Řidička neposlechla policistu, přišly křik a střelba

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#1 » stř 20. lis 2013, 10:19

http://video.idnes.cz/?c=A131119_143448 ... zpravy_mku

Chtěl jsem to dát do vlákna o střelbě na Hlaváku, ale abych nebyl OT, tak to dávám zvlášť. Takhle bych si představoval, aby to u nás fungovalo...jenže to se bohužel nikdy nestane :roll:

Uživatelský avatar
radimsuchanek
Příspěvky: 81
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » stř 20. lis 2013, 11:13

...pokud to takto u nás bude fungovat, opouštím republiku. Ne vždy jsou policajti v právu, zbytečně buzerují a pokud by jakkákoliv odmluva, spor, otázka či odpor byl okamžitě řešen brutálním nasazením pout, mlácením, ničením mého majetku a střelbou na auto, v kterém jsou děti.....nemám zájem. Ta paní v dětmi v autě, nabalená ny výlet byla zcela jistě velmi nebezpečná......akorát nejspíše neměla náladu na debilní henty zakomplaxovaného jůesej policajta. Prvotní zákrok byl napřiměřený.



Kublajchán
Příspěvky: 171

Příspěvek#3 » stř 20. lis 2013, 12:10

Prý v tom byly drogy (ona je převážela). Navíc jsme, jako obvykle, neviděli začátek incidentu, takže vůbec nevíme, proč nasazoval pouta.

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#4 » stř 20. lis 2013, 12:22

I kdyby je zastavil neprávem, tak tohle si přece nemůžou dovolit! Nejdřív zaútočit na policajta a pak ujíždět. Myslím, že ten policajt měl ještě svatou trpělivost. V USA bych si s policií rozhodně nezahrával.

To, že policie u nás by to řešila jinak, je věc jiná. http://www.youtube.com/watch?v=TxGZI4VCPeY

Uživatelský avatar
IvosC
Příspěvky: 255

Příspěvek#5 » stř 20. lis 2013, 12:43

Tak zrovna obecní kauboje z Lázní Bohdaneč bych osobně za typický příklad nedával ;-)

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#6 » stř 20. lis 2013, 12:50

To je přece jedno. I kdyby to byla Vatikánská garda, tohle si prostě nikdo nesmí dovolit.



donovanstangiano
Příspěvky: 164

Příspěvek#7 » stř 20. lis 2013, 13:05

Já vím, že to tu nemusím číst, ale chodím sem, abych nasosal (případně se podělil o) informace ohledně střelných zbraní, protože je to můj koníček. Bohužel stále častěji to zbraně KVALITNĚ rozhodně nejsou. To tady budeme rozebírat každou čárku z černé kroniky, která se pak zvrhne v hádku o to, kdo chtěl bejt švestka a není a kdo je rád nemá.
Když jsem hledal optimální navážku Vectanu Ba9 pro Luger v přebíjení, tak to tu třeba nenajdu. Ale pindy kolem... Sorry moderátore, už jsem to nevydržel... ;)



jjoozziinn
Příspěvky: 172

Příspěvek#8 » stř 20. lis 2013, 13:15

Palicajti by se prostě měli poslouchat. To tak ,tak prostě je. Případně si pak stěžovat. Střelba na ujíždějící auto mi přišla dost zbytečná a riskantní. A nepochopil jsem ,proč přijíždějící posily to auto rovnou nezablokovaly. Těžko říct jaký mají postupy a protokoly. V každým případě si za to může sama a podle toho co se v americe děje, může bejt ráda,že je nepostříleli.

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#9 » stř 20. lis 2013, 13:32

Tady je to celý. Ta ženská už mu před tím jednou ujížděla. http://www.youtube.com/watch?v=bLEIM2Ua4Mg

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#10 » stř 20. lis 2013, 16:12

Všechno je to o inteligenci-policistů i té druhé strany... K tomu U.S. incidentu-téměř mě nepřekvapuje, že jsou to opět afroameričani, kdo mají problém a jsou právem policií lustrováni! Myslete si co chcete, ale je to tak.
K MPLB - vrchního strážníka pana Ř. i jeho kolegyni znám osobně, jsou to moc fajn lidi po lidské stránce a to, že dělají svědomitě svoji práci, že nejsou extra dvakrát dobře placeni (platy) z rozpočtu města Lázně Bohdaneč a přesto svou práci berou jako poslání a udržují ve městě a blízkém okolí pořádek, řád a respekt, tak za do by jsme jim měli děkovat! Že jezdí často do USA ke svým kolegům na zkušenou za svoje vlastní peníze, to nikdo nevidí (a ani neví). Já osobně jim fandím a když někdy projíždím L.B., držím si přesně těch 50km/h a nespoléhám na osobní vazby... ;)

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#11 » čtv 21. lis 2013, 06:17

@jjoozziinn/Mobster: to je ze stejného soudku, jako že onanie vede k oslepnutí - aneb, mysleti pendrekem. Pokud výzva překročí svá oprávnění, nikdo nemůže být nucen ji uposlechnout. Víc viz. sp. zn. I. ÚS 1849/08. Osobně doufám, že s tímhle právním povědomím nepatříte do švestkového sboru.

@ jamira: pokud myslíš "vrchního strážníka Ř" jako Pavla Řehoře, pak je to tak fajn chlap, že ho soud, v souvislosti se svědomitým výkonem poslání strážníka, poslal pa ... a osobně se divím, že ne do tepláků. Ale asi si jenom, chudák svědomitý strážník spletl, co je poslání a co už k posrání

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#12 » čtv 21. lis 2013, 08:52

Urdo von Fuj: Podívej, klidně si policajtům ujížděj. Mně to je fakt jedno. Jenom doufám, že to neodnese někdo nevinný, kdo by ti blbou náhodou skřížil cestu.

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#13 » čtv 21. lis 2013, 09:16

Přátelé, toto je nádherná ukázka argumentačního klamu. Mobstře, to si nacvič a můžeš s tím třeba někde vystupovat.



Ralph
Příspěvky: 3

Příspěvek#14 » sob 23. lis 2013, 19:34

Urdo .. a o tomhle ,,Pokud výzva překročí svá oprávnění, ,, o tom co je prekroceni na miste rozhoduje kdo? Napr, ozrala krava za volantem, se rozhodne ze vyzva aby opustila ozrala auto za z poza volantu je silne prekroceni jejich prav ridit vozrala, vid? :roll:

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#15 » pon 25. lis 2013, 10:58

... a někdy prostě stačí se plně soustředit na psaný text.

Troufnu tvrdit, že dítě ledva školou povinné chápe fakt, že řídit opilý/opilá je špatně. Pokud jsi schopný doložit, že je někde zakotveno právo řídit opilý/opilá, pak máš pravdu a hluboce se ti omluvím. V opačném případě pak samozřejmě výzva nepřekročila své opravnění a tvůj logický konstrukt poněkud pokulhává - no, spíš se jenom tak plazí.

Kdo rozhoduje o tom, že je výzva mimo? No samozřejmě že TY z pozice vyzívaného. Kdo jiný by to měl rozhodnout? Tedy pokud jsi svéprávný občan, znáš svá práva a povinnosti a nejsi programově předposraný v jednání s uniformou.

Než se tady objeví hámotiny jako ožralá řidička, zabití ubohých, nebohých spoluobčanů při ujíždění Simírovi. NIKTERAK neřešíme způsob, jakým se vypořádat s šerifem, ale to, že nejsme vždy povinni uposlechnout výzvy.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů