Varovný výstřel proti psovi

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


MojeTikka
Příspěvky: 1598

Příspěvek#76 » pát 24. črc 2020, 08:22

Zkratka, pokud nekdo neco udela jinak, nez Jarda89, tak je prinejmensim podezrelej.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#77 » pát 24. črc 2020, 10:26

Oni bulici vesmes na lidi moc neutoci kdyz to neni nejakej retard, oni jdou hlavne po jinejch zviratech coz je tady krasne videt, a nejvetsi blbost je v pripade takoveho napadeni brat svoji krysu do rukou, bulik pak jde i pres prekazky po ni...

S tema konspiracema jste si asi nevzali pravidelnou davku leku...



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#78 » pát 24. črc 2020, 10:46

a co jinýho prosím Tě mají dělat lidé, co nenosí (pepřák, zbraň, teleskop...) a nemají psa jen pro ozdobu, ale jako člena rodiny ? Drtivá většina lidí udělá právě to, že zvedne čtyřnohého přítele (který není ze stejné váhové kategorie útočníka) do náručí aby ho chránil. Co má dělat chudák ženská nebo starý člověk ? Pokud teda majitel nemá "koule" se sám holýma rukama postavit agresivnímu psovi...sám jsem kolikrát zvedal našeho psa do vzduchu, a agresorovi čelil nohama a křikem, abych upoutal pozornost lidí kolem a psa trochu vyplašil. Ale pokud by ten pes šel potom po mně, jdou všechny zábrany stranou.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#79 » pát 24. črc 2020, 10:59

to je ale jejich problem ze jo :D to ze ho vemou do ruky jim jejich situaci nezlepsi...



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#80 » pát 24. črc 2020, 11:27

Zlepsi to situaci ratlika



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#81 » pát 24. črc 2020, 11:29

@ intimithy

máš děti, rodiče nebo prarodiče ? Ŕekni jim, že to je jejich problém...ale vy jste asi psa (člena rodiny) nikdy neměli.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#82 » pát 24. črc 2020, 12:39

Asi tak, ale někteří jedinci to nedokážou (nechtějí?) pochopit, možná, že by jim pomohlo pro pochopení si to představit tak, že chrání před napadením své malé dítě, on totiž ten pes je pro mnoho lidí tak nějak jako dítě, prostě plnohodnotný člen rodiny.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#83 » pát 24. črc 2020, 13:20

Plný ruce dítěte (pejska), kterého chci uchránit před útočícím velkým psem situaci nijak nezlepšují, ale naopak. Obránce má plný ruce, nemá se (kromě nohou už jak bránit) a velký pes má volné pole k útoku na oba. Chápu, že to je instinktivní reakce. To ale nic nemění na tom, že je úplně špatná. Protože jestli má být obrana proti útočícímu psovi k něčemu, potřebuji obě ruce i nohy (což nakonec je vidět i v tomto videu, kde po několika málo vteřinách nechává syn matku matkou a chápe se zbraně).



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#84 » pát 24. črc 2020, 13:36

jenže tu zbraň nebo jiný prostředek (pepřák, teleskop,...) mnoho lidí nemá, nenosí. Moje mamka tedy určitě ne a za druhé, s teleskopem by to neuměla (je v důchodu). Má tedy pejska nechat napospas osudu? Takhle má alespoň nějakou šanci. Samotnému se mi stalo asi 10x za život, že jsem našeho psa takto ochránil. On si to totiž pes agresor často rozmyslí, jestli má štvát 5ti kilového jorkšíra nebo zaútočit na dospělého člověka. V okamžiku, kdyby ten pes zaútočil už na mne, bych se s tím holt musel popasovat jinak, ale (klepu na dřevo) zatím mi ta náruč a křik na psa stačily. A ano, psa máme jako plnohodnotného člena rodiny (jako malé dítě).

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#85 » pát 24. črc 2020, 13:39

Několikrát jsem to zažil, takže to znám, není to žádná legrace, ale jiná možnost než psa vzít do náruče není, obvykle to pomůže a psa se podaří křikem a nohama zahnat, jednou nám dobrman potrhal westíka, kterého jsem nestačil zvednout, podruhé nás napadl rotvajler, ale ten měl kolem krku řetězový obojek, tak jsem ho za něj chytil, zakroutil jsem ho tak, že se začal dusit a už se začal kácet a ztrácet vědomí, tak jsem ho pustil a on rád utekl...

Obecně řečeno škrcení psa obojkem je asi nejúčinnější obrana, není ale někdy snadné ho za něj chytit...



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#86 » pát 24. črc 2020, 20:05

paza píše:Několikrát jsem to zažil, takže to znám, není to žádná legrace, ale jiná možnost než psa vzít do náruče není, obvykle to pomůže a psa se podaří křikem a nohama zahnat, jednou nám dobrman potrhal westíka, kterého jsem nestačil zvednout, podruhé nás napadl rotvajler, ale ten měl kolem krku řetězový obojek, tak jsem ho za něj chytil, zakroutil jsem ho tak, že se začal dusit a už se začal kácet a ztrácet vědomí, tak jsem ho pustil a on rád utekl...

Obecně řečeno škrcení psa obojkem je asi nejúčinnější obrana, není ale někdy snadné ho za něj chytit...


Což je vlastně takový úplně pohodový sváteční zážitek :roll:

Jinak ze psů strach nemám,jen mě serou ti nevychovaní a otravní a především jejich debilní zarputilí majitelé. Uznávám,že pes je jen zvíře,které si chce dělat,co se mu zrovna líbí a nemůže za to a hlavní otěže a zodpoivědnost má mít jeho majitel a pán

Psa jsem měl jako malý i když jsem si jej moc neužil



expres
Příspěvky: 616

Příspěvek#87 » čtv 30. črc 2020, 13:50

Tak jsem se mrknul i na stranu 5 a tise zasnu. Berete na to leky? Konspirace se psem...

Normalni vec co se stava u venceni psa v pripade ze nemate vetsi plemeno. Taky zvedam nad hlavu cca 8kg. Dolu bych se k utocicimu psu neohnul. A v zadnym pripade nechytal obojek ci jinak.
Jestli jsem kdy byl pokousan tak v "amoku/agrese/rozdivoceni" psa ze se ohanel po jinem, nebo po necem. On kdyz se pes rozjede, kouse kolem sebe, neresi zda trefil danny cil... Viz oblibena odrazedla malejch deti co strasne rachoti. Ten pes se toho boji, nebo mu to vadi. Za utoci na odrazedlo a pak pribude dite, co zurive macha vsema koncetinama a pruser je na svete...

Od narozeni ziju vedle psu. Co bych uvital. Bojova plemena a velka venku jen s kosikem. Neb pes jen velice zridka kdy muze za svou povahu a vychovani. Za tim stoji tupost majtelu. Odnaseji to bojova plemena ktera si porizuji casto podivne existence...



scink
Příspěvky: 167

Příspěvek#88 » čtv 30. črc 2020, 14:05

Jen pro upřesnění, bojová plemena neexistují, FCI takovou skupinu nezná. Tvrdit, že existují, je jako říkat střele kulka...
Jinak nosím mimo palné zbraně i pepřák, paralyzér a teleskop, jak říká žena, jsem horší než Arnold.
Na psa by mohl zapůsobit i výstřel z plynovky... Většina psů má reakci na střelbu, pokud je cvičený mám problém...

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#89 » čtv 30. črc 2020, 14:56

Ten pepřák by měl být na psa OK, ne?



Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#90 » čtv 30. črc 2020, 16:09

scink píše:Jen pro upřesnění, bojová plemena neexistují, FCI takovou skupinu nezná. Tvrdit, že existují, je jako říkat střele kulka...
Ale existují plemena psů, vhodných pro psí zápasy - a těm se obecně říká bojová. FCI s tím nemá co dělat.
Říkat určitému typu střely kulka považuji za zcela vhodné a přiměřené - jednak je to naprosto běžné (Kugel, balle), druhak ji to dobře odliší od jiných typů střel - třeba od dělové koule. Myslivci také střílejí kulí nebo broky (jo, nebo "brenekem" - i když je to jednotná střela do brokovnice jiného typu).
Třeťak mně samotnému třeba trochu vadí zaměňování střel pro luk (šíp) a kuši (šipka), ale dokážu se s tím nějak srovnat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů