Ruský diplomat nelegálně nakupoval munici

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


pavelg
Příspěvky: 3072

Příspěvek#31 » stř 19. srp 2020, 10:25

To pašoval do Brusele, kde si ten olej objednali jako relikvii.



pavelg
Příspěvky: 3072

Příspěvek#32 » stř 19. srp 2020, 10:31

xor: já jsem to kdysi četl, ale vůbec jsem nepochopil smysl. Zejména souvislosti mezi kluky od ricinu a tím co donášel od trampolínového Rogozina. Přece na jeho zatčení by nepotřebovali vůbec pouštět kachny o ricinu.

Podle mě je tam splácáno dohromady moc věcí, které spolu nesouvisejí a často jsou přebrané dost náhodně a účelově.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#33 » stř 19. srp 2020, 11:09

Pokud vím, tak sportovní náboje S&B se prodávají i v Rusku. A pokud jde o koupi nábojů u nás, tak vše lze zařídit i legálně. To snad tu nějaký střelec věří, že by si něčí diplomat úplně hloupě sháněl na místním černém trhu náboje pro páchání terorismu? Na to mají dost skutečných agentů a polupracovníků. Buď to byl úplný debil, nebo provokace.

Jen tak pro pořádek, na zabití člověka stačí množství ricinu menší než špendlíková hlavička, to může být umístěno v čemkoli (klidně i v knoflíku na koššili). Lákvička by stačila na zabití půl Prahy, nebo celých střeních čech chce-li někdo..



pavelg
Příspěvky: 3072

Příspěvek#34 » stř 19. srp 2020, 11:30

Natož kufr.

Jenže si musíme vzpomenout na Salisbury, kde onoho preparátu by taky stačilo na 2 lidi pár mikrogramů, ale z jakéhosi důvodu podle zaručeně věrohodných údajů ti agenti použili půl deci na hlavu - aby se demonstrovalo názorně, jak oškliví lidé to byli.

Takže to vypadá, že účinnost všeho v ruských rukách klesá. Možná taky proto ten diplomat kupoval těch nábojů do odstřelovačky tak velké množství.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#35 » stř 19. srp 2020, 11:38

To jako, že ruský diplomat kupoval náboje nějakému nájemnému vrahovi či islamistovi ? To jako vážně?



pavelg
Příspěvky: 3072

Příspěvek#36 » stř 19. srp 2020, 11:47

Tak se nám to snaží presenovat, ne? Jako řadu předešlých afér .. kdo chce, ať si věří, bylo by to směšné, kdyby tyhle konstrukty neměly tolik vyznavačů.

Jak jsem psal, já si dovedu představit, že ten člověk měl kumpány nedobré pověsti a s nimi pletichařil. Ne z titulu své funkce nebo dokonce jako zadání. Že z toho někdo chce udělat aféru, se dá celkem očekávat.
Zajímalo by mě hlavně, od koho to kupoval - aby to nebyli kluci z toho zrušeného Útvaru pro organizování odhalovaného zločinu.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#37 » pát 21. srp 2020, 11:53

Co když to mělo být určeno nějakýma oklikama pro Wagnerovce apod? Nebo je okatě vyzbrojuje přímo ruský stát?



MojeTikka
Příspěvky: 1594

Příspěvek#38 » pát 21. srp 2020, 15:09

Pro Wagnerovce by to bylo sakra malo a ti maji rozhodne lepsi zdroje, nez nejakyho noumu nekde v Pze.



pavelg
Příspěvky: 3072

Příspěvek#39 » pát 21. srp 2020, 15:12

To je jako kdyby USA vyzbrojovaly Academi nebo ISIS tak, že by to vozil v kufru americký atašé ... to je přece absurdní.



MojeTikka
Příspěvky: 1594

Příspěvek#40 » pát 21. srp 2020, 15:17

Bodejt. Dela se to prece tak, ze USA prikaze ceske vlade, ze ty nepotrebny 7,62x39 je potreba dodat Kurdum. Kurdove pak pri ustupu zapomenou zbrane a munici pribalit a voila! Balicek dorucen. Vsichni spokojeni, tisice dekovnych dopisu.



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#41 » pát 21. srp 2020, 17:53

Vzhledem k jakémusi embargu je Ruský trh odříznutý od EUnušského (do Ruska se nesmí vyvážet jablka, z Ruska se staví nový plynovod do Německa, no a kdo tomu nerozumí, tak je starý, nevzdělaný a vůbec tak nějak obecně dementní :lol: )...
Ale konkrétně tady: v rámci embarga se do RF nesmí z EU vyvážet náboje... bohatším lovcům z RF chybí kvalitní náboje z EU (Lapua apod.) Nějaký kamarád, zaměstnaný zde na ambasádě, zkusí využít svoje postavení (a může to být jenom řidič) a něco domů dovézt. Je to o blbcích, ne o vraždění, ne o mezinárodních skandálech...



xor
Příspěvky: 127

Příspěvek#42 » pát 21. srp 2020, 19:35

Golem díky, to je highly likely. Vzhledem k tomu, kolik provokatérů vidíme i v inzerátech (a v reakcích na ně), tak je velmi pravděpodobné, že mu do toho někdo aktivně pomohl.



pavelg
Příspěvky: 3072

Příspěvek#43 » pát 21. srp 2020, 19:49

Jo, to by davalo smysl, kdyby neslo zrovna o finske zbozi.



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#44 » sob 22. srp 2020, 00:07

???



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#45 » sob 22. srp 2020, 05:49

Nebo jsou za tím hry zpravodajců. Ruští si třeba potvrdili, kdo je na ně nasazený obětováním nedůležité 1/150 svého diplomatického personálu. A nebo čeští využili slabinu někoho, koho se chtěli zbavit bez rizika protiopatření. Čort znáet.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů