Mateřská škola Den s PČR

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


jakub.hercik
Příspěvky: 9

Příspěvek#31 » stř 4. říj 2023, 07:31

Milkyway píše:
jakub.hercik píše:Dobrý den,
Na druhé fotce má ještě holčička výraz, že se bojí, že to vystřelí - má zavřené oči a takový ten očekávající výraz...
díky.


Já tedy nevím, ale na druhé fotce je ASI nějaké dítě, ale nevím ani, jestli je to holčička a na co se týká výrazu, tak z černého čtverečku jsem toho moc nepoznal. Asi jenom to, že je černej. Takže bych se chtěl zeptat autora, jestli černý čtvreček je výraz, ... že se bojí?


originál fotky mám, černé čtverečky jsem tam dával já. Fotky jsou z naší školkové aplikace a nechtěl jsem riskovat, že mě bude někdo napadat kvůli gdpr...



Satanáš
Příspěvky: 135

Příspěvek#32 » stř 4. říj 2023, 07:37

Nemám problém dát do ruky zbraň, o které se důkladně přesvědčím, že není nabitá, komukoliv, dokud jsem schopen splnit jedno z následujících:
1) Zbraň mi nezmizí z očí
-Typicky jednotliví přátelé/kolegové/zvědavci, kteří si chtějí osahat a pak mi ji zase dát zpátky do ruky

2) Získat jistotu, že dotyčná osoba chápe bezpečnou manipulaci
-Typicky přátelé střelci či nestřelci, které znám léta a v minulosti jsem poučil, nebo též obecně svéprávné osoby s IQ vyšším než je pokojová teplota které nejsou inkapacitované omamnými látkami a které zřejmě chápou význam věty "Na nikoho tím nemiř, nesahej na spoušť ale tam směrem do té zdi si můžeš cvaknout"

3) Získat jistotu, že dotyčná osoba nebude mít k dispozici náboj, který by mohla do zbraně vložit a způsobit ohrožení
-Typicky děti

Nechápu proč by tu měl někdo hysterčit, že policajt dítěti půjčil pistoli jenom protože dětí neznají bEzPečnOU maNiPulaCY sE ZbRaŇÉmY >:((
Ty samé děti si za deset roků koupí airsoftky, budou s nimi běhat a křepčit po lese a zvysoka kašlat na bezpečnou manipulaci.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2528

Příspěvek#33 » stř 4. říj 2023, 07:41

Souhlas.



jakub.hercik
Příspěvky: 9

Příspěvek#34 » stř 4. říj 2023, 07:42

Střelec píše:My ale z těch 2 fotek nepoznáme, jak a jestli poučení pro děti proběhlo nebo neproběhlo, obě míří někam, nevíme jestli bezpečným nebo jiným směrem a z toho jedno sahá na spoušť. Navíc je to kilový kus železa, to pro děti tohoto věku taky není málo, tak třeba to drží, jak to jde.
Dělat závěry bychom mohli, kdybychom tam byli nebo měli více informací.


Máte naprostou pravdu, také jsem tam nebyl a teď když se půjdu zeptat, tak mi určitě řeknou, že je hlídali a že se nemohlo nic stát...

Někdo sem dával tento odkaz https://www.msokrisky.cz/navsteva-polic ... ole/d-1295 a tam teda za mě jasné je, že to není košér...

Jinak po vznesení dotazu na známého policistu, tak prý to samozřejmě úplně v pořádku není, ale že maximálně si můžu jít stěžovat, kde mě vyslechnou a možná mi řeknou, že to budou řešit, ale jakmile se zabouchnou dveře, tak to nikdo řešit nebude...
A samozřejmě kdybych to udělal já jako držitel zbrojního průkazu, tak po mě skočej a možná by mě i zavřeli...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2528

Příspěvek#35 » stř 4. říj 2023, 07:50

Mnoo z par fotek udelat hysterii na nekolik stran fora, to je majstrštyk. Boze lidi, fakt jste tak zblbnutý???

Ano taky muze spadnout letadlo a zabit vsechny ty deti co tam jsou. Ale pozname z fotky, ze zrovna letelo nad nima a ucitelka je nezahnala do krytu?

Jak víte, že jim to poldove nevysvetlili? Ze zrovna pri tom namireni nahoru, policista nerekl, "pozor" tohle se nesmi???? Kua sme generace, co lezla po stavenistich a do kanalu. Strileli sme po sobe prakem a bezinkama. Az na naprosty vyjimky nikdo neumrel. Odreniny sme meli kazdy den. A my sme ted rodiče, který ze samyho blahobytu totalne zmagoreli? Z deti delame uzličky nervu, které z nasi zleta klece nesmi na chvilku ven? S kazdym se chceme soudit, stezovat si a udavat???? grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Jdete DOPRDELE!!!!!!!!!!!!!



pavelg
Příspěvky: 3124

Příspěvek#36 » stř 4. říj 2023, 08:04

Nejspíš narazíš na hradbu nepochopení a averze, minimálně ze strany policie a učitelek MŠ. Baby nepochopí, o co ti jde a policajti tě budou povýšeně ignorovat. Většinový postoj bude, že vysíráš a policajti přece jsou profíci .. máš snad jejich profi výcvik, že si to dovoluješ hodnotit?

Přitom mezi touto spíš nežádoucí pakárnou a něčím, co by hlavně v dnešní době mohlo mít poměrně velký přínos, je v podstatě úplně malý rozdíl - jen trochu rozumnější přístup.

Osobně bych asi zkusil dát řeč s učielkama i policajtama. Pořád je vysoká šance, že učitelky budou v pohodě a policajti byli jen poslaní, aby udělali šou, ale když jim navrhneš rozumný prvek programu, budou třeba rádi. Vžycky je lepší sice počítat s kreténismem, ale nevylučovat předem ani tu lepší možnost a v jejím kontextu se pokusit začít.



pavelg
Příspěvky: 3124

Příspěvek#37 » stř 4. říj 2023, 08:09

Blacky .. tady přece nejde debata o tom, jestli dneska děcka lezou po stromech. Tady se bavíme o tom, jak by měli policajti presentovat zbraně, když už se rozhodli s tím chodit do školek.
A když pominu samotnou bezpečnost (pamatuješ, jak nedávno "vyšla rána" policajtovi ve školce?) tak se hlavně bavíme o tom, jak to udělat, aby to mělo na děcka i dospělé pozitivní dopad z hlediska přístupu ke zbraním.

Tady nikdo nehysterčí "nelézt na stromy", tady říkáme, jak děckám ty stromy ukázat tak, aby se jich sice nebály, ale taky nedělaly kraviny. Aby lezec nezačal kurs lezení tím, že by jim předváděl přesně to, co se dělat nesmí.



pavelg
Příspěvky: 3124

Příspěvek#38 » stř 4. říj 2023, 08:21

Ještě udělám takový úkrok stranou .. alergici ať to nečtou.

Za svůj život jsem viděl několik různých předváděček a exkurzí. Co mi nejvíc zůstalo od dětství paměti, byly takové ty obrazy fachmanů a jejich moudra. Taková ta vydestilovaná profesní moudrost a kultura.

Na pionýrském táboře při střelbě z kosy nidko nesměl za čáru. Střílelo se slepými, ale borec vypadal autoritativně a tohle se prostě nedělá.
Z návštěvy u soustružníka jsem si odnesl poznatek, že rukávy jsou upnuté, nic odnikud nevisí a vlasy jsou stažené k hlavě pod čepicí. Starý bobr to předpisově a s profesní hrdostí dodržoval.
U truhláře jsem viděl jak na hoblovce vést prkno. Bylo vidět, že ten grif má zažitý a bylo to důležité.
Elektrikář odpojuje zařízení a když náhodou musí pod napětím, pracuje jen pravou rukou (levou si strčí do prdele, jak praví elektrikářská latina)

Určitě si vzpomenete na podobné střípky vzpomínek.

Každá profese, co pracuje s předměty anebo v prostředí, které může být rizikové, má nějaké zásady, best practice a určitou profesní kulturu.

U policajtů bych minimálně ve vztahu ke zbraním chtěl, aby presentovali přesně toto.

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 285

Příspěvek#39 » stř 4. říj 2023, 09:42

jakub.hercik píše:
Milkyway píše:
jakub.hercik píše:Dobrý den,
Na druhé fotce má ještě holčička výraz, že se bojí, že to vystřelí - má zavřené oči a takový ten očekávající výraz...
díky.


Já tedy nevím, ale na druhé fotce je ASI nějaké dítě, ale nevím ani, jestli je to holčička a na co se týká výrazu, tak z černého čtverečku jsem toho moc nepoznal. Asi jenom to, že je černej. Takže bych se chtěl zeptat autora, jestli černý čtvreček je výraz, ... že se bojí?


originál fotky mám, černé čtverečky jsem tam dával já. Fotky jsou z naší školkové aplikace a nechtěl jsem riskovat, že mě bude někdo napadat kvůli gdpr...


Ale oprávněně se ptám - Proč zrovna čtvereček? A proč černý? Není to náznak rasizmu? Uvádíš, že na obrázku je to holčička. Není to poznat. Co když je to osoba bipolární a Ty jí nazýváš, proti jejímu vědomí, právě holčičikou?



risa2000
Příspěvky: 849

Příspěvek#40 » stř 4. říj 2023, 09:51

Možná, že jakub.hercik ví něco, co z fotky patrné není, ale pro mne, z fotky je akorát patrné, že malé děti mají v ruce pistoli, a mají zjevně problém ji udržet rovně.

Co se dělo předtím, nebo v ten moment, co dělali policajti nebo učitelky z toho fakt vidět není. A už vůbec z toho není vidět, že policajti jsou kreténi a učitelky slepice, jak si tady někteří odvodili.

Rozvedl bych to víc, ale v zásadě to za mě napsal svým osobitým stylem Blacky :).
Kdybych to dělal já, dělal bych to podobně jako Satanáš a kdybych to tak dělal, tak byste to taky z fotky nepoznali.

pavelg: Ty mistry řemesla, co si pamatuješ, si nejspíš pamatuješ proto, žes byl už starší a věci, které ses tak dozvěděl, sis dovedl dát do souvislostí. Nebo to bylo v mateřské školce?



Satanáš
Příspěvky: 135

Příspěvek#41 » stř 4. říj 2023, 09:59

Pavelg:
Požadavek na best practices u ozbrojených složek ČR obecně padá na minimálním nutném výcviku takového příslušníka. Ono je vcelku zarážející, když si člověk uvědomí, že jsme si zvykli svěřovat svoji bezpečnost do rukou lidí, na které klademe poměrně nízké podmínky a platíme jim něco málo přes minimální mzdu. Takový přístup pak přispívá pouze ke zvyšování hysterie okolo zbraní, když "i profesionál jako je policista může udělat chybu".
Strašně nám chybí osvěta a normalizace zbraní ve společnosti. Ve škole jsem každý rok na několika různých besedách slyšel, že drogy mají svoje výhody a nevýhody a když už je brát chci, tak mám použít čistou jehlu a nikdy nikomu nevykouřit za dávku. Byly by super besedy s policajty (kteří by měli vztah ke zbraním, byli patřičně profesionální a férově zaplacení), kde bych slyšel, že zbraně mají svoje výhody a nevýhody a když už ji nosit chci, tak mám znát podmínky a nikdy.. co já vím, to nestrčit do ksichtu prodavačce, protože mi nechtěla dát slevu.



pavelg
Příspěvky: 3124

Příspěvek#42 » stř 4. říj 2023, 10:24

risa2000 píše:Možná, že jakub.hercik ví něco, co z fotky patrné není, ale pro mne, z fotky je akorát patrné, že malé děti mají v ruce pistoli, a mají zjevně problém ji udržet rovně.

Co se dělo předtím, nebo v ten moment, co dělali policajti nebo učitelky z toho fakt vidět není. A už vůbec z toho není vidět, že policajti jsou kreténi a učitelky slepice, jak si tady někteří odvodili.

Rozvedl bych to víc, ale v zásadě to za mě napsal svým osobitým stylem Blacky :).
Kdybych to dělal já, dělal bych to podobně jako Satanáš a kdybych to tak dělal, tak byste to taky z fotky nepoznali.

pavelg: Ty mistry řemesla, co si pamatuješ, si nejspíš pamatuješ proto, žes byl už starší a věci, které ses tak dozvěděl, sis dovedl dát do souvislostí. Nebo to bylo v mateřské školce?


Ve školce jsem viděl asi jen včelaře. Tu levačku v prdeli nám vštípili až v pubertálním věku. Ve stejním předmětu jsme se taky naučili mnemotechnickou pomůcku o fázovém posunu na indukčnosti.

Samozřejmě, že nejsem Fulghume, abych se všecko naučil už v mateřské školce.



pavelg
Příspěvky: 3124

Příspěvek#43 » stř 4. říj 2023, 10:28

Satanáš .. to v našich školách na besedách skutečně vykládají o drogách takové věci?

Za mých mladých let nám o nich vykládala učitelka biologie a točilo se to spíš kolem toho, že si člověk kromě infekce může slušně rozhodit tělo. Měla tam i knížku, kde každá droga jako by byla vězněm v cele.



pH13
Příspěvky: 99

Příspěvek#44 » stř 4. říj 2023, 11:51

Vidím to podobně jako řada lidí přede mnou. Podle mě je nejen v pořádku, dokonce dobře, že se děti setkávají s policisty, hasiči atd. a mohou si osahat jejich hračky. Ostatně jedním z vrcholných zážitků mého dětství bylo, když naši školu odveleli na otvírání Památníku ostravské operace, kde nám rozdali nějaké archivní PPŠ a pak jsme se s nimi půl dne honili po areálu (když jsme zrovna nestáli u věčného ohně).

Problém mám s tím, když se to nedělá dobře, a to jednak pedagogický (promarněná šance na správnou zbraňovou osvětu) a také občanský, protože pravidla se mají dodržovat, zejména pravidla bezpečnosti. Pokud se od dob zkoušky ZP dobře pamatuji, svou zbraň mohu někomu strčit do ruky jen za dosti striktně definovaných okolností. Divil bych se, kdyby to pro policisty neplatilo také.

Ovšem než bych kolem toho dělal vlny, tak bych si najisto zjistil, jestli policista nechal kolovati svou ostrou, nebo nějakou zneškodněnku (v kterémžto případě by pořád platila má námitka pedagogická, ale alespoň by to bylo legálně OK).

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 288

Příspěvek#45 » stř 4. říj 2023, 13:25

pH13: O legálnosti nemůže být v případě policie řeč. Ačkoliv formálně by se jich zákony týkat měly, fakticky se tak nikdy nikde neděje.
Policisté mohou jezdit s nehomologovanými trubkovými rámy na vozidle, které jsou pro kolizi s chodcem devastující a každé jiné vozidlo by bylo na jejich pokyn odstaveno a nezpůsobilé.
https://www.kverulant.org/cases/nasilne-policejni-zastavovani-vozidel-s-trubkovym-ramem-na-cyklisty/

Mohou omylem ve školce vystřelit a nebudou nikdy nijak postiženi.

Mohou dávat děckám do ruky pistole. Jsem přesvědčen, že i kdyby ty pistole byly nabité ostrými náboji a policajt by nechal děti mířit na sebe vzájemně, nic by se mu nestalo. Zní to strašně, ale pokud by měl štěstí a děti by nevystřelily, jsem ochoten si na to vsadit 10 tisíc mých vlastních korun, že by z toho nic nebylo ani na základě stížnosti, a věřím že bych sázku vyhrál. Je to hodně smutný stav, který tady máme. Můj syn už bude plnoletý a kdysi ve třetí třídě návštěvu policie, o které jsem předem nevěděl, ve zdraví přežil, takže já už mám tuhle starost z krku.
Všechno je jenom v rukou toho policisty. Vám zbývá jen se modlit. Není nic, co by ho limitovalo, omezovalo nebo potrestalo, a tak přejme dětem trochu toho štěstíčka, aby zrovna do jejich školky přišel policajt, co má rozum. Co jim tu pistoli alespoň opravdu bezpečně vybije. Pokud jim to dokonce ještě půjčí do ruky za uplatnění základních bezpečnostních zásad, tak to ber jako bonus. Učitelky ho nezastaví, paní ředitelka taky ne, a jeho nadřízený už vůbec ne, je to jenom na něm.

Tím tady nenadávám policistům, jen tvrdím, že neexistuje pro obyčejného občana způsob, jak práci policie kritizovat, dožadovat se změn a náprav, nebo zákonnosti jejich jednání. Na to zde máme pouze teoretické nástroje, v praxi nedostupné.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host