PČR při kontrole totožnosti vidí vlastnictví ZP a základní údaje vlastnenych zbraní

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3000

Příspěvek#1 » pát 5. led 2024, 15:30

Seznam cz udělal rozhovor s ředitel služby pro zbraně a bezpečnostní materiál Policejního prezidia ČR Milan Prchal. V souvislosti s střelbou na Ff v prosinci 2023.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audi ... sta-243035

Video jsem neviděl. Četl jsem výtah v článku. Moderátor je tendenčni a hledá kde co zakázat nebo prikazat, aby se FF2023 nestalo. Proto to nepíšu!

Jen pro informaci, jsem rád, že jsem nabyl informaci, jaké údaje o mě vidí (může vidět? Nevim) policista při kontrole totožnosti (např silniční kontrolní kontrola). Cituji ředitele z výtahu
má informaci každý policista prostřednictvím Mobilní bezpečné platformy. Což je aplikace, kterou mají na svých tabletech nebo telefonech, kde o tom člověku mohou zjistit vše. A to vše včetně toho, jestli ta osoba je držitelem zbrojního průkazu, jestli je držitelem zbraní a jakých konkrétně. Ale nezjistí tam detaily, kdy ty zbraně nakoupila, od koho je nakoupila, to jsou informace, které jsou čerpány výhradně z Centrálního registru zbraní, a do Mobilní bezpečné platformy se přenáší ty informace, které jsou aktuálního charakteru.

Diskuse netřeba, jen pro zajímavost a upřesnění co vidí (snad to ředitel nezjednodusil pro rozhovor a není rozsah informací mírně jinak)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3000

Příspěvek#2 » pát 5. led 2024, 15:43

Též je v článku zmíněná novinka v crz pro podnikatele. Volně cituji : po přihlášení v crz nahoře je help lišta, pro snadné nahlášení podezřelých kupujících. Doufám, že help lišta nezabírá půl obrazovky jak je v Čechách zvykem u jiných aplikací upozornění např cookies.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4579

Příspěvek#3 » pát 5. led 2024, 15:46

A podle čeho má vyhodnotit prodejce podezřelého kupujícího? Pokud má všechny dokumenty v pořádku, jsem v podstatě povinen prodat. Že to neudělám a vyhodím ho je zcela moje věc i s dopadem ne moji osobu coby podnikatele v oboru zbraní.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3000

Příspěvek#4 » pát 5. led 2024, 15:52

Ja to nevymyslel a neobhajuji. jestli vlk se má nazrat a koza celá.. Perfekt.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4579

Příspěvek#5 » pát 5. led 2024, 15:56

Je to celé totální píčovina.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2239

Příspěvek#6 » pát 5. led 2024, 15:56

Třeba když kupuješ 200 zásobníků a chceš předúčet na novomanželskou půjčku ?

Občas je asi nějaký zákazník divný a má divné dotazy a chování.



pavelg
Příspěvky: 3093

Příspěvek#7 » pát 5. led 2024, 15:58

Policie to má už dlouho. Jednou mě stavěli s autem, dal jsem jim doklady, oni si zašli do auta a když se vrátil, ptal se mě, jestli mám u sebe zbraň. Odpověď byla negativní, vrátil mi doklady a jel jsem.

To, že mají k datům přístup policajti, je jasné a jestli to je udělané rozumně, aby s tím nemohli kšeftovat, tak to i dává smysl.

Já mám trochu obavy z toho trochu hysterického lovu na podezřelé. Co by podle nich mělo být podezřelé? Třeba kdyby přišel Ahmed a chtěl 10 Kalachů? A nebude to pak rásysmus a xenofóbie?

Já třeba nechápu, jestli když věděli pár hodin dopředu, že magor jede busem do Prahy, tak že se nepokusili ho lokalizovat přes telefon, autobus zastavit a chlapa zatknout. A kdyby nebyl zapnutý, tak mohli snadno poslat SMS na všechny telefony v oblastech, které považovali za ohrožené. A samozřejmě poslat na matlafouny hlídkám v Praze fotku a postavit je k zastávkám těch autobusů.

Mně to připadá, že tu techniku mají k buzeraci slušných lidí a když by náhodou byla prospěšná proti gaunerovi, tak se chovají jako by měli jen pendreky a holínky.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4579

Příspěvek#8 » pát 5. led 2024, 16:12

pavelq : Já myslím, že celá situace byla prostě podceněná. A nechci to vyčítat nikomu. Ale ani by za to neměl nikdo nijak trpět.



pavelg
Příspěvky: 3093

Příspěvek#9 » pát 5. led 2024, 16:32

Jde spíš o to, že se okázale pokládájí víceméně řečnické otázky typu jestli to bylo nutné, zda tomu šlo zabránit a tak nějak se prstem ukazuje na lidi ozbrojené, že na ně je potřeba si posvítiti a utáhnout šrouby a zavést nové sankce.. přitom jaksi absentuje normální rozbor toho, co se skutečně stalo, co bylo možné udělat a co udělané bylo.

Já to ani nemíním jako volání po skaplu pražských policajtů, beru to jako klasický proces řízení kvality - zjistit, vyhodnotit, najít úzká místa a zalepit je. Jako když se dřív vyšetřovaly např. letecké nehody. Nešlo o obětního beránka, ale o podchycení problému.

Prostě tady bembeci asi ani nepoužili mobilní telefony, auta a možnost poslat SMS nebo policajty k zastávkám nebo ke dveřím.

Přitom mají všechno na co si vzpomenou. Jo, je možné, že podle nich to nemělo tu intenzitu, aby poslali auto a pálili benzín nebo ty lidi na zastávky a ke dveřím. Ale pak není potřeba vůbec diskutovat věci kolem zbrojáků.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4579

Příspěvek#10 » pát 5. led 2024, 16:59

Pavelq: Jenže ono to jde za policajty středočeského kraje, kteří jsou často papežštější než Papež. Takže v kraji, kde se ZoZ dodržuje až ultra došlo k tomuto incidentu. Já vidím základní problém v tom, že lékařská věda neposkytuje vzájemně potřebné informace a to především díky posranému GDPR jako výmyslu EU.



Carloss
Příspěvky: 2942

Příspěvek#11 » pát 5. led 2024, 18:41

pavelg píše:Policie to má už dlouho. Jednou mě stavěli s autem, dal jsem jim doklady, oni si zašli do auta a když se vrátil, ptal se mě, jestli mám u sebe zbraň. Odpověď byla negativní, vrátil mi doklady a jel jsem.

To, že mají k datům přístup policajti, je jasné a jestli to je udělané rozumně, aby s tím nemohli kšeftovat, tak to i dává smysl.

Já mám trochu obavy z toho trochu hysterického lovu na podezřelé. Co by podle nich mělo být podezřelé? Třeba kdyby přišel Ahmed a chtěl 10 Kalachů? A nebude to pak rásysmus a xenofóbie?

Já třeba nechápu, jestli když věděli pár hodin dopředu, že magor jede busem do Prahy, tak že se nepokusili ho lokalizovat přes telefon, autobus zastavit a chlapa zatknout. A kdyby nebyl zapnutý, tak mohli snadno poslat SMS na všechny telefony v oblastech, které považovali za ohrožené. A samozřejmě poslat na matlafouny hlídkám v Praze fotku a postavit je k zastávkám těch autobusů.

Mně to připadá, že tu techniku mají k buzeraci slušných lidí a když by náhodou byla prospěšná proti gaunerovi, tak se chovají jako by měli jen pendreky a holínky.

Pokud vím (prošlo médii), tak měl telefon vypnutý. Další věcí je, že hledali sebevraha, nikoli aktivního střelce. Tomu odpovídaly kroky PČR - nemohli postavit na každej roh poldu, tolik příslušníků policie opravdu nemá, a už vůbec ne v dané lokalitě najednou - musí se více cílit. SMS na telefony v okolí: V jakém okolí??? Nemyslíš, že by to naopak mohlo prozradit kde kdo je? Nejsem si jist tím, že by to byl tak skvělý nápad.
Omluva za OT, už mlčim.



Piggy
Příspěvky: 1892

Příspěvek#12 » pát 5. led 2024, 18:56

marinakus píše:A podle čeho má vyhodnotit prodejce podezřelého kupujícího? Pokud má všechny dokumenty v pořádku, jsem v podstatě povinen prodat. Že to neudělám a vyhodím ho je zcela moje věc i s dopadem ne moji osobu coby podnikatele v oboru zbraní.
Pokud má "podezřelý kupující" všechny dokumenty v pořádku, prostě prodáš a po jeho odchodu odklikneš červené tlačítko.
Policajti si pak můžou prověřit, jak moc je opravdu podezřelý.
Akorát pokud by se o tom domáknul, moc ho to nepotěší.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#13 » pát 5. led 2024, 19:02

Já proti tlačitku na podezřelého kupujícího nic nemám. Teoretických příkladů vymyslí každý snadno mnoho. Co třeba arab v doprovodu šesti bratranců, který si zcela legálně koupí 7x AK, 7x6 zásobníků do Ak, 7xG19 a 10 000 kusů střeliva? Na podezřelé nákupy vraha z FF se debilní novináři ptají pořád, i když na nich podezřelého nebylo nic. Ale podezřelé nákupy a podezřelí lidé prostě existovat mohou.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 540

Příspěvek#14 » pát 5. led 2024, 19:05

PČR musí při každé komunikaciúkontrole vidět s kým má tu čest. Tresty, zbraně atd. Občas i s dotazem vytuníte nám jako firma naše soukr. Géééčka ? ... samozřejmě :-)



pavelg
Příspěvky: 3093

Příspěvek#15 » pát 5. led 2024, 19:30

Carloss: jel busem nebo vlakem, stacilo omrknout zastavky, nebo jen jednu.
A slo o tu hudovu v Celetne, kterou vyklidili a tu druhou nechali bez konzroly. Prece jeho fotku meli.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti