PČR při kontrole totožnosti vidí vlastnictví ZP a základní údaje vlastnenych zbraní

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#31 » sob 6. led 2024, 10:32

já myslel tu medializaci tvým právníkem, kterou zmiňuješ, pokud tě prodejce poškodí nahlášením do CRZ.



MojeTikka
Příspěvky: 1601

Příspěvek#32 » sob 6. led 2024, 11:43

Na tom ale neni nic spatneho, od toho prece media jsou, aby lidi informovaly. Zejmena pak, pokud je to pravda. Prodejce si musi uvedomit, ze tim muze nekoho poskodit, takze si svuj nazor musi umet obhajit a to pripadne i u soudu.

Osobne si ale nemyslim, ze to spusti nejaky armageddon. V zajmu vsech je, aby magori se nedostali ke strelnym palnym. Pokud se chovam jako magor pri nakupu, pak holt jako magor budu trpet.



dan
Příspěvky: 316

Příspěvek#33 » sob 6. led 2024, 14:14

pavelg píše:Policie to má už dlouho. Jednou mě stavěli s autem, dal jsem jim doklady, oni si zašli do auta a když se vrátil, ptal se mě, jestli mám u sebe zbraň. Odpověď byla negativní, vrátil mi doklady a jel jsem.
Dabel je skryt v detailu. Velice dlouho to bylo tak, ze pri "bezne lustraci" policista nebyl upozornen, ze lustrovana osoba je drzitelem ZP. Policista tuto informaci sice ziskat mohl, ale musel se specialne zeptat.

Zhruba pred rokem se postup zmenil v tom smyslu, ze upozorneni "bacha ma ZP" je nyni soucasti informaci ziskanych pri "bezne lustraci". A pokud ji policista provadi "z aplikace", je tam rovnou proklik na informaci o tom jake zbrane ma na sebe dotycny registrovane.



MojeTikka
Příspěvky: 1601

Příspěvek#34 » sob 6. led 2024, 14:56

Slusnej clovek ma na aute samolepku Lexu 'gun allowed' :)

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 195

Příspěvek#35 » sob 6. led 2024, 15:03

vvitty píše:
marinakus píše:Je to celé totální píčovina.


Je to tak. Je to cele ve smyslu "je potreba verejnosti prezentovat ze se neco dela, a toto je neco".
Jestli to ale bude mit za nasledek snizeni urovne paniky a volani po zakazech tak to nakonec splni ucel.


Přesně, za mě je výhra pokud se prosadí nějaká legislativní úprava, která reálně nic nezmění, ale veřejnosti se odprezentuje jako dodatečné bezpečnostní opatření. Vlk se nažere a koza zůstane celá. To je asi to nejlepší v co jako komunita můžeme doufat.

Naopak mě děsí třeba tohle:
"Podle projednávaného návrhu zákona dostane policie také právo člověku zbraň zabavit, pokud se její majitel začne chovat rizikově: od konfliktů se sousedy přes vypisování agresivních příspěvků na internetu až po kontakty s extremisty. Policisté budou přijímat oznámení od obcí a dalších úřadů, ale i třeba od škol a sousedů." - O protiprávním jednání/trestném činu ani zmínka. Aby se pak nestalo, že se nějakej ouřada bude chtít mstít protože ho člověk pošle k šípku a dva dny na to Vám u dveří zazvoní PČR že si teda jdou pro ty Vaše zbraně, když se chováte "agresivně" a divně.



MojeTikka
Příspěvky: 1601

Příspěvek#36 » sob 6. led 2024, 15:07

Stat se muze cokoliv, na druhou stranu neco, jako anonymni udani neexistuje. Takze pokud by se ti neco podobneho stalo, dopatras se, kdo dal podnet a nasledne podle tohoto muzes resit, vcetne nemajetkove ujmy. Ano, neni to idealni, ano, je to otrava, ale ano, neni to neresitelne.

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 195

Příspěvek#37 » sob 6. led 2024, 15:27

MojeTikka píše:Slusnej clovek ma na aute samolepku Lexu 'gun allowed' :)


Já mám keep calm and carry on :))



tomas fuk
Příspěvky: 832

Příspěvek#38 » sob 6. led 2024, 15:42

....



expres
Příspěvky: 618

Příspěvek#39 » sob 6. led 2024, 15:49

Celej rozhovor je fraska. Predevsim ze strany moderatorky.. Cca jeji slova: Jak je mozne, ze si vrah mohl poridit 8 utocnych pusek? Jak je mozne ze si nakoupil tolik zbrani najednou? Jak je mozne ze neprosel psychtestama...atd. Protistrana a jeji vysvetleni "utocne pusky", kde se teda misto obhajoby samonabijeci zbrane tam plete armadni verzi..

Neviim jak vam, ale me nejen ze redaktorka pusobyla spis jak inkvizicni vyprava, nez nezaujata moderatorka. Ohledne PCR a zasahu, porad nerozumim tomu jak je mozne ze druhy den po utoku uz mate dostatek jednotek na hlidani vsech skol v cz. Zatim co v osudny den, nemate 2-4 lidi co hlidaji druhe misto. Kdyz teda vyklizite cetelnou ci jak.
Pak mi prijde divne, ze borec se leci u psychiatra. Neplest s psychologem a neexistuje propojeny zaznam v zdravotni pojistovne/stavu. Myslel jsem ze po UB se tohle melo vyresit.
Ze kde kdo muze nahlizet na vasi zdravotni kartu u pojistovny nevadi, ale ze to psychiatr nema povinost hlasit?
Aneb digitalizace po 8+letech stebakovi s aktovkou je poznat. Az tahle petikolka to nekam sune..a je jedno zda dobre. Aspon neco delaji.

Pri kontrolach se me nikdo nikdy od pcr neptal na zp, natoz zbrane.
V novele jak pise Hefajz me taky zarazilo ze bude odebrani za treba sousedske vztahy. Vime jak to u nas chodi.

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 195

Příspěvek#40 » sob 6. led 2024, 15:57

"Neviim jak vam, ale me nejen ze redaktorka pusobyla spis jak inkvizicni vyprava"

To je jako se podivovat nad tím, že Alkoholik chlastá. Potřebujou "kliky" a čtenost, tendenční otázky směřující k tomu jak jsou ty zbraně nebezpečný, špatný a já nevím co tomu pomohou.

"Pak mi prijde divne, ze borec se leci u psychiatra. Neplest s psychologem a neexistuje propojeny zaznam v zdravotni pojistovne/stavu. Myslel jsem ze po UB se tohle melo vyresit."
+1



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#41 » sob 6. led 2024, 16:17

prosím vás, co jste jako čekali od Bastlové? Ta je všechno, jen ne objektivní novinářka. Sleduji ty její články a rozhovory už nějaký ten pátek a troufnu si říct, že madam je obyčejný odpad žurnalistiky. A k tomu ještě hlásná trouba současné vlády.



JirkaCV
Příspěvky: 1553

Příspěvek#42 » sob 6. led 2024, 16:43

expres píše:V novele jak pise Hefajz me taky zarazilo ze bude odebrani za treba sousedske vztahy. Vime jak to u nas chodi.


Já už jsem zaraženej docela dlouho. Máme to v současném zákoně v § 23, písm. c), odst. 6 - přestupek proti proti občanskému soužití.

Takže až tě sousedka udá, žes na ní byl ošklivý, koukej si jí rychle udobřit a tři roky jí pěkně a z dálky zdrav.



iloveguns
Příspěvky: 1437

Příspěvek#43 » sob 6. led 2024, 17:00

Ten rozhovor jsem četl... Podle návrhu novely prý ale bude policie konat v opačném pořadí. Dnes se napřed rozhoduje o přestupku a podle výsledku se pak přikročí ke správnímu řízení o odebrání ZP. Po novele se ale v první řadě podezřelému z přestupku ihned a napřed odeberou zbraně například na základě hlášení souseda nebo na základě příspěvku, který napsal na Facebook a pod., a pak se teprve později bude rozhodovat o tom, zda se dopustil přestupku, a nakonec o odebrání ZP.



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#44 » sob 6. led 2024, 18:42

podle novely z nás (bezúhonných občanů) stát udělá "sprosté podezřelé".

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1303

Příspěvek#45 » sob 6. led 2024, 18:45

pavelg píše:
Já třeba nechápu, jestli když věděli pár hodin dopředu, že magor jede busem do Prahy, tak že se nepokusili ho lokalizovat přes telefon, autobus zastavit a chlapa zatknout. A kdyby nebyl zapnutý, tak mohli snadno poslat SMS na všechny telefony v oblastech, které považovali za ohrožené. A samozřejmě poslat na matlafouny hlídkám v Praze fotku a postavit je k zastávkám těch autobusů.


Pokusili - mobil vypnutý... Přihlásil se v asi 14:35h k buňce v Revoluční ulici...

A hlavně hledali sice osobu, možná ozbrojenou, ale chtějící spáchat sebevraždu...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti