňuj bůh! Když už nás neochránil, před lidskou blbostí!



Aris
Příspěvky: 153

Příspěvek#122 » sob 1. srp 2020, 07:05

Blacky píše:
V tomto pripade, kdyz pes skocil ze zahrady by kosik nemel. Ale na 100% tvrdim, ze kdyz na me v parku vystartuje pes s kosikem, tak budu min posranej, protoze mi dojde, ze me nepokouse. A toho se lidi boji nejvic. Ano velkej me mozna porazi, poskrabe a kodikem potluce, ale rozhodne me nepotrha.

Cvicak myslim neco (ne konkretni vycvik cos treba ty zazil), kde proste par hodin panicek dojde a zjisti, zda dokaze psa ovladat, jak se oba chovaj mexi lidma apod.


Jak píšeš, košík je jen takové šidítko na tvoje nervy. Pes je pořád šelma, i když je to třeba krysařík, na to lidé zapomínají. Mají ze zubů podvědomý strach. Košík je jen placebo na ten strach. Přečti si co jsem napsal já a Jezekiff, pes tě domlátí košíkem i hůř než pokouše. Malého psa nebo jiné zvíře tím košíkem v klidu zabije.
Jasně, když byl na zahradě, tak by košík neměl. Proto píšu, představ si, jak by probíhal útok, kdyby ho měl. Probíhal by úplně stejně, stejná by byla reakce střílejícího pána.

Na cvičáku zjistíš poslušnost psa, ochota plnit příkazy, a to se mění v čase. Proto se tě ptám, v jaké periodě se to má opakovat? Německý ovčák zapomene do půl roku úplně všechno, když s ním nepracuješ. A budu se opakovat, na cvičáku nezjistíš povahu psa, za tich pár hodin na to nemáš nárok. Povaha psa se prakticky za jeho život nemění. A nepoznáš jí během pár hodin, kdy je pes vyklidněný a s páníčkem.
Takové opatření nemá žádnou relevanci.

DaH píše:
Když už jste přečetl celé vlákno, zkuste si ještě jednou přečíst celý můj příspěvek, zejména poslední odstavec o "druhé skupině", ze kterého vytrháváte z kontextu poslední větu. Snad Vám to doklikne. Děkuji pěkně.


Cajk bro, nechtěl jsem kopírovat celý článek. Jen jsi dostal šanci vysvětlit svojí myšlenku. Zdá se, že nedokážeš písemně vyjádřit přesně to, na co myslíš. Já všeobecně moc nereaguji na hysterické a emoční výlevy. Viz. podívej se na ty hrozné obrázky, i kdyby to mělo zachránit jeden život, to do civilizace nepatří atd...
Je to argumentační faul. Takže máme sladěné hodinky?


MojeTikka píše:
Jasne, lidem je potreba pekne po bolsevicku nalajnovat, ze kocka je pro ne lepsi. Naivne jsem doufal, ze tento zpusob mysleni na tomto serveru nikdy nepotkam. Inu, clovek mini...


Souhlasím, naivně jsem si myslel to stejné. Ale zkus říct komunistovi, že je komunista.
Kdáká to jako kachna, chová se to jako kachna, vypadá to jako kachna... Tak tedy je to kachna!



D&H
Příspěvky: 74

Příspěvek#123 » sob 1. srp 2020, 07:25

Aris píše:
DaH píše:
Když už jste přečetl celé vlákno, zkuste si ještě jednou přečíst celý můj příspěvek, zejména poslední odstavec o "druhé skupině", ze kterého vytrháváte z kontextu poslední větu. Snad Vám to doklikne. Děkuji pěkně.


Cajk bro, nechtěl jsem kopírovat celý článek. Jen jsi dostal šanci vysvětlit svojí myšlenku. Zdá se, že nedokážeš písemně vyjádřit přesně to, na co myslíš. Já všeobecně moc nereaguji na hysterické a emoční výlevy. Viz. podívej se na ty hrozné obrázky, i kdyby to mělo zachránit jeden život, to do civilizace nepatří atd...
Je to argumentační faul. Takže máme sladěné hodinky?


Takže Vám to nedokliklo. OK.



MojeTikka
Příspěvky: 1577

Příspěvek#124 » sob 1. srp 2020, 07:55

gogan píše:Naprosto zásadní je tohle - "Pokud mam psa doma na svoji zahrade, tak je do toho statu ale uplny hovno." - a mělo by se týkat naprosto všeho (v případě psa i když na svým někoho sežere, pokud je při vstupu varování).
Pokud ale s čokliskem chodíš mezi lidi, nebo ti utíká, nějak se to opravidlovat a řešit musí ...


Ovsem, samozrejme. Jenze ad jedna tohle plosna dan ze psa rozhodne neresi, jen je to dalsi prijem statu kterej zmizi v rozkradacsky zumpe a druhak za to zvire jsi zodpovednej uplne stejne, jako treba za dvoukilovej model letadla. Ja osobne vidim problem v naslednych postizich a ne prevenci vyhnane ad absurdum ve stylu "pri uzavirani manzelstvi slozite zalohu na rozvod". Mej si co chces, ale pokud nastane prvni problem, tak nastane kolotoc. Eventualni dohled (byt to slovo nemam rad) v podobe, jakou dela hygiena, nebo podobne organy stylem "pane, tech tricet coklu ve vasem panelakovem byte je skutecne problem pro sousedy, kdyz to furt steka a smrdi" by byl dostacujici, kdyby ovsem existovaly ucinne vymahaci nastroje. Dneska muze magor nanosit domu bordel z popelnic z cele ulice a nikdo nevi, co s tim, aby lidi okolo jeho bytu ten smrad nemuseli cuchat.

Holt, jsme spolecnost, coz prinasi urcita, byt vnucena, pravidla. Cim jednodussi ale jsou, tim lepe se dodrzuji i vymahaji. Chces jit mimo svuj pozemek se psem? Ok, pak ale mej souhlas majitele pozemku, ze muze byt veden jinak, nez je obecne stanoveno zakonem - nahubek + voditko. Zodpovidas za to, kdyz ti zdrhe uplne stejne, jako kdyz ti vitr shodi tvuj strom na souseduv barak. Taky nebudes chodit se stromama na kontroly, jestli nejsou nekde napraskly. Tvuj problem, tvoje zodpovednost.

Podle mne nemala cast techto problemu vychazi z "humanitarniho" vymahani. Kdo nic nema, na tom se tezko vymaha nejaka skoda. Proc nemame pracovni tabory, kde by si homeless odpracovaval skodu, kterou nekomu zpusobil? Stat premysli, jak utahnout srouby tem slusnym, ale drzi ochrannou ruku nad viniky. Tam vidim nejvetsi chybu vseobecne. Pak dochazi k tem ruznym pseudoprevencim proti kousajicim psum, ktere postihnou plosne vsechny. A to je spatne.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#125 » sob 1. srp 2020, 08:27

Jasně, nemyslel jsem žádnou daň, ale spíš na ulici jedině na vodítku s koženým košem a prokazatelně by měl majitel mít potenciál zvíře zvládnout. Tedy buď fyzická převaha nebo by měl být schopný prokázat že ho pes poslouchá.
Jasně, neštěstí se dějí a budou dít vždy, ale měla by být snaha je eliminovat.
Konkrétně ten pes na videu na mě nepůsobil dojmem, že to byla jeho první akce, ale že vyloženě šel na jistotu. Možná opravdu jen dojem, ale... pokud se to stalo poprvé a majitel tam vyloženě neměl díru tak je to nehoda, pokud to poprvé nebylo tak majitele opálkovat protože je to vzhledem k fyzickým proporcím psa veřejné ohrožení přinejmenším z nedbalosti.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#126 » sob 1. srp 2020, 09:10

Tak hlavne by se mela preferovat osobni zodpovednost a stat by mel strkat rypak lidem do co nejmene veci. Kdyz se pak neco stane, tak ma prijit efektivni trest a po par takovych pripadech si lidi zacnou davat bacha.



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#127 » sob 1. srp 2020, 10:03

JardaB, Tikka: Souhlas, málo kdo si uvědomuje, že svoboda a zodpovědnost patří k sobě. Další zákazy a příkazy, opravdu raději ne. Bič, který dáš do ruky státu, aby vyřešil něco co se ti nelíbí dopadne časem i na tvoje záda.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#128 » sob 1. srp 2020, 10:05

JardaB: myslim ze v tomto jsi dost naivni. Lidi a osobni odpovednost? To je bohuzel sci-fi u vetsiny populace.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#129 » sob 1. srp 2020, 10:12

K těm Blackyho bodům bych ještě přidal povinné pojištění za škody způsobené psem. Nevím, jak je to v Česku regulováno, ale někdo mi říkal, že v Německu to mají u psů zařízeno podobně jako u zbraní. Povolení na zbraň v Německu nedostanete, pokud neprokážete uzavřené pojištění proti škodám, které se zbraní můžete způsobit. Takové extra pojištění má jednu autoregulační funkci - jakmile miláček pes vyvede něco, za co musí pojišťovna hradit škodu, tak je pojištění většinou vypovězeno a je dost těžké najít jinou ochotnou pojišťovnu. Takže game over..
V Německu je taky povinný výcvik standardem, ale detaily neznám. NIcméně mohu potvrdit na základě mnohaletých zkušeností, že potkat na procházce s dětmi pejskaře v Česku a v Německu je pořád rozdíl, i když se v poslední době v Německu situace dost zhoršila.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#130 » sob 1. srp 2020, 10:17

Blacky píše:
paza píše:Blacky: body 1), 3), 4), 5) - totální nesmysl, ale divné, že je neprosazuješ pro držitele zbraní (dosaď si tam místo pes slovíčko zbraň), to bys asi vyváděl, kdyby to někdo navrhoval...

Oni jsou také lidé, kteří mají psy (obecně zvířata) rádi, kteří je k životu potřebují, lidé kteří mají cit.


Uber hysterie. Zbran se sama nerozebehne, neutece neschopnymu cloveku a nepokouse kolemjdouciho.

Vo tam mas dal?


:lol: No hysterický jsi ty, tak začni ubírat hysterie hlavně ty a nepiš o něčem, o čem nemáš ani páru a jsi ale ten "spravedlivý samozvaný odborník".
Výborně to napsal Aris, přečti si ještě jednou co napsal a zkus se třeba zamyslet...
Jinak s tou zbraní jsi vedle jak ta jedle, kolikrát zbraň jen při nešikovné manipulaci, čistění vystřelila a zranila u neschopného (nepozorného, nešikovného) člověka (příslušníka) a pokousala nejen jeho, ale i jiné (odraz střely). Tak nehysterči a mysli.... :shock:

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#131 » sob 1. srp 2020, 11:28

hackerjack, mrzí tě, že k takhle už drahému koníčku (střílení) nemusíš mít ještě drahou (protože povinnou) pojistku?! Jestli jo tak o tom hodně řečni u psů a dojde i na střelce.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#132 » sob 1. srp 2020, 15:42

MojeTikka: protoze na tech slusnych se vzdy nejlepe zahoji.



MojeTikka
Příspěvky: 1577

Příspěvek#133 » sob 1. srp 2020, 17:51

Ale no samozrejme, ze slusni se nejlip buzeruji, o tom zadna. Ale i nejvetsi debil ma nejake zakladni reflexy a pokud dostane pres cumak, umi z toho vyvodit zaver. Urcita forma zodpovednosti se z toho vyvine.



Aris
Příspěvky: 153

Příspěvek#134 » sob 1. srp 2020, 22:03

Gogan píše:
...na ulici jedině na vodítku s koženým košem...


Čekal jsem, že to přijde, kožený košík. Kožený koš je ze své podstaty menší, a neumožňuje psovi jíst, pít, ale zejména nemůže rozevřít tlamu a tak se ochladit. Dej agilnímu psovi kožený koš na tlamu, vyjděte si v parném dni na 5km procházku a toho psa zabiješ. Neuchladí se, pes se ochlazuje odpařováním vody z jazyka a sliznic.

Hackerjak píše:
jakmile miláček pes vyvede něco, za co musí pojišťovna hradit škodu, tak je pojištění většinou vypovězeno a je dost těžké najít jinou ochotnou pojišťovnu. Takže game over..


Když odhlédnu od nesmyslnosti povinné pojistky, tak jak to navrhuješ, potom věz, že u nás je u většiny pojistek na nemovitost a na domácnost také krytí škod způsobených domácím zvířectvem. Nevím jestli je to u všech pojišťoven, nejsem agent pojišťovací. Ale u všech lidé v mém okruhu to tak je. A opravdu sám věříš, že ti vypoví smlouvu na dům, protože vypláceli za škodu způsobenou psem?

kk píše:
Problem je, ze vetsina majitelu ty psi nezna, nema je vycvicene atd. vidim to nase sousedka, psi ji neposlouchaj, oni vodi ji a ne ona je atd.


Opravdu je to většina majitelů? Můžeš uvést zdroj tvého tvrzení? U nás v ČR je zhruba 2 miliony psů, takže dle tebe je více než milion psů nevycvičených, ergo nebezpečných? To musí být pěkný armageddon, zítra se na to podívám ven, jestli někdo vůbec přežil :)
Tvoje sousedka není reprezentativní statistický vzorek.

D&H
Takže Vám to nedokliklo. OK.


Jsi nepochopený genius, i to se stává .)
A za druhé si nevykáme, jsme kolegové střelci, ne?

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#135 » ned 2. srp 2020, 00:20

Aris píše:Gogan píše:
...na ulici jedině na vodítku s koženým košem...

Čekal jsem, že to přijde, kožený košík. Kožený koš je ze své podstaty menší, a neumožňuje psovi jíst, pít, ale zejména nemůže rozevřít tlamu a tak se ochladit. Dej agilnímu psovi kožený koš na tlamu, vyjděte si v parném dni na 5km procházku a toho psa zabiješ. Neuchladí se, pes se ochlazuje odpařováním vody z jazyka a sliznic.

Nepíšu vždy venku, ale na ulici. Tam psa krmit nemusíš a na vyvenčení nepotřebuješ nachodit po městě 5km. Pokud ho chceš vylítat, tak na cvičák nebo můžeš za město do polí.
Navíc vybrat se určitě dá, třeba tento nepůsobí že by nadměrně omezoval vydýchání. https://www.exo-eko.cz/kozeny-nahubek-t ... 1/#gallery

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti