Prodavač na ulici střílel po muži, který kradl v jeho obchodě. Trest hrozí i jemu

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#16 » pát 8. led 2021, 16:50

U plynovek vidím ten problém v tom, že jsou dostupné bez nějakého papíru, zkoušek, čehokoliv. Člověk si pak myslí, že když se po něm nic nechce při prodeji, tak se po něm vlastně nic nechce. Tohle by krásně řešilo nějaké "malé nákupko", za kolek od policajtů. To máte to samé, jako HAM vysílačky. Koupíte baofenga z Číny a ani nevíte, že jsou tady na to nějaké předpisy. Málo kdo vás na to upozorní. maximálně nějaká malá poznámka pod čarou. Proto za mě tu novou regulaci plynovek jenom vítám.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#17 » pát 8. led 2021, 18:06

JakubDotPy: Kolik takovych veci si muzes koupit jen tak? Blba vzduchovka, taky bude na registraci? Bohuzel je to tak jak bylo ve vtipech o tech autech a manualech, lidi proste blbnou cim dal tim vic a kdyz vidim jak se uci dcera v 6 tride ted tak to moc lepsi nebude. Kdybych doma jeste nesuploval skolu tak se pres ten jejich distanc nic nenauci, ucitele na to vetsinou serou, cest vyjimkam.
Takze to pak muzem mit na povoleni uplne vsechno. Co treba blbej louh v granulich co se sype do odpadu, co mas v kazde drogerce, taky na povoleni nebo jen vystudovanym chemikum?

Co se tyce dotycneho obchodnika, jen to opet ukazuje co se rika, nez neco reknes policajtum, 2 premyslej nebo volej pravnika, mel rict, ze zlodej na nej zautocil a bylo by vyreseno.
Jenze v tomhle mas Jakube pravdu, ze lidi si neco koupi jak propisku a nepremysleji nad tim. Prece kupuju neco co neni uplne bezna vec tak si o tom neco snad zjistim ne? I u blbyho pepraku si zjistim ucinost a jak ho pouzivat...ale ja jsem jinej, me to zajima co a jak.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#18 » pát 8. led 2021, 19:34

Spoustu dříve běžně dostupných chemikálií nekoupí běžný smrtelník už dnes.
Co se týče mluvení s poldy je to jasné - stačilo říci několik slov jinak (přestože by stále popisovaly stejný skutkový děj ) a příběh by vyzníval pro obchodníka mnohem lépe: "Pronásledoval jsem lupiče, odnášejícího si lup." (Zcela legální a nezavrhovatelná obrana, naprosto v rámci práva a zákonů) "On se najednou otočil a vyrazil proti mě, jako obranu jsem zvolil varovný výstřel z plynovky." (A opět zcela legální a naprosto adekvátní obrana.) A přitom je to vlastně jen o pár slov méně!



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#19 » sob 9. led 2021, 18:30

JakubDotPy píše:U plynovek vidím ten problém v tom, že jsou dostupné bez nějakého papíru, zkoušek, čehokoliv. Člověk si pak myslí, že když se po něm nic nechce při prodeji, tak se po něm vlastně nic nechce. Tohle by krásně řešilo nějaké "malé nákupko", za kolek od policajtů. To máte to samé, jako HAM vysílačky. Koupíte baofenga z Číny a ani nevíte, že jsou tady na to nějaké předpisy. Málo kdo vás na to upozorní. maximálně nějaká malá poznámka pod čarou. Proto za mě tu novou regulaci plynovek jenom vítám.


A budeme takto regulovat treba i slapaci kola? Ja jen, ze drtiva vetsina z nich nema povinnou vybavu pro jizdu po verejnych komunikacich a kdyz pak se stane nejakej prusvih, tak se taky rika "no, ale takhle mi to prodali...". Ja jen, ze to je cesta do pekel. Za chvili budes mit prukazku i na cirkularku.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#20 » sob 9. led 2021, 18:32

jezekif píše:Spoustu dříve běžně dostupných chemikálií nekoupí běžný smrtelník už dnes.
Co se týče mluvení s poldy je to jasné - stačilo říci několik slov jinak (přestože by stále popisovaly stejný skutkový děj ) a příběh by vyzníval pro obchodníka mnohem lépe: "Pronásledoval jsem lupiče, odnášejícího si lup." (Zcela legální a nezavrhovatelná obrana, naprosto v rámci práva a zákonů) "On se najednou otočil a vyrazil proti mě, jako obranu jsem zvolil varovný výstřel z plynovky." (A opět zcela legální a naprosto adekvátní obrana.) A přitom je to vlastně jen o pár slov méně!


V tomto pripade je bohuzel neznalost zakona blbost obchodnika. Je veci kazdeho ovcana, aby se o Ustavu zajimal a naucil se v zakonech pohybovat. Tak to bohuzel je, zijeme v ustavni republice.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#21 » sob 9. led 2021, 20:50

To beze sporu, jen bychom (prostřednictvím námi volených [nikoli volů] ale zástupců) mohli usilovat o stručnější a přehlednější právní řád (by ta orientace byla snazší a taky by se nemusel nechávat ministr spravedlnosti slyšet, že:
Zákony už dávno nejsou a už nikdy nebudou pro laiky
).



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#22 » sob 9. led 2021, 21:29

A ministr vcetne dvou tretin justice by nemeli co zrat. To spis jim nechat platy, ale vytvorit jim nejaky internetovy simulator, kde by se vyblbli a nepustit je do bezneho zivota.

No, takze z5 do reality... je potreba vice agitovat mezi lidmi, at si poridi ZP. Dnes uz neni povinnost si do mesice poridit i strelnou palnou ostrou, takze kdo by mel ZP a k tomu plynovku (ja vim, fikce), tak alespon bude znat svoje prava i povinnosti.

Tohle je totiz stejna situace, jako prebihajici chodec 30 metru od prechodu, ktery nezna zakon c. 361/2000 Sb. jen proto, ze nema RP.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#23 » sob 9. led 2021, 22:06

Tak se podívej na školství ... Pamatuješ na ten Renčínův vtip, v němž otec ukazuje synovi nástroj vece (https://www.slovodne.cz/slovodne/vece/): "toto je šoufek, nevím co vás na té vysoké škole učí" Nu a od té doby se výsledky vzdělávacího procesu rozhodně nevylepšily. A tu nevím co si počít a jak to zaonačit, aby vzdělávání a všeobecné gramotnosti navzdory nepřevažoval ve skutečnosti stav společnosti na stupni "tupcům se lépe vládne". Rozšířenější vlastnictví ZP není řešením - nahlédni do témat týkajících se právních otázek s tím spojených zde na fóru a po některých dotazech prozřeš. Analogicky kam vede vlastnění ŘP kdekým vidíš denně na silnicích.
Raději bych volil variantu simulátoru a platů :lol:
Ohledně obchodníka uvidíme kam se "případ" vyvine. Snad má dobrého právníka (i když mu celkem nic moc nehrozí), raději bych viděl jak vyvázne bez trestu (taky není za co jej trestat, s výjimkou povídavé pusy).



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#24 » úte 12. led 2021, 14:15

Ja to asi nechapu. Co udelal spatne? Co na nej maj? Jediny co udelal, bylo kraval. A mel duvod ho udelat, kdyz to bylo teda v sebeobrane. Nevystrelil zadny projektil. Mozna pak mel volat pcr a ohlasit to, to je tak jediny.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#25 » čtv 14. led 2021, 02:13

Co udělal špatně? Co na něj maj? No přeci OHROŽOVAL LUPIČE :roll:

Firefox_Screenshot_2021-01-14T01-07-54.552Z.png


To si přeci nesmí dovolit. Aby chránil majetek v hodnotě 3.000,- Kč, tak přijde o kvér, dostane pokutu až 30.000 Kč a hlavně si příště rozmyslí, chrátit své práva a majetek, což je starost policie :evil:

Doufám, že k tomu nedojde. :roll:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů