Má smysl nošení zbraně ?

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#31 » sob 30. srp 2014, 12:58

Carlossy ale tady je problem jak prohlasil jeden soudce, ze tu lidi nejsou od toho aby neco resili a brali spravedlnost do vlastnich rukou... coz znamena nech se radsi umlatit, nic nedelej JA SOUDCE MU PAK UKAZU LOTROVI a opovaz se neco delat musim vykazovat cinnost...



Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#32 » sob 6. zář 2014, 10:24

Mobster píše:Soud vůbec nemá co řešit intenzitu útoku, protože v podstatě jakýkoliv fyzický útok může být potencionálně smrtící.
Já vím, jak to myslíš. Ale to je právě špatně. :geek:
Na jednu stranu např. režisér Menzel kdysi veřejně sešvihal kohosi jakýmsi prutem. Byl to fyzický útok, dokonce nikoliv zcela zanedbatelné intenzity, přesto by odstřelení Menzela (neměl-li by někdo ještě další důvod ;) ) asi bylo zcela zjevně nepřiměřené.
Na druhou stranu verbální (nebo i nonverbální) výhrůžka, způsobilá vyvolat obavu z bezprostředně následujícího útoku, i kdyby se útočník ani nehnul, by měla sama o sobě stačit k obraně smrtící silou. :twisted:
No a to je to, co by soud měl řešit. Ty začínáš svoje úvahy až tam, kde by soud už měl s úvahami končit - a pak už samozřejmě dospět ke stejnému závěru = pochválit obránce za správně vyřešený stage. :lol:

P.S. Kde píšu soud - v úplně jasných případech (kolik jich bude?) už vyšetřovatel nebo státní zástupce.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#33 » sob 6. zář 2014, 11:42

prut ti muze krasne poranit zrak ;) takze je to ochrana zdravi ;)

Uživatelský avatar
husara1987
Příspěvky: 3

Příspěvek#34 » sob 6. zář 2014, 23:11

Tohle dobře pojata práce. A jak říkám já „je lepší byt souzen jedním, než nesen šesti“ tedy raději budu stát před soudem něž aby má rodina stala nad moji rakví.

Serz píše:http://is.muni.cz/th/343728/fsps_m/Komparace_vybranych_pripadu_nutne_obrany.pdf
zážitky z českých luk a hájů, doporučuju prostudovat



Matt_CZE
Příspěvky: 101

Příspěvek#35 » ned 7. zář 2014, 10:01

Já teda nemám rodinu (ve smyslu ženy a dětí) a po přečtení všemožných článku jsem se taky tak trochu rozhodl. Prostě se modlit, ať nejde o trvalé následky a těžkému zločinu sebeobrany se vyhnout obloukem.
U nás v republice to holt jinak nejde.

Uživatelský avatar
Har.Megido
Příspěvky: 131

Příspěvek#36 » ned 7. zář 2014, 12:19

Mně paradoxně připadá, že je menším zločinem někoho při sebeobraně usmrtit, než nedejbože útočníka jen zranit nebo odstrašit. :-)



Kublajchán
Příspěvky: 171

Příspěvek#37 » ned 7. zář 2014, 15:34

Har.Megido: ono to fakt tak je.

Matt_CZE: nosit neznamená vždy tasit a střílet. Je na tobě, jestli budeš tasit nebo si necháš namlátit. V naší republice se dá bránit, aniž bys měl jistotu, že skončíš v kriminále. Navíc život je cennější než ztracených pár let v kriminále.



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#38 » ned 7. zář 2014, 15:47

Kublajchán píše:Har.Megido: ono to fakt tak je.

Matt_CZE: nosit neznamená vždy tasit a střílet. Je na tobě, jestli budeš tasit nebo si necháš namlátit. V naší republice se dá bránit, aniž bys měl jistotu, že skončíš v kriminále. Navíc život je cennější než ztracených pár let v kriminále.


ano život je cenejši ale pri pomyšleni že sedim za to že jsem si zachranil život a že soud uvěřil gaunerovi ktery neco nalhal tak bych se bud ve vezeni obesil nebo až bych vylezl ven tak bych toho dotyčneho popravil
//proto jsem se zatim rohodl nenosit a holt riskovat že dostanu přez hubu připadne že mi okradou je to menši riziko než se branit a jit sedet



Matt_CZE
Příspěvky: 101

Příspěvek#39 » ned 7. zář 2014, 19:38

Bohužel, přesně jak píše Franta.



m@rtinp
Příspěvky: 80

Příspěvek#40 » pon 8. zář 2014, 07:33

můj názor je, že na smysl nošení zbraně nelze odpovědět obecně ano/ne.
1. každý by si měl rozmyslet, v jakém prostředí se pohybuje -pokud chodím pravidelně z práce v deset večer přes ne zrovna bezpečnou část města, tak to určitě jiný smysl než končit ve 3 a rovnou domů
2. vždycky bude záležet i na chování "nositele" - pokud chodím se sklopenou hlavou, tak to pravděpodobně skončí střelbou,,když problém vychytám dřív, tak se to dá řešit i jinak

ono je asi lepší mít ji (a samozřejmě umět s ní zacházet) a nepotřebovat,,než aby pak chyběla.

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#41 » pon 8. zář 2014, 14:05

Piggy píše:... přesto by odstřelení Menzela (neměl-li by někdo ještě další důvod ;) ) asi bylo zcela zjevně nepřiměřené.


No právě, on sám je důvod k použití zbraně. :lol: Ne, ale teď vážně. I prutem může ublížit, jak psal Int1m1thy. Kdyby ho ten dotyčný vzal po kebuli teleskopem nebo na něj použil pepřák, asi by se nemohl divit.

Piggy píše:Na druhou stranu verbální (nebo i nonverbální) výhrůžka, způsobilá vyvolat obavu z bezprostředně následujícího útoku, i kdyby se útočník ani nehnul, by měla sama o sobě stačit k obraně smrtící silou. :twisted:


Tak to nevím, teda. Ne, že by bylo normální někomu jakkoliv vyhrožovat, ale tahat zbraň u slovních konfliktů...? To už je zase spíš opačný extrém. Kromě toho pes, který štěká, mnohdy vůbec nekouše.

Uživatelský avatar
smajlik
Příspěvky: 89

Příspěvek#42 » stř 10. zář 2014, 10:36

Nošení zbraně je otázka. V podstatě můžu jít do lesa na houby a vzít si zbraň pro případ napadení od nějakého zvířete. Popravdě si nedokážu představit, že jsem v lese sám a vyletí po mně nějaké bojové plemeno. Je to možná nepravděpodobné, ale ....

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#43 » čtv 11. zář 2014, 06:08

Mne se jejich projev vcelku libil. Domnivam se, ze aspon by se mohl ujednotit pristup vysetrovatelu, statnich zastupcu a soudu. I kdyby to melo byt prisnejsi, ale konzistentni, meli bychom lepsi predstavu na cem jsme. Dnes soudce prohlasi, ze se mu zbrane nelibi a mate vymalovano. To aby si clovek pred NO zjistil kdo ho bude soudit

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#44 » čtv 11. zář 2014, 07:22

@Kublajchan - nechat si dat do zubov ked mas u seba zbran moze znamenat ze o nu v lepsom pripade len prides. Samozrejme zavisi od situacie, ale otazka je kam az by sa to vyeskalovalo. Nikdy som nechcel nosit, ale ked mam so sebou tasku s dalsimi zbranami a idem na strelnicu / zo strelnice, tak je jedna z nich 'na tele'. A takisto slzak.

Edit : mimo tejto situacie nenosim. Ale zit na Slovensku v Kremnickych horach (kde mam otca), tak chodim na huby so .44 kou :D. Tych medvedov je tam fakt akosi privela.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#45 » čtv 11. zář 2014, 11:19

MM: 10mm je lepsi na obranu pred medvedem nez .44

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů