Festival Jeden svět, film "Do zbraně"

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


Prcek
Příspěvky: 297

Příspěvek#1 » stř 22. úno 2017, 12:22

Popis snímku mluví za vše, 4 mladé ženy budou debatovat o tom, jak "jednoduše" vytisknout zbraň na tiskárně a nebo jak získat "zbrojní pas". To bude obzvlášť obtížné, když neexistuje ;)

https://www.jedensvet.cz/2017/filmy-a-z/33807-do-zbrane

Citace z popisu:
Proč touží obyvatelé České republiky vlastnit střelnou zbraň a jak snadno se k ní mohou dostat? Debata čtyř mladých žen nad fenoménem legálního i nelegálního ozbrojování vyústí v sázku, při níž se každá z nich pokusí získat smrtící zbraň, aniž by vlastnila zbrojní pas. Nákup na skrytém webu nebo vytištění na 3D tiskárně se ukazují jako relativně snadné cesty. V první části snímku režisérka nápaditě využívá webového grafického rozhraní, do nějž jsou zasazeny reportáže a rozhovory s lidmi, kteří mají se zbraněmi co do činění. Posléze divákům nabízí dokumentární dobrodružství, v němž se protagonistky vydávají do temných zákoutí fyzické i elektronické reality.



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#2 » stř 22. úno 2017, 12:53

Dejte pak někdo vědět, jestli to stojí za podívání.

Jinak s touto problematikou se potýkal jistý pan Breivik z Norska. Slyšel od Britů, že ČR je plná zbraní, tak si zajel nějaké koupit do Prahy. Po pár dnech byl znechucený z toho, že město je bezpečnější než Norská města srovnatelné velkosti, zbraně mají slušní lidé u sebe i na ulici, nikdo mu žádnou načerno neprodá a na podsvětí kontakty nesehnal. Obelhali ho... Odtáhl s nepořízenou a ozbrojil se pak v Norsku.

Takže bych čekal, že to bude nějaký nahlouplý sluníčkářský počin, který se s realitou rozejde hned za zdmi Kliniky - ale třeba jim křivdím a bude to dobré.. napište určitě recenzi.

Uživatelský avatar
Branibor
Příspěvky: 128

Příspěvek#3 » stř 22. úno 2017, 14:04

Jsem zvedavy, jestli se jim podari koupit nejake zbrane na darkwebu. Co jsem slysel, tak na trzistich prodavaji predevsim drogy, zbrane byvaji pro znaleho problematiky fake inzeraty. Napr Glock 17 + 2 zasobniky a nejaka stovecka streliva za 700 ecek a puvod zbrane pry koupeno v CR v krame. Zbran nova. Na to skoci jedine idiot.



Prcek
Příspěvky: 297

Příspěvek#4 » stř 22. úno 2017, 14:06

Právě se lehce děsím, že tam dostanu záchvat, takže váhám. Kdyby to byla diskuze, tak ok, ale jen něco shlédnout... I když docela by mě zajímalo, proč pár mladých holek napadne zrovna tohle :) Nicméně filmy, které jsem viděl loni, např. z Afghanistánu a pod. byly skvělý a po nich byla diskuze na dané téma, tak uvidíme.

Uživatelský avatar
Branibor
Příspěvky: 128

Příspěvek#5 » stř 22. úno 2017, 14:08

Hlavně v tom kině může být největší koncentrace zbraní na jednom místě v jednu chvíli v Praze. :mrgreen:



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#6 » stř 22. úno 2017, 17:25

Prcek píše:Debata čtyř mladých žen nad fenoménem legálního i nelegálního ozbrojování vyústí v sázku, při níž se každá z nich pokusí získat smrtící zbraň, aniž by vlastnila zbrojní pas. Nákup na skrytém webu nebo vytištění na 3D tiskárně se ukazují jako relativně snadné cesty. V první části snímku režisérka nápaditě využívá webového grafického rozhraní, do nějž jsou zasazeny reportáže a rozhovory s lidmi, kteří mají se zbraněmi co do činění. Posléze divákům nabízí dokumentární dobrodružství, v němž se protagonistky vydávají do temných zákoutí fyzické i elektronické reality.

Výtečný nápad! Na závěr by mohlo být zmíněno jaký přesně účinek má aktivita EK v omezování, buzeraci a šikanování zákona dbalých občanů - držitelů legálních zbraní na boj proti ve filmu popisovaným možnostem získání "smrtící zbraně" :idea:



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#7 » stř 22. úno 2017, 17:26

Prcek píše:Kdyby to byla diskuze, tak ok, ale jen něco shlédnout... I když docela by mě zajímalo, proč pár mladých holek napadne zrovna tohle :) Nicméně filmy, které jsem viděl loni, např. z Afghanistánu a pod. byly skvělý a po nich byla diskuze na dané téma, tak uvidíme.

Pokud nebude po filmu diskuze, tak to je o ničem bych řekl :roll:

A proč je to napadne? Jednak se o tom v posledních měsících dost mluví a druhak za tím možná byl nějakej ten evropskej grantík... :mrgreen:



Michal1
Příspěvky: 85

Příspěvek#8 » čtv 23. úno 2017, 00:41

Docela se toho obávám.
Pokud to bude reálné, bude to podrobně zdokumentovaný trestný čin nedovoleného ozbrojování. Ať už úspěšný, nebo ve stádiu pokusu.
Pokud to bude fikce, pak si realitu ohnou pro potřeby dramatičnosti a dle svých politických představ. Není nic horšího, než ohnutá realita vydávající se za skutečnost.

Třetí a nejlepší možnost je, že prostě zajdou do obchodu a koupí si ty "smrtící zbraně" legálně. Ať už pořádnou kudlu, nebo něco na černý prach.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#9 » čtv 23. úno 2017, 08:54

Se obávám, že to nebude o realitě, ale sluníčkovej snímek co předvede jak si 4 slepice bez problémů seženou bouchačky a když to zvládnou tyhle, tak to zvládne každej a je nutné ty hnusný zbraně zakázat a zničit. Třeba jsem moc velkej pesimista, ale pochybuju že by natočili 40.minutovej dokument o tom, jak to nejde.



Prcek
Příspěvky: 297

Příspěvek#10 » čtv 23. úno 2017, 09:22

Zeptám se autorky snímku mejlem a dám vědět :-) Taky na ten "zbrojní pas" ;)



Iza
Příspěvky: 93

Příspěvek#11 » pát 24. úno 2017, 10:28

By me zajimalo jestli to nema nahodou neco spolecnyho s timhle (email v textu tam uz byl vymazanej):

http://www.emimino.cz/diskuse/zbrojni-p ... tu-263040/

Zbrojní průkaz E pro natáčení dokumentu
Dobrý den,

pro právě probíhající natáčení dokumentu, který mapuje zbrojní průmysl z pohledu civilistů, hledáme jednu z hlavních protagonistek. Cílem filmu je vytvořit protiváhu vůči tendenčnímu zpracování v médiích.

Autorka filmu, která sama aktivně střílí, pokládá za důležité, aby se k tématu nevyjadřovali pouze muži. Sháníme tedy střelkyni z Prahy a okolí, skrze jejíž postoj budeme mapovat současnou atmosféru v ČR, a která by s námi strávila několik hodin.

Pro více informací prosím napište na @ či volejte ***. Budeme rádi i za tipy.

Děkuji!

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#12 » pát 24. úno 2017, 13:08

Ja bych temto zenam poradil tema - jak tezke je ziskat ridicsky "pas" a pote si pujcit ci koupit nakladak :)
PS: nevim proc se mi vzdycky u cteni fraze "zbrojni pas" vybavi Zemanovo "pasy" :D



gunman
Příspěvky: 173

Příspěvek#13 » sob 25. úno 2017, 10:03

Co ty pipiny berou jako funkční zbraň? Něco, co jednou vystřelí a rozpadne se jim to v ruce a vezme to sebou i část dlaně? Tak to jo, to si doma vytisknou.



haito
Příspěvky: 112

Příspěvek#14 » sob 4. bře 2017, 08:56

Pánové střelci z Prahy, jdete se na tu slátaninu někdo podívat? Lucerna i atlas mají diskuzi s hosty, je tam psaná ta paní režiserka.

Já osobně to mám daleko z Moravy a osobně se mi asi nechce jít někam kde mě někdo bude přesvědčovat jak jednoduše vytisknou "pytel funkčních zbraní" Ať si pod pojmem funkční zbraň představují funkční kyj a nebo funkční palnou zbraň. Ale zajímalo by mne jestli jsou opravdu tak no nezkušené a nebo to dělají schválně...



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#15 » sob 4. bře 2017, 09:25

Jsem strojař, vím co je to metalurgie, co je žíhání, nitridování, kalení, takže zbraň vytisknutou na 3D tiskárně si neumím představit. Rozhodně bych se z ní neodvážil vystřelit.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů