Muž zastřelil na Jesenicku psa, ohrožoval ho i jeho babičku

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » pát 15. srp 2014, 15:04

K události podle ní došlo okolo 17. hodiny, když muž navštívil spolu s babičkou areál Zlatorudných mlýnů u Zlatých Hor.

„Kousek od parkoviště byli napadeni velkým černým psem, zřejmě vlčákem. Pes se proti nim rozběhl, cenil zuby, štěkal a tzv. vyjížděl otevřenou tlamou, ze které mu tekly sliny. Ze strachu o zdraví a život jak své osoby, tak babičky použil 32letý muž proti psovi zbraň,“ uvedla policejní mluvčí.

Pes podle ní neměl žádnou identifikační známku a jeho majitele se dosud nepodařilo vyhledat. Usmrceného psa si převzal přivolaný veterinář.

„Vzhledem k tomu, že muž je legálním držitelem střelné zbraně a použil ji k sebeobraně, nehrozí mu žádný postih,“ dodala Neubauerová.

http://www.novinky.cz/krimi/345115-muz- ... bicku.html

Uživatelský avatar
PM
Příspěvky: 22

Příspěvek#2 » pát 15. srp 2014, 15:52

Správně udělal!

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#3 » pát 15. srp 2014, 17:26

Pokud to tak doopravdy bylo (o čemž trochu pochybuju, blbinky.cz jsou kopie deníku plesk)
tak jednal správně.
Ale dle mých dlouholetých zkušeností s psy velkých plemen (NO,KPP)
to nebylo tak horký.. Pes který po vás jde, tak útok dokončí a nedívá se napravo nalevo :twisted: . Ten který se zastaví, už většinou ,,nejde" - není si jistý, má strach a po výhružkách vrčením atp. couvá. Ale neplatí to vždy, rozhodoval bych se dle ,,mimiky" a držení těla psa.



aleš_
Příspěvky: 136

Příspěvek#4 » pát 15. srp 2014, 18:33

Každý pes větší než pudl, který není zrovna uvázaný nebo zavřený v kotci, má mít rabuš a pokud ji nemá, tak je pro mně nebezpečný a jsem velmi ostražitý na jeho chování. Nikdo není povinen študovat na psího psychologa, aby mohl přesně zjistit z mimiky, jestli evidentně nepřátelský pes si je dostatečně jistý, že ho pokouše.

Na vlastní oči jsem viděl, když se pes typu "doga" jednoho takového nezodpovědného páníčka rozhodl, že si cestou z venčení "zakousne něco malého". Po ruce byl zrovna nějaký pudlík (nebo něco podobného) sousedky, takže následujících cca 5 minut byla k vidění zajímavá scénka: na zemi ležela "doga", v hubě pudla, na ní doslova ležel páníček, který mohutně řval a bušil do ní pěstmi a vedle lamentovala sousedka. Nakonec pudla vyplivla a ten podle místního veterináře (chodíme tam s kočkou) byl dost ošklivě potrhaný. Pokud chce někdo riskovat, že v té tlamě bude jeho děcko (manželka, babička... dosaďte co libo), je to jeho volba.

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#5 » pát 15. srp 2014, 20:49

Vlčáci jsou dost nevyzpytatelní. Já nejsem žádný expert, ale od té doby, co naši mají psa (malého vořecha), jsem se dost ze psí řeči naučil. Na většině plemen (i velkých) z řeči těla poznám jeho úmysl, ale na vlčákovi nikdy.
Asi bych udělal totéž, a to mám psy možná radši než některý lidi...



setapouch
Příspěvky: 16

Příspěvek#6 » pát 15. srp 2014, 21:38

Chudák pes. Napřed ho zastřelí, pak ho ohrožují a dokonce ohrožují i jeho babičku...

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#7 » sob 16. srp 2014, 02:27

fixfokus: to zase na vlcakovi poznam nejlip... taky jsme ho meli a byl sem snima nejvic ve styku...

Grasel: naprosta pravda....

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 24

Příspěvek#8 » sob 16. srp 2014, 06:05

Vlčák je na čtení řeči těla myslím ideální. Stojací uši, nekupírovaný ocas, tlama s krátkýma pyskama, viditelné oči ... Takže je dobře vidět, jestli cení zuby, v jaké poloze má ocas, uši. Nějaká chlupatá koule s plandavou hubou a fiknutým ocasem bude určitě větší oříšek :)



Matt_CZE
Příspěvky: 101

Příspěvek#9 » sob 16. srp 2014, 13:25

Já vlčáka neměl nikdy, vlastně jsem jen s přítelkyní venčil čivavu (ne, nepovažuji to za psa), takže jedinné, co poznám je, když ten pes močí. Reagoval bych asi stejně, jako pán z článku :roll:

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#10 » sob 16. srp 2014, 16:28

Matte :D :lol: :lol: :lol: :lol: ted si me zabil :D

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » sob 16. srp 2014, 16:34

Matt_CZE píše:Já vlčáka neměl nikdy, vlastně jsem jen s přítelkyní venčil čivavu (ne, nepovažuji to za psa), takže jedinné, co poznám je, když ten pes močí. Reagoval bych asi stejně, jako pán z článku :roll:


Že cení zuby, štěká a rozbíhá se na tebe poznáš snad taky ne :lol: :lol: :lol:



Matt_CZE
Příspěvky: 101

Příspěvek#12 » sob 16. srp 2014, 17:37

To poznám, proto říkám, reagoval bych asi stejně.

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#13 » sob 16. srp 2014, 20:48

Tata píše:Vlčák je na čtení řeči těla myslím ideální. Stojací uši, nekupírovaný ocas, tlama s krátkýma pyskama, viditelné oči ... Takže je dobře vidět, jestli cení zuby, v jaké poloze má ocas, uši. Nějaká chlupatá koule s plandavou hubou a fiknutým ocasem bude určitě větší oříšek :)


Tak to se modli aby jsi nepotkal Jihorusa nebo komodora, pak seš v řiti :lol:



aleš_
Příspěvky: 136

Příspěvek#14 » pát 29. srp 2014, 13:17

Tohle mi přišlo jako zajímavé čtení: http://petrpecina.blog.idnes.cz/c/42357 ... imaji.html



chrobák
Příspěvky: 171

Příspěvek#15 » pát 29. srp 2014, 20:04

Drobná poznámka.
napadeni velkým černým psem, zřejmě vlčákem

Asi nešlo o vlčáka, ale (německého) ovčáka.
Sestra měla oba dva. Když jsem po roce přijel na návštěvu, tak se ke mě ovčák hnal a já si vroucně přál, aby mě poznal. Půl metru přede mnou to zasek a došlo mu, že patřím do smečky.
Ten (československý) vlčák kolem mě z dálky opatrně kroužil a nakonec se také přišel nechat podrbat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů