Mladík měl na dni otevřených dveří univerzity pistoli. Choval se podivně

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


Carloss
Příspěvky: 2973

Příspěvek#196 » stř 31. led 2024, 22:34

Jasný... já jen abychom pak nebyli rozčarováni. Neumím v těhle věcech chodit, jen vidím potenciál pro podvodníka.



cipis
Příspěvky: 2134

Příspěvek#197 » stř 31. led 2024, 22:43

Já mu jdu napsat, ať mi pak pošle kontakt na jeho právníka, že mu něco přispěju. Tomu právníkovi samozřejmě.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1880

Příspěvek#198 » stř 31. led 2024, 22:44

Carloss: V pořádku, já tu čtu víc jak 10 stránek tvůj pohled. Naposílej mu peníze na právníka a ještě zažalujte policisty a člověka co to nahlásil a každého kdo s tím souhlasil nebo o co komu jde.
Tady se často volá po pochopení nestřelecké většiny nás lidí se ZP. Ale teď se tu bude dělat sbírka na člověka co po střelbě na fakultě jde do školy se zbraní, navíc do školy s kterou má nějaké dlouhodobé neshody a dělá tam nějaký nepořádek ... bláznivej svět. :-D

iloveguns: Jasný, to je úplně srovnatelné. Dneska tu je fakt veselo.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#199 » stř 31. led 2024, 22:48

Tak tenhle thread + vlákno na facebooku Ligy Libe (Zaplaťpánbu za rozumný LEX) způsobí všechno možné, jen ne pochopení.
Tyhle věci by měly být minimálně za loginem. Hrůza.
Naposledy upravil(a) rumburak18 dne stř 31. led 2024, 22:53, celkem upraveno 2 x.



Bombadil
Příspěvky: 20

Příspěvek#200 » stř 31. led 2024, 22:51

Také mě mrzí, jak se okoll držitelů ZP rozjíždí štvavá kampaň, neobjektivní novináři píšou lži a dezinformace a to ani nemluvím o diskuzích plných “odborníků”. Ale jak tu někdo dával odkaz z Prima news, kde advokát mluvil o jasném přestupku - buď úmyslně lhal také nebo má pravdu a jediné, co mě napadá je, že by ten den otevřených dveří splňoval kritérium veřejného shromáždění. Některé DOD tak jejich pořadatelé označují.
Jinak z lidského hlediska mi nepřijde moudré sebou tahat pistoli na univerzitu, když jsem na ně naštvaný a vím, že jim tam do toho budu kydat..šel tomu trošku naproti :(



Carloss
Příspěvky: 2973

Příspěvek#201 » stř 31. led 2024, 23:00

Proboha... to by si za veřejné shromáždění mohl pomalu označit kejakej trouba společný kouření předd hospodou... tyjo... pořád platí, že v právním státě je předvídatelnost práva základem. A že u sebe někdo nosí standdatdně pistoli všude, nebo že jde do školy není nic proti ničemu natož proti zákonu. Navíc dokud nebyl venku a nezeptali se ho strážníci, nikdo to ani nevěděl, takže to, že u sebe měl pistoli je zcela irelevantní a to, co následovalo vypadá spíš jako msta.



iloveguns
Příspěvky: 1456

Příspěvek#202 » stř 31. led 2024, 23:06

Šel tomu prostě jen trošku naprotí, tak jej hoďme přes palubu a pak se jen divme, jak nám policajti postupně každému klepou na dveře a odvážejí obsahy trezorů jen na základě telefonických oznámení, že někdo zavolal že se nějak nekoherentně pohybujeme... Tak nějak? Asi tak nějak.... Protože když jím vyjde tohle, tak potom už stačí se jen na někoho křivě podívat a máme je za dveřmi... A pak už na mne tupě zírá po trezoru černá díra......



cipis
Příspěvky: 2134

Příspěvek#203 » stř 31. led 2024, 23:07

Že to nebylo rozhodně veřejné shromáždění, tak bylo probíráno několik stránek zpátky. Jak si to vysvětluje policie, tak také.
A vzhledem k tomu, že ho z ničeho, ale vůbec ničeho neobvinili, tak to s tím výkladem sedí.



Carloss
Příspěvky: 2973

Příspěvek#204 » stř 31. led 2024, 23:08

Ilovegnus: Chceš tedy říct, že rezignujeme na právo a budem se řídit pocity a doměnkami? Že to nemyslíš vážně.



iloveguns
Příspěvky: 1456

Příspěvek#205 » stř 31. led 2024, 23:12

Bombadil píše:Také mě mrzí, jak se okoll držitelů ZP rozjíždí štvavá kampaň, neobjektivní novináři píšou lži a dezinformace a to ani nemluvím o diskuzích plných “odborníků”. Ale jak tu někdo dával odkaz z Prima news, kde advokát mluvil o jasném přestupku - buď úmyslně lhal také nebo má pravdu a jediné, co mě napadá je, že by ten den otevřených dveří splňoval kritérium veřejného shromáždění. Některé DOD tak jejich pořadatelé označují.
Jinak z lidského hlediska mi nepřijde moudré sebou tahat pistoli na univerzitu, když jsem na ně naštvaný a vím, že jim tam do toho budu kydat..šel tomu trošku naproti :(



Není to tak. Status veřejného shromáždění nelze vyhlásit tak, že se nás několik sejde v hospodě a vyhlásíme to jako veřejné shromářždění. Je to přesně definováno na stránkách Ministerstva vnitra. Tam se píše, co je a co není veřejné shromáždění:

"Veřejným shromážděním se rozumí zejména demonstrace a pochody, konané na veřejných místech (náměstí, ulice). Shromážděním naopak nejsou kulturní, sportovní či jiné společenské akce (koncert, maraton, městské trhy, letní kino, dětské odpoledne atd."



Bombadil
Příspěvky: 20

Příspěvek#206 » stř 31. led 2024, 23:12

Carloss píše:Proboha... to by si za veřejné shromáždění mohl pomalu označit kejakej trouba společný kouření předd hospodou... tyjo... pořád platí, že v právním státě je předvídatelnost práva základem. A že u sebe někdo nosí standdatdně pistoli všude, nebo že jde do školy není nic proti ničemu natož proti zákonu. Navíc dokud nebyl venku a nezeptali se ho strážníci, nikdo to ani nevěděl, takže to, že u sebe měl pistoli je zcela irelevantní a to, co následovalo vypadá spíš jako msta.


Porovnávat oficiálně naplánovanou akci státní vysoké školy s kouřením před hospodou mi přijde trošku mimo. Ptám se bez emocí, zda může být taková akce označena za veřejné shromáždění či ne. Pokud ano, tak ZoZ hovoří jasně a pak je to zcela relevantní, zda měl zbraň či ne a je úplně jedno, zda o tom někdo věděl. Dal jsem si to do google a našlo mi to třeba náhodou toto:
https://www.trebic.cz/den-otevrenych-dv ... 8/p1=30401
Uvádím to pouze jako příklad, ale je to tam uvedené jako veřejné shromáždění.



iloveguns
Příspěvky: 1456

Příspěvek#207 » stř 31. led 2024, 23:14

Carloss píše:Ilovegnus: Chceš tedy říct, že rezignujeme na právo a budem se řídit pocity a doměnkami? Že to nemyslíš vážně.

Ne, právě naopak. Rezignovat na to chce ten, co tvrdí, že si mladík pro to šel tak trochu naproti a tak že se na něj vyprdneme. Nepochopil jsi kus ironie?



Bombadil
Příspěvky: 20

Příspěvek#208 » stř 31. led 2024, 23:16

iloveguns píše:Šel tomu prostě jen trošku naprotí, tak jej hoďme přes palubu a pak se jen divme, jak nám policajti postupně každému klepou na dveře a odvážejí obsahy trezorů jen na základě telefonických oznámení, že někdo zavolal že se nějak nekoherentně pohybujeme... Tak nějak? Asi tak nějak.... Protože když jím vyjde tohle, tak potom už stačí se jen na někoho křivě podívat a máme je za dveřmi... A pak už na mne tupě zírá po trezoru černá díra......

Nepíšu, že ho házím přes palubu, jen že mi nepřijde rozumné si brát pistoli měsíc po tom útoku na půdu univerzity, když se tam chci hádat nebo dělat nějaké rozbroje.



Carloss
Příspěvky: 2973

Příspěvek#209 » stř 31. led 2024, 23:16

Ilovegnus: Promiň, to jsem opravdu špatně pochopil. ;-)



Bombadil
Příspěvky: 20

Příspěvek#210 » stř 31. led 2024, 23:17

iloveguns píše:
Carloss píše:Ilovegnus: Chceš tedy říct, že rezignujeme na právo a budem se řídit pocity a doměnkami? Že to nemyslíš vážně.

Ne, právě naopak. Rezignovat na to chce ten, co tvrdí, že si mladík pro to šel tak trochu naproti a tak že se na něj vyprdneme. Nepochopil jsi kus ironie?

Připadá ti, že tím, že o tom tady diskutuju, na to rezignuju? Jen se snažím o tom mluvit v klidu a bez emocí a podívat se na to z víc úhlů.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti