Vzal otci pušku a šel lovit ondatru

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 685

Příspěvek#31 » stř 7. říj 2020, 10:05

Tak tohle byl samozřejmě extrém, ale jak myslíte že se dopracovali na západě k zákazu našení delších nožů?
Já bych se velice nerad dožil doby, kdy si budu na své zahradě pod pergolu čistit své kvéry a zahlédne mě soused přes plot a pošle na mě poldy.
Nebo je pošle na děti co si tam střílejí se vzduchovkou.

Co si ten myslivec myslel, že když ho napráší, tak ten člověk z toho bude mít problém, potud OK, ale na druhou stranu, všem se zbraněmi, včetně něho dal další malý černý puntík.

Každá takováto zpráva v mediích, dělá lidem se zbraněmi jen stále horší a horší reklamu.
Ale neznám jako všichni tady přesně situaci.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#32 » stř 7. říj 2020, 10:13

Problém ale neudělal ten, kdo to nahlásil. Ten udělal nejlepší, co udělat mohl (a vlastně všem střelcům pomohl - nekryjeme porušování zákonů). Problém udělal ten, kdo nezabezpečil zbraň proti zneužití, a ten, kdo ji zneužil.

A i když chápu, že majitel mohl mít zbraně už za minulého režimu, evidentně měl na zabezpečení myslet víc, i bez zákona.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 685

Příspěvek#33 » stř 7. říj 2020, 10:18

Tak to si asi jediný kdo si myslí, že tahle negativní informace je u veřejnosti nakonec pozitivní.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#34 » stř 7. říj 2020, 11:13

Vážně? Tak se zeptám, co podle tebe je pro střelce pozitivní?
"Střelci říkají, že jsou spolehliví. Ale když dojde na porušení zákonů, jeden druhého kryje"
"Střelci říkají, že jsou spolehliví. A netolerují porušování zákonů ani mezi sebou."

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#35 » stř 7. říj 2020, 11:41

To by mohl někdo použít snad v diskusi (tedy už někdo kdo se o téma zajímá), pro běžnou společnost je to mimo rozlišovací schopnost. Každá zpráva o nelegálním použití je z tohoto pohledu špatná.
Navíc, pokud by si to vyřešili ''mezi sebou", tak se nikde o ničem nepíše ...
Pokud to beru z hlediska mediálního obrazu, vychází "tutlanda" lépe - můj názor.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 685

Příspěvek#36 » stř 7. říj 2020, 11:49

Lynx píše:Vážně? Tak se zeptám, co podle tebe je pro střelce pozitivní?
"Střelci říkají, že jsou spolehliví. Ale když dojde na porušení zákonů, jeden druhého kryje"
"Střelci říkají, že jsou spolehliví. A netolerují porušování zákonů ani mezi sebou."


Ve statistice incidentů se zbraní bude +1
A na konci roku bude každému u prdele kdo to nahlásil a jak se to stalo.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#37 » stř 7. říj 2020, 11:58

Zas pokud to byl k*k*t který ožralej takto prasil pravidelně, tak bych ho prásknul taky, nehledě na statistiku a mediální obraz.
Ale to už je jsem psal, nevíme jak to bylo. Mohla to být fakt jedna z posledních možností jak (se pokusit) zabránit mnohem většímu průseru, nebo "lovce ondater" jen prostě někdo neměl rád a udělal exces poprvé ...

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#38 » stř 7. říj 2020, 14:29

Ty dvě věty můžou padnout v jakékoli diskusi, na jakékoli úrovni. Od internetových, až po politické.

A ten poslední příspěvek (gogan » stř 7. říj 2020, 12:58) bych podepsal. Bez historických souvislostí je to jen plýtvání místem na Internetu :)



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#39 » stř 7. říj 2020, 17:44

Zajímalo by mě jestli by někdo z přítomných obhajoval padesatileteho pana, který se ožralý bez papíru jel project otcovym autem.

Pokud máme zákony, že vožralej a/nebo bez zbrojaku nesmí... Tak ten zákon dodržujme nebo zrusme. Nic mezitím nedává smysl.



MojeTikka
Příspěvky: 1594

Příspěvek#40 » stř 7. říj 2020, 18:06

Ja, richtig. Ordnung muss sein!

Jak rikam - nejlepsi je to binarni mysleni. Bud jsem vychrtlej, nebo jsem obezni. Jasny. Nechapu ale, k cemu vlastne mame soudy, kdyz je vsechno tak jasny a poruseni zakona se da strilet od pasu ano/ne. Divny.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 797

Příspěvek#41 » stř 7. říj 2020, 18:23

MojeTikka píše:Nechapu ale, k cemu vlastne mame soudy, kdyz je vsechno tak jasny a poruseni zakona se da strilet od pasu ano/ne. Divny.


To víš. Ne všichni mají takový fištrón jako my. A proto potřebují soudy.

Samozřejmě je to vtip, ale nemohl jsem si pomoct :lol:



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#42 » stř 7. říj 2020, 18:27

GreatLama píše:
Pokud máme zákony, že vožralej a/nebo bez zbrojaku nesmí... Tak ten zákon dodržujme nebo zrusme. Nic mezitím nedává smysl.


Nesmysl, kdybych měl zrušit všechny zákony, které porušuji, ať už vědomě nebo ne, strávil bych tím celý život a to ještě s minimální úspěšností.



wally
Příspěvky: 65

Příspěvek#43 » stř 7. říj 2020, 20:39

MojeTikka píše:Ja, richtig. Ordnung muss sein!

Jak rikam - nejlepsi je to binarni mysleni. Bud jsem vychrtlej, nebo jsem obezni. Jasny. Nechapu ale, k cemu vlastne mame soudy, kdyz je vsechno tak jasny a poruseni zakona se da strilet od pasu ano/ne. Divny.
Sorry, ale binární myšlení tu předvádíš ty. Ožralej synátor co sebere zbraň je vlastně jen neškodnej andílek, hajzl je ten, co na očividné porušení zákona upozornil. Něco jako britské Museli jsme tiše tolerovat znásilňování dívek pákystánským gangem, protože odhalení těch zločinů by vrhlo špatné světlo na imigranty. Budiž proklet ten rasista a xenofob, co to vynesl na světlo...

Odesláno z mého ELE-L29 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#44 » stř 7. říj 2020, 21:13

wally: hele koninu může v životě udělat každý a je fakt rozdíl jestli je dotyčný agresivní ožrala nebo jen ujel. Je do všeho nutné zatahovat stát?
U těch pakošů o žádný náhodný "úlet" nešlo.



wally
Příspěvky: 65

Příspěvek#45 » stř 7. říj 2020, 22:18

Ale o to jde. My o tom případu víme prd. Neznáme ty lidi, nevíme, zda to byl ojedinělý případ, nebo se to dělo opakovaně, atd. V tomhle vlákně je zoufale málo informací, ale přemíra fantazie.

Odesláno z mého ELE-L29 pomocí Tapatalk

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů