našel protiletadlový projektil - hodil ho do ohně

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#1 » úte 8. zář 2020, 10:10


Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#2 » úte 8. zář 2020, 13:18

Wow. Ako seriózne, to je už na zaplakanie. Mrzí ma že si ublížil, ale mohlo to dopadnúť výrazne horšie, mohol tam mať decko pri tom ohni... Takýto blbec je nebezpečný pre celú spoločnosť. Dobre vedel čo to je, pretože len tak kus kovu by do ohňa ani neskúšal dávať. Chcel vidieť pekný ohňostroj...

Po vyšetrení v nemocnici hrdo nosí toto tričko
152_300x300_Front_Color-Black.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 685

Příspěvek#3 » úte 8. zář 2020, 13:54

Když jsme se díval na tu fotku, tak je otázkou zdali to víc neschytal od těch kamenů co byly okolo :)

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#4 » úte 8. zář 2020, 14:04


Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#5 » úte 8. zář 2020, 14:12

20mm FLAK. Je nadívaná pentritem. Celkem rychlá věc.



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#6 » úte 8. zář 2020, 15:23

Nevím jestli je větší fór co se stalo, nebo to, že ho chtějí cvičit na nedovoleném ozbrojování ...

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#7 » úte 8. zář 2020, 18:59

Mě osobně se nedávno podařilo při magnet fishingu v potoku mimo jiné najít nevystřelené puškové náboje 7,92 × 57mm Mauser, vystřelený dělostřelecký granát ráže 88 mm a minometné granáty ráže 82 mm. Přivolaný pyrotechnik si ty dva minometné granáty odvezl, protože byly nevystřelené. To bylo v pohodě. Mrzel mě ten vystřelený 88mm dělostřelecký granát. Ten si odvezl také, ikdyž už vystřelený, nefunkční. Bylo by to hezké těžítko do vytríny :D.
Co bylo ovšem zajímavé zjištění bylo to, že ty puškové náboje ležely v potoku už od roku 1943, kdy v blízkosti vybuchl vagón s municí, se sice rozpadaly, ale byl v nich pěkně vidět střelný prach. Vypadal jakoby slepený, ale šel relativně z té rozlomené nábojnice částečně vyklepat. Tak jsem trošku vyspal na misku a zkusil zapálit. I po 77 letech ve vodě byl střelný prach schopen hoření !!! Žádné "neslané, nemastné" hoření, ale pěkně "fajrování" !! Ve vodě byly náboje vcelku, ale po vytažení a osychani byly už relativně křehké.
Co se týče počtu nábojů, tak byly jen 3. Zato různých střel bylo asi 10. Ještě jsem je nestačil identifikovat. Jsou to ráže kolem 8 - 12 mm (hrubé měření šuplerou).
Takže i po tolika desítkách let ve vodě (v potoce, kde probíhalo různé čištění, úpravy břehů, záplavy....) je střelný prach schopen hoření.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#8 » úte 8. zář 2020, 19:08

Vzorky nálezů:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



MojeTikka
Příspěvky: 1582

Příspěvek#9 » úte 8. zář 2020, 19:09



Tohle zrejme nejaky paintballista obrecel.



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » stř 9. zář 2020, 08:30

to George:
prosím specifikuj vystřelený již nefunkční granát 88mm ??
to jako monolitický kus kovu ?
plné koule do kanonu používali naposled snad piráti v karibiku ?



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#11 » stř 9. zář 2020, 09:20

Protipancéřový může být jenom plný kus oceli, max se stopovkou. Ale ty německé mívaly pod stopovkou ještě malou pentritovou nálož.

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#12 » stř 9. zář 2020, 09:35

Ahoj tady je to RPG v reportáži
https://cnn.iprima.cz/muz-v-kyjove-priv ... -auta-9089

Nálezce při předání na stanici tvrdil něco jako že: "Ví co našel, výbuch nehrozí"

Asi lze lehce poznat, že se jedná o vystřelený již znovu nepoužitelný "obal"

Pak ještě byla i reportáž o tom náboji do Flaku, a ukazovali i to ohniště kam to hodil



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#13 » stř 9. zář 2020, 10:07

Duplicitní příspěvek, chyba v matrixu. Prosím smazat.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#14 » stř 9. zář 2020, 11:56

pekoz píše:to George:
prosím specifikuj vystřelený již nefunkční granát 88mm ??
to jako monolitický kus kovu ?
plné koule do kanonu používali naposled snad piráti v karibiku ?

Začnu od konce - nevím, kde jsi přišel na "plné koule do kanónu". Já o nich nepsal.
Vystřelený je myšleno ten stav, kdy ten granát prošel hlavní. To zjistil přivolaný pyrotechnik podrobnější prohlídkou, kdy na vodících kroužcích našel stopy po drážkách.
Nefunkční znamená, že už neobsahoval dnový zapalovač se stopovkou ani trhavinu. I Makarovova čepice byla z velké části pryč. Tudíž nebyl nebezpečný.
Byly a jsou zaznamenány případy, kdy i po výstřelu hlavní některé granáty nevybuchly (z různých důvodů) a jsou nebezpečné dodnes. I na YT se dají najít takové "nehody" z "moderních" armád.
Takže ano, v podstatě to byl již monolitický kus kovu. Proto mne mrzelo, že si ho pyrotechnik odvezl, protože zrovna z německého dělostřeleckého protipancéřového 88mm granátu, pyrotechnikem označeného jako neškodný, jsem měl radost a už ho viděl ve sbírce.
Pro lepší ilustrací vkládám obrázek z Wikipedia a pak fota nalezeného granátu.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#15 » stř 9. zář 2020, 11:57

Ilustrační foto:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů