Vzal otci pušku a šel lovit ondatru

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#16 » pon 5. říj 2020, 10:21

Chápu, chtít po druhých, aby udělali to, čeho se sám bojíš, je snazší. Beru i, že bys byl hrdina a nenapráskal ho. I kdyby o kus dál začal střílet do lidí. Asi na to máš hroší kůži. Ale ten člověk nevěděl, na co/koho ten dotyčný střílel. Tak udělal alespoň něco, co bylo v danou chvíli nejrozumnější.



MojeTikka
Příspěvky: 1598

Příspěvek#17 » pon 5. říj 2020, 10:31

To je tvuj nazor.



wally
Příspěvky: 65

Příspěvek#18 » pon 5. říj 2020, 15:13

MojeTikka píše:Bavime se o tom, co se stalo.


Sorry, ale ty sám píšeš, co by se hypoteticky stalo na "dobré" vesnici. Já tě na tvou fikci jen upozornil.

Odesláno z mého ELE-L29 pomocí Tapatalk



MojeTikka
Příspěvky: 1598

Příspěvek#19 » pon 5. říj 2020, 19:10

Ale jo, v tom mas pravdu, jen se rozchazime v te spekulaci. Ja napriklad pamatuju, kdyz si myslivec zapomnel na strelnici brokovnici, protoze po dostrileni se vsichni ozrali jak kozaci a on ji zapomnel oprenou o sloupek u stontu. Zatimco zde se to vyresilo tak, ze si ji proste k sobe vzal strizlivej ridic a majiteli ji dal rano, tak existuji soudruzi, kteri by hned volali PCR, protoze doslo k poruseni zakona a uvedomely ovcan prece musi hlasit kazdy prestupek, je to prece nejrozumnejsi.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#20 » pon 5. říj 2020, 20:34

Ty jsi asi nepochopil, v čem se liší zbrań, kterou zapomene majitel, a zbraň, ze které na veřejnosti střílí někdo, kdo ji de facto ukradl, že?

A pokud nejsi ochotný mi ta označení zopakovat do očí, byl bych rád, kdyby sis je příště odpustil.



milanvpg
Příspěvky: 99

Příspěvek#21 » pon 5. říj 2020, 21:22

No zrovna vozrat se a zapomenout někde ležet brokovnici, to je fakt záležitost, která se ideálně vyřeší tím, ze ji střízlivej kamarád vezme k sobě a druhej den vrátí majiteli, aby to dotyčnej moh opakovat tak dlouho, než ji někdo zvědavej zvedne a trefí sebe nebo někoho jiného.
Zrovna v případě, že jde ozrelej chlap po ulici se zbraní a někdo na nej zavolá policajty, bych byl s těma řečma o udávání hodně vopatrnej....

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#22 » pon 5. říj 2020, 22:42

To je zase debata :-D

No, nechat brokovnici v hospodě není dobře, ale myslím, že dnes se to asi už nedělá.

Ale sebrat někomu pušku a jít střílet mezi lidi je snad přece jen něco jiného, ne ?

Stále je to tu samý vzorňák, co dodržuje zákony a teď tohle ...

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#23 » úte 6. říj 2020, 09:59

otec z toho případu měl mít dostatečně zabezpečenu zbraň i náboje, aby se k nim jeho příbuzní nedostali.
Syn musel být moc šikovný, když ví jak se dostat k "řádně zabezpečené" zbrani otce a také k potřebným nábojům.

Já mám 3 trezory 2 na zbraně a 1 na munici, jsou stále uzamčeny a nikdo jiný neví kde jsou a kde mám klíče.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 689

Příspěvek#24 » úte 6. říj 2020, 10:54

Tomu synovi, bylo 52 :)
Jinak mi připadá, že se i tady ty zbraně zbytečně moc démonizují ...
Jasně, byl to nějakej připitej člověk bez zbrojáku, ale v jeho věku se dá předpokládat, že s tou zbraní střílel a manipuloval naprosto běžně.
Proto tady možná MojeTikka psal, že se mu ta reakce toho PSVB zdála přehnaná :)



MojeTikka
Příspěvky: 1598

Příspěvek#25 » úte 6. říj 2020, 16:16

@Destructor: tak nejak. Prave proto, ze se museli vzajemne znat, tak to ma uplne jinej rozmer, nez kdyby nekdo neznamej nekde delal bordel a strilel na ulici. Prijde mi, ze lidi maji posledni dobou jen binarni mysleni. Takze mame spousty chytrych, ale malo moudrych.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#26 » úte 6. říj 2020, 18:28

No jestli se znali, ... , tak mohla roli hrát i osobní antipatie. Něco jako "nevěřím svejm očím takovouhle příležitost těm ... pořádně zatopit, bych nevymyslel ani v tom nejbujnějším snu! Děkuji ti, ó pane!"
Zkrátka ne vždy je to, že někoho znáš / on zná tebe, kladná okolnost.



MojeTikka
Příspěvky: 1598

Příspěvek#27 » úte 6. říj 2020, 19:11

Ovsem, ale to se porad tocime na tom, ze ten fizlomyslivec mel i jine, slusnejsi, moznosti na vyber. A kdo se dovolava aktivniho dodrzovani zakona, pak si muze s kamerou stoupnout k libovolne silnici a muze zacit bonzovat ridice treba za rychlou jizdu, na tu zemre v Cesku cca 500 lidi rocne, coz je rozhodne vic, nez na strelbu po ondatrach. Ja uz to dal rozpitvavat nechci. Stojim si za tim, ze na tom moste byli blbci dva.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#28 » úte 6. říj 2020, 20:57

A kde berete tu jistotu, že ten střelec byl slušný, spořádaný člověk? Z toho, že se opíjí, krade zbraně a střílí s nimi na veřejnosti? Podle mne je potřeba takového člověka od společnosti izolovat, protože jen náhodou nedošlo ke zranění nebo smrti. MojeTikka odmítl nabídku ukázat mi, jak zabavuje cizímu člověku zbraň, ale jiného za totéž odsuzuje. Holt, hrdinů je plný Internet.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#29 » stř 7. říj 2020, 05:57

Destructor píše:Tomu synovi, bylo 52 :)
Jinak mi připadá, že se i tady ty zbraně zbytečně moc démonizují ...
Jasně, byl to nějakej připitej člověk bez zbrojáku, ale v jeho věku se dá předpokládat, že s tou zbraní střílel a manipuloval naprosto běžně.
Proto tady možná MojeTikka psal, že se mu ta reakce toho PSVB zdála přehnaná :)

Takže když se někdo opíjí, krade a ohrožuje okolí pravidelně, je to v pořádku a není potřeba mít z něj strach? Pak i pro tebe mám nabídku - pojďme se sejít a zkus mi ukrást zbraň... Ono to totiž není tak jednoduché, když člověk neví, jestli není nabitá, zato ví, co může výstřel proti vlastnímu tělu způsobit.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#30 » stř 7. říj 2020, 07:11

To je zase všechno dojmologie. Ten stav mezi tím co volal policii a "lovcem" mohl být od "ještě jednou tě uvidím ožralýho s tou tatovou puškou ..." až po "však počkej ty hajzle, jednou ujedeš a to si vychutnám ...".
A někomu chtít brát zbraň, notabene nabitou opilému, je nesmysl.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů