PČR při kontrole totožnosti vidí vlastnictví ZP a základní údaje vlastnenych zbraní

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


ante
Příspěvky: 43

Příspěvek#16 » pát 5. led 2024, 19:39

marinakus píše:Pavelq: Já vidím základní problém v tom, že lékařská věda neposkytuje vzájemně potřebné informace a to především díky posranému GDPR jako výmyslu EU.


Ta věc je dvousečná. Doktoři budou (a jistě oprávněně) argumentovat, že k nim pacienti nechtějí chodit, protože důvěra.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 642

Příspěvek#17 » pát 5. led 2024, 20:01

Jo, dnes mi to prodejce říkal, že dostali pokyn nahlásit podezřené nakupující a v případě pochybností zbraň nevydat. A také, že začala panika a rušení možnosti prodeje na splátky, protože vyšel článek, že útočník si vzal půjčku.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2241

Příspěvek#18 » pát 5. led 2024, 20:02

Přesně tak to bude, psychiatr nechce ztratit důvěru pacienta, protože pokud o ni přijde, už s ním už nic nevyřeší :-(

Je otázka, jak se z tohoto hlediska posoudí tento konkrétní případ, kde víme, jaký byl výsledek.



Carloss
Příspěvky: 2942

Příspěvek#19 » pát 5. led 2024, 20:31

Mac.42 píše:Jo, dnes mi to prodejce říkal, že dostali pokyn nahlásit podezřené nakupující a v případě pochybností zbraň nevydat. A také, že začala panika a rušení možnosti prodeje na splátky, protože vyšel článek, že útočník si vzal půjčku.

V případě pochybností nevydat zbraň?? Nebylo by to protizákonné?? Pokud mám od PČR nákupko, nevidím důvod, proč by to měl prodejce přezkoumávat. To není jeho úkolem ani odpovědností. Obdobně s prodejem na splátky.



nn
Příspěvky: 64

Příspěvek#20 » pát 5. led 2024, 20:39

marinakus píše:A podle čeho má vyhodnotit prodejce podezřelého kupujícího? Pokud má všechny dokumenty v pořádku, jsem v podstatě povinen prodat. Že to neudělám a vyhodím ho je zcela moje věc i s dopadem ne moji osobu coby podnikatele v oboru zbraní.


Když bude třeba kupovat brokovnici a jeden slug... :roll:



vvitty
Příspěvky: 231

Příspěvek#21 » pát 5. led 2024, 21:29

marinakus píše:Je to celé totální píčovina.


Je to tak. Je to cele ve smyslu "je potreba verejnosti prezentovat ze se neco dela, a toto je neco".
Jestli to ale bude mit za nasledek snizeni urovne paniky a volani po zakazech tak to nakonec splni ucel.



Carloss
Příspěvky: 2942

Příspěvek#22 » pát 5. led 2024, 21:54

Jen aby to kromě tohohle "splnění účelu" nezavedlo něco ve smyslu "mě se nezdá (nelíbí), tak mu to nedám", k čemuž některé nápady skutečně směřují. Toho bych se fakt nerad dočkal.



MojeTikka
Příspěvky: 1602

Příspěvek#23 » pát 5. led 2024, 22:23

Vzdy je mozne dosici opravneho prostredku. V soucasnosti nejsme tam, kde ja jsem zadal o ZP po kotrmelci a skutecne to cele stalo na tom, jestli se panu policistovi libim, nebo ne. Dnes je to o parnik jinde a velmi, velmi objektivni. Osobne si myslim, ze pokud prijde podraz, pak spis z Brusele. Ale u nas, pokud bude nekdo nepravem ostrakizovan, urcite ma moznost ten stav narovnat. Ano, muze to byt slozite, ale ne nemozne. Obracene ale, pokud laicka pacifisticka vetsina dosahne sveho cile, tento bude na dlouho nevratny.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2241

Příspěvek#24 » pát 5. led 2024, 22:29

Myslím, že prodej na splátky přehodnotí velice rychle firmy, co tu službu poskytují. Ale to většině z nás asi vadit nebude, ne ?

Já nakupuju jen tam, kde se známe a nepředpokládám, že by nákup normálního držitele ZP, který střílí běžným způsobem, měl být jakkoliv rizikový.



Carloss
Příspěvky: 2942

Příspěvek#25 » pát 5. led 2024, 22:43

MojeTikka píše:Vzdy je mozne dosici opravneho prostredku. V soucasnosti nejsme tam, kde ja jsem zadal o ZP po kotrmelci a skutecne to cele stalo na tom, jestli se panu policistovi libim, nebo ne. Dnes je to o parnik jinde a velmi, velmi objektivni. Osobne si myslim, ze pokud prijde podraz, pak spis z Brusele. Ale u nas, pokud bude nekdo nepravem ostrakizovan, urcite ma moznost ten stav narovnat. Ano, muze to byt slozite, ale ne nemozne. Obracene ale, pokud laicka pacifisticka vetsina dosahne sveho cile, tento bude na dlouho nevratny.

Problém je, že řešit to, že tě někdo nazve nebezpečným s nějskými důsledky ex-post je dost na hov...uby... Kromě toho, že už navždy budeš v hledáčku a se stigmatem lze takové "obvinění" provádět opakovaně a to klidně může skončit šikanou. Kohokohokoli kýmkoli. Sice pak můžeš vždy opravné řízení vyhrát, ale chci tě vidět, jak dlouho, nebo kolikrát lze tohle vydržet. Tohle "bonzáctví", nebo označování... to je cesta do pekel.



MojeTikka
Příspěvky: 1602

Příspěvek#26 » sob 6. led 2024, 08:44

Paklize mne nekdo nepravem poskodi, muj pravni zastupce na nej poda zalobu pro ochranu osobnosti a samozrejme bude vec patricne medializovat. Kazda hul ma dva konce.



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#27 » sob 6. led 2024, 09:04

hůl má sice dva konce, ale ty budeš jako "kupující - zákazník" tahat za ten kratší konec. Prodejce se vymluví na tvůj momentální "stav" a že prevence, protože FFUK. A v současné náladě mezi lidmi nemusím dvakrát přemýšlet, kdo bude v nevýhodnějším postavení.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 866

Příspěvek#28 » sob 6. led 2024, 09:46

Nejde o náladu mezi lidmi, ale o náladu mezi zákazníky. Souhlasím s JehoTikkou. Na druhou stranu vím o případech, kdy prodejce opravdu zbraň neprodal, ale to byly extrémní případy, většinou ve spojení s jedním východoevropským národem.
Pokud jde o ty splátky, tak ten student FFUK si vzal normální úvěr v bance, takže prodejce nepozná nic.



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#29 » sob 6. led 2024, 09:52

tou náladou mezi lidmi jsem měl hlavně na mysli medializaci případu, kterou MojeTikka zmiňoval.



MojeTikka
Příspěvky: 1602

Příspěvek#30 » sob 6. led 2024, 10:28

Ta medializace vystydne, na UB si dneska taky nikdo nevzpomene. Myslis, ze jeste nekdo si vzpomene treba na autobus u Nazidel? Klid, zadny ukvapeny zavery a zivot jde dal.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti