10 ran do medvěda

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


skagerak
Příspěvky: 1006

Příspěvek#61 » úte 1. srp 2023, 10:10

@gatping.
Prispevek jsem sem ocitova, protoze na cele udalosti mne v podstate prislo z "naseho" hlediska zajimave jen to, kolik ran z jake zbrane(raze a pod) medved inkasoval, kam, a co to snim udelalo.
(Rozhodne mi prijde mimo pseudofilosoficke blaboleni napr. jestli ma pravo medved behat v lesa, jestli tam maji pravo chodit lidi, jestli ma medved pravo je napadat a jestli se oni smi branit a tak dale...)



Zatim to vypada (verime li dostupnym informaci) ze medveda zastvila jedna devitka. Nicmene ubehl jeste 50m coz neni malo( kdyby pokracovla v utoku a posel pak, mohli byt tela dve...)

Slysel jsem, (hadat se o to nebudu) ze medved je stran balisticke odolonosti a moznosti zashau lehci souper nez divoke prase.... doufam ze sam si to takto nebudu muset otestovat, ale lepsi mit a nepotrebovat nez....

(Bydlet nekde kde hrozi vyskyt, alespon si sobe zduvodnim urcitou iracionalni chut poridit si qver v 357 sig ci 10auto...)



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#62 » úte 1. srp 2023, 10:23

To mel jen stesti. Coz logicky znamena, ze ho mit i nemusel. Proc asi v Africe je nejmensi zakonna raze na big five 375HH, kdyz lovec Karamojo delal slony i se 7x57 ?



skagerak
Příspěvky: 1006

Příspěvek#63 » úte 1. srp 2023, 10:40

Afriku sem asi netahejme a zustanme u evropskych medvedu , v africe jsou zase jina zviratka (ano a pytlaci slona ustrili kde cim a pod...)...



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#64 » úte 1. srp 2023, 10:44

Ponaučením by spíše mělo být, že když už něco pořádného, tak radší 10mm glocka s velkou kapacitou (a taky pro většinu lidí známou ergonomií a svalovou pamětí z devítky) než .44 revolver. U něj by střílel ještě hůř a dvanácté rány se nedožil.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#65 » úte 1. srp 2023, 11:19

Mě stačí už po několikáté ověřený fakt, že z bezprostřední blízkosti zastaví medvěda, nebo divočáka i 9mm Luger. Není to ideální, ale je to spolehlivé a nosím to u sebe. Nebudu tu snít o 10 Auto nebo .44 Mag. Jsou asi lepší, ale nemám to a kupovat kvůli tomu nebudu. Bavíme se o sebeobraně, ne o lovu. Nehledě na to, že u nás to zatím nehrozí, nanejvýš pes nebo vlk.



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#66 » úte 1. srp 2023, 12:23

V Beskydech bych si tím jistý úplně nebyl.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#67 » úte 1. srp 2023, 13:09

V Orlických horách jsem před asi dvaceti lety potkal na asi 30m medvědici se dvěma medvíďaty. Prostě vylezla před nás na cestu po které jsem šel s přítelkyní. Zastavili jsme, zachovali klid. Medvědice si nás chvíli prohlížela a pak se vyhrabalo na cestu mládě. Prohlíželi jsme se dva na dva a nikdo se ani nehnul. Po chvilce to mládě přestalo bavit a pokračovalo původním směrem. Hned po něm prošlo druhé, které si nás asi ani nevšimlo. Medvědice ještě chvilku koukala a pak se vydala za nimi. My počkali, až zmizí i z doslechu, přičemž jsme se ujistili, že nemění původní směr. Teprve pak jsme pokračovali v cestě, ale ještě jsme se tak půl hodiny obraceli, jestli si to někdo z nich nerozmyslel.

Podle mě je lepší s medvědem nebojovat, i když má jeden s sebou pistoli. Ani ho provokovat snahou o zahnání.

A určitě bych si nemyslel, že ani dnes setkání s medvědem v našich končinách nehrozí.



RedAce
Příspěvky: 49

Příspěvek#68 » úte 1. srp 2023, 14:08

A spodní prádlo jste měnili až po té půlhodině nebo hned? :D



jjoozziinn
Příspěvky: 172

Příspěvek#69 » úte 1. srp 2023, 21:12

V Kanadě jsem pár rmedvědů potkal v různých situacích a jsou daleko spolehlivější způsoby obrany než je střelná zbraň a kdo žije tam kde medvědi jsou, by v rámci zachování svého života o tom měl něco vědět a taky být náležitě vybaven. Nebo si to hold Darwin přebere. Na zdejší medvídky 9mm asi stačí, tam by jsi je asi fakt naštval. Na fotkách hodný kluci baribalové, grizzly je ovšem trochu jiná liga.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#70 » úte 1. srp 2023, 21:27

A prozradíš jak?



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#71 » stř 9. srp 2023, 15:08

poloventilator: To je klidně možný ony ty spreje jsou prostě v takové té policejní velikosti to je celá jejich výhoda. Ale že by byli silnější než spreje na lidi? Určitě než některý ano. Nicméně člověk má menší a méně citlivější sliznice, ergo proto je na něho potřeba víc Tornado, KO apod. budou mít možná stejně ne li víc.
Pořád ti to nic neudělá, existuje člověk co tvrdí, že si vylepšil svůj prakticky neexistující zrak kapáním extraktu do očí. Díra v ruce může být daleko komplikovanější.
I na Aljašce krom spreje pořádnej revolver v chest rigu. Nikdy nevíš.

JirkaCV: Nedojeli neandrtálci spíš na mezidruhové křížení s námi a absenci bradového výběžku a tudíž řeči?



jjoozziinn
Příspěvky: 172

Příspěvek#72 » stř 9. srp 2023, 19:17

Kluci co jsou v divočině pořád, jak za prací na plošinách, tak výletění mají červený magneziový pochodně. Už sebou neberou ani pepřáky.



pH13
Příspěvky: 97

Příspěvek#73 » stř 9. srp 2023, 21:42

V Kanadě i ve Státech doporučují mít při výšlapu do přírody na batohu hlasitou rolničku. Medvěd tak o člověku ví z dálky a vyhne se mu. Což je na pytel, když si chce člověk z výletu přivést fotografický suvenýr, ale to už si každý musí přebrat. Je pravda, že když jsem jednou fotil mámu s dvěma medvíďaty relativně zblízka, tak jsem byl rád, že si ještě o pár metrů blíž troufnul jeden tlustý Germán.



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#74 » stř 9. srp 2023, 22:53

To jako nez ho zkonzumovala, pak uz nemela hlad ? :D Ale treba v Yellowstone je rocne nekolik mrtvych pumpickaru. Spousteji se v kamennych zlabech z hor a smula kdyz dole stoji grizzly. Kdyz vidi ze se potichu silenou rychlosti na nej neco riti, tak to zabije :)



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#75 » čtv 10. srp 2023, 18:38

jjoozziinn píše:Kluci co jsou v divočině pořád, jak za prací na plošinách, tak výletění mají červený magneziový pochodně. Už sebou neberou ani pepřáky.

ty myslíš ty ohně (race), co používají ultras na fotbale?
https://www.ultrasshop.cz/morska-race-cervena-fdf/838.html

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti