Prodavač na ulici střílel po muži, který kradl v jeho obchodě. Trest hrozí i jemu

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#1 » čtv 7. led 2021, 13:15


Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#2 » čtv 7. led 2021, 13:24

Jo to bude zaujímavé sledovať určite, ani som to nezaregistroval. Imho zbraň proti krádeži za 3000 je nezmysel, ale ak sa zlodej obrátil proti nemu tak zbraň na obranu už zmysel dáva... ale strieľať v meste do vzduchu, to je veľmi zlý nápad. Nebezpečné... tu pôjde podľa mňa o to či bol reálne v ohrození keď strieľal do vzduchu alebo nie, a či strieľal mierene alebo len slepo do vzduchu.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#3 » čtv 7. led 2021, 15:05

Cituji z toho článku
A zatímco recidivistu tak soud poslal za krádež na rok a půl do vězení, majiteli obchodu teď hrozí nejen propadnutí věci, ale i pokuta 30 tisíc korun.
Tou věcí k propadnutí myslí tu pistoli, kterou se střílelo? :o :shock:



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#4 » čtv 7. led 2021, 15:18

Nevím, jestli je to vyloženě kauza nebo k diskutování. "udělal 5 kroků ke mě" mi nepříjde jako adekvátní základ pro střelbu, i když jen do vzduchu. Stejně tak obhajoba "sem nepřemýšlel" ve mě taky nebudí moc důvěry v něj jako držitele zbraně. Tudíž řešit to jako přestupek je podle mě na místě.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#5 » čtv 7. led 2021, 16:36

Nečekanou tečku dostal případ z loňského srpna, kdy se v Brně obchodník Zbyněk K. pokusil výstřelem z plynové pistole zastavit zloděje.

„Z důvodu, že prodavač střílel a manipuloval se zbraní na místě veřejnosti přístupném, bylo jeho jednání policisty vyhodnoceno jako přestupkové,“ potvrdil policejní mluvčí Petr Vala.

https://www.blesk.cz/clanek/regiony-brn ... licie.html

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#6 » čtv 7. led 2021, 16:51

Wow, až nečekaně objektivní článek na Blesku. To čumím. No, pokud neřekne nějakou blbost u správního řízení, je důkazní břemeno na orgánech. Má velkou šanci z toho vyváznout bez úhony.



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#7 » čtv 7. led 2021, 16:51

Takže plynovka nad hlavu. Koho tím ohrozil??

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#8 » čtv 7. led 2021, 17:04

V tom obchodě nakupuji a znám majitele i jeho ženu. Není to žádný rapl, který by se choval jako zfetovaný mexikán, ale drobný živnostník, který se tímto ne zcela adekvátním způsobem snažil bránit vlastní majetek. Zásah policie byl v několika vlnách, auta s kukláčky přijížděla a odjížděla a asi tady bude drobná snaha ho nějakým způsobem přidusit, i když je evidentní, že se nemohlo nikomu nic stát (tím nezpochybňuji to, že se jednalo o zbraň, byť jen plynovku).
Doufám, že má dobrého právníka.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#9 » čtv 7. led 2021, 19:05

Co je míněno pod tím přijížděla a odjížděla? Jakože přijely, zjistily že se nic neděje a jely bez zásahu zase pryč?

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#10 » čtv 7. led 2021, 22:44

Zásah probíhal, ulice byla uzavřena od Pionýrské po Cihlářskou, byly tam klasické uniformy. Pak přijely dvě dodávky s kukláčky, vystoupili, za chvilku zase nastoupili a odjeli. A pak přijeli jiní - byl tam syn, natočil to na mobil. Asi nevěděli, co se děje a než zjistili, že se střílelo z poplašňáku, nechtěli to podcenit. Shodou okolností o pár stovek metrů dál nedávno zasahovali taky, když nějaké úkáčko střílelo z plynovky na dvoře.
Kdyby mu dali k úhradě ty manévry, bylo by to výživnější, než pokuta v přestupkovém řízení.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 521

Příspěvek#11 » čtv 7. led 2021, 23:44

Kukláček je pěknej výraz. Pokud střilel z plynovky lze hádat, že držitel není a potom at si klidně dělají bubáky ...

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#12 » pát 8. led 2021, 02:08

Pořád spadá pod zákon ....

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#13 » pát 8. led 2021, 07:45

Ano, spadá pod zákon a to je problém volného prodeje. Zajímalo by mě, kolik majitelů poplašňáků vůbec ví, že spadají pod zákon.
Z toho, co řekl (nebo spíš neřekl) Blesku počítám, že má právníka a nehraje to sám za sebe.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#14 » pát 8. led 2021, 08:53

Jo, kvůli tomu druhému incidentu jsem se málem nedostal domů, ale je fajn vědět, že alespoň tohle funguje.
A je teda fakt, že takhle "od pohledu" se zdá, že nejvíc zbraňových průserů maj na svědomí plynovkáři.
Btw, docela by mě zajímala cena toho celého výjezdu

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#15 » pát 8. led 2021, 12:08

V Brně je za poslední rok, pokud se nepletu, skóre 2:1. 2x plynovka (Lidická, Štefánikova), 1x domácí zabíjačka (Palackého). U prvního a posledního případu jsem se motal na kole, u toho prostředního synek. Je vidět, že v okolí naší rodiny to žije.
PS: pro nebrňáky - ačkoliv se ty ulice jmenují různě, je to v podstatě jedna jediná (hlavní) ulice, která vede z centra pořád rovně (7 km) skoro až do okresu Brno - venkov. A všechny tři případy se staly na levé straně (ve směru ven z města).
Největší policejní manévry byly kolem těch plynovek, ale to se asi po střelbě v Porubě a Brodě není moc co divit.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů