Zbroják za úplatu

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 288

Příspěvek#16 » pát 24. lis 2023, 11:55

JirkaCV píše:Komisař i cajti to odnesou.
Ale jsem zvědavý na ty absolventy.
Úplatkářství, podvod, nedovolené ozbrojování...

Nevím, jestli je to nedovolené ozbrojování:

§ 279 Nedovolené ozbrojování
(1) Kdo bez povolení vyrobí, sobě nebo jinému opatří nebo přechovává střelnou zbraň nebo její hlavní části nebo díly nebo ve větším množství střelivo nebo zakázaný doplněk zbraně, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.


Pokud měl nákupní povolení, neopatřil si zbraň bez povolení. Ten, kdo nákupko vydal, nepochybil, protože viděl platný ZP.



MojeTikka
Příspěvky: 1614

Příspěvek#17 » pát 24. lis 2023, 12:03

Prostrednictvim ZP si opatril zbran. Formalni retez mezi tim je fuk. Umel bych si predstavit vystaveni obzaloby na teto bazi. Ostatne ZP si poridil prave proto, aby mohl nabyt zbran. Tocit se da jen na tom slove 'nedovolene', protoze na zaklade podvodu mu to dovoleno bylo.



pavelg
Příspěvky: 3125

Příspěvek#18 » pát 24. lis 2023, 12:13

Asi jako otevřít si zubní praxi na základě koupeného diplomu a atestace v Plzni.



Piggy
Příspěvky: 1899

Příspěvek#19 » pát 24. lis 2023, 12:18

Jestliže nabyl zbraň na základě podvodně získaného povolení, pak by to povolení šlo považovat za nicotné.
Zcela jistě budou OČTŘ preferovat tento výklad a obhájce ho bude zcela jistě zpochybňovat.



pavelg
Příspěvky: 3125

Příspěvek#20 » pát 24. lis 2023, 12:19

A dotyčný (na rozdíl od ostatních) nemohl jednat v dobré víře. On věděl, že není oprávněn.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#21 » pát 24. lis 2023, 16:53

DesertEagle : Mohl bys mi vysvětlit, jak bych mohl podvádět i kdybych 100x chtěl, když sám nevím kdy a kam půjdu ke zkoušce a kdo tam bude jako uchazeč? Kam půjdu já a kdy se dozvím cca 14 dnů předem a koho budu zkoušet až na místě. Přihlášky doveze policie a zapisuje si výsledky jak teorie tak praxe u každého účastníka jmenovitě. Že někde funguje systém jinak a podvody možné jsou jde za tím, kdo tomu šéfuje odshora. Někdy mám dojem, že každý kraj je asi v jiném státě a platí v něm jiné zákony. Takže asi nikdo nikde nepsal, že to nejde ale že to nejde v některých krajích. A je dobře, že to nejde.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#22 » pát 24. lis 2023, 16:57

Petzold : Musel by celou agendu kolem zkoušek vést sám osobně a nebo mít mezi podřízenými vědomého spolupachatele. Já tedy článek pochopil opačně. Že k tomu došlo když už byl v civilu a byl to bývalý nadřízený dozorujících policistů. Nakonec vycházet z článků novinářů jako z faktů je většinou totální blbost. Protože v tom druhém případě si to dost dobře nedokážu představit.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 550

Příspěvek#23 » pát 24. lis 2023, 17:38

To marinakus: tady nejsme na zkoušce a nejsem tvůj pacoš, uplně zbytečně se plašíš. Forum je o volné diskuzi a nikdo o tobě nemluví a pokud ano, tak pouze dobře, tak se pls vyklidni. Děláš zkoušky férově a poctivě a díky ti za to. Bohužel ted máme kauzu Olomouc, před tím byla kauza Janoušek, kterého doslova řádění přibrzdily až přezkumy. Proste NE vždycky to je uplně správně, to je jediné co konstatuju.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#24 » pát 24. lis 2023, 19:53

DE : Kdybychom byli na zkoušce, neřešili bychom takové názory ale něco úplně jiného. Promiň ale počítám, že jediné zkoušky, u kterých jsi byl přítomen, byly ty Tvoje. Jinak jsi ve svém příspěvku konstatoval něco zcela jiného. A co máš pořád s tím Janouškem?
EDIT : K té donesené zbrani ke zkouškám na střelbu. Dříve to zákon jednoznačně zohledňoval a dokonce upřednostňoval. Dnes je jen na komisaři, jestli něco takového připustí.



cipis
Příspěvky: 2137

Příspěvek#25 » pát 24. lis 2023, 20:40

Ano, bylo to tam. A zrušilo se to právě kvůli náhradě škody, kdyby se něco stalo. Takže opravdu je to jen na triko komisaře, které zbraně použije.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#26 » pát 24. lis 2023, 21:37

cipis : Když třeba uchazeč pouze rozšiřuje skupiny ZP a chce střílet vlastní zbraní, tak proč mu nevyjít vstříc? Na druhou stranu vůbec nechápu proč by se měla zkoušek účastnit osoba, která tam přivleče nějakou zbraň aby s ní někdo střílel.



cipis
Příspěvky: 2137

Příspěvek#27 » pát 24. lis 2023, 21:48

Ale to není o tom, co bych chtěl já. Mně by to nevadilo. Nedokážu si ale představit, že se bude podepisovat nějaký papír mezi majitelem zbraně, majitelem střelnice a třeba komisařem, kdo bude zodpovědný za případné škody.
Technicky je to přece jedno, jestli uchazečova zbraň nebo osoby, co přivlekla zbraň. Furt to není zbraň té střelnice nebo komisaře, kteří jsou zodpovědní za případné škody.

Jo, a další věc, je to vlastně nespravedlivé vzhledem k ostatním účastníkům. S kolimátorem/laserem nastřílí každý, se střelnicovým krumplem mají podmínky všichni stejné.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#28 » pát 24. lis 2023, 22:16

cipis : Potom by musely být všechny zbraně na všech střelnicích naprosto stejné aby byly podmínky rovné. Což je asi blbost, žejo? Jaké případné škody máš na mysli? Za dohled nad uchazečem nese odpovědnost komisař, který je tam zároveň řídícím střelby a nikdo jiný.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1880

Příspěvek#29 » pát 24. lis 2023, 23:18

marinakus: Já třeba nastavenému systému věřím a myslím si, že to je udělané dobře. Ale když se domluví policie a komisař a dají razítka a podpis na papír lidem co u zkoužky ani nebyli, tak tomu asi sebelepší systém nezabrání.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#30 » pát 24. lis 2023, 23:31

Sedmej : To máš určitě pravdu. Pokud se sejde taková banda idiotů aby jim to za těch pár šupů za cenu takového průseru a postihu stálo, tak ano. Ale to tvrdím od začátku.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti