Propuštění Ďurička - zákaz vlastnit zbraň.

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#1 » pon 30. říj 2017, 14:48

https://ostrava.idnes.cz/duricko-muze-b ... zpravy_jog
Netušíte, jaký má v tomto případě význam soudem uložený zákaz vlastnit zbraň? Uložený trest 12,5 za vraždu přeci dle zákona o zbraních vylučuje bezúhonnost doživotně. Myslíte, že to je jen jakási pojistka pro případ změn zákona, nebo se jedná o obecnější pojetí zbraní, tedy například i zbraně kategorie D, které podmínku bezúhonnosti nevyžadují?

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#2 » pon 30. říj 2017, 15:06

Bez toho, aby člověk viděl rozhodnutí, nejlíp i posudky těžko říct... Třeba má zákaz nosit i nůž..

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#3 » pon 30. říj 2017, 15:09

Narazil jsem na jednu odpověď, podle které může jít o cestu, jak ho hned dostat zpět do lochu, kdyby podmínku porušil. Normálně by byl člověk souzen za nedovolené ozbrojování, což se může vléct, ale při porušení zákazu uloženého soudem by asi šel do vězení hned.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#4 » pon 30. říj 2017, 15:14

No hned ne... Předvolání k veřejnému zasedání, veřejné zasedání, stížnost, rozhodnutí o stížnosti vyšším soudem... Víceméně se dá za stejnou dobu stihnout zkrácené přípravné řízení... :)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#5 » pon 30. říj 2017, 16:07

Tak, zbraň není jen střelná na ZP. Takže asi nesmí nosit ani jiné typy zbraní. A jestli jste postřehli, tak nesmí ani alkohol. Protože za tím incidentem nebyla ani tak zbraň u pasu, ale nezvládnutý chlast.

Mimochodem, byl to večírek předsedy ČSSD, kdyby si to náhodou už někdo nepamatoval ....

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#6 » pon 30. říj 2017, 20:17

Novinky píšou, že má zakázané držení veškerých střelných zbraní... To jsem zvědav, jak to chtějí kontrolovat...



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#7 » úte 31. říj 2017, 15:15

Nevim co pisalkove pisou, ale strelna zbran je i luk nebo kus. Palna ta je jasna, s tou legalne skoncil dozivotne.



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#8 » úte 31. říj 2017, 15:16

rcc píše:Nevim co pisalkove pisou, ale strelna zbran je i luk nebo kus. Palna ta je jasna, s tou legalne skoncil dozivotne, myslim tedy kategorie A B C

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#9 » úte 31. říj 2017, 20:11

oldlamehand píše:https://ostrava.idnes.cz/duricko-muze-byt-nebezpecny-pokud-bude-pit-alkohol-f8k-/ostrava-zpravy.aspx?c=A171030_111159_ostrava-zpravy_jog
Netušíte, jaký má v tomto případě význam soudem uložený zákaz vlastnit zbraň? Uložený trest 12,5 za vraždu přeci dle zákona o zbraních vylučuje bezúhonnost doživotně. Myslíte, že to je jen jakási pojistka pro případ změn zákona, nebo se jedná o obecnější pojetí zbraní, tedy například i zbraně kategorie D, které podmínku bezúhonnosti nevyžadují?


Doživotně snad ne, ne? Se mi to nechce na tel hledat, ale není tam 10 let od uplynutí trestu, je zas bezúhonný?
Tak zakázali mu chlast a zbraně, což znamená, že když mu dají fouknout a nadýchá, tak jde sedět nebo u sebe bude mít nějakou zbraň, tak jde taky zpátky.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#10 » úte 31. říj 2017, 21:03

Edit: Myslel jsem taky že doživotně, ale když jsem se do toho začetl, tak jsem z toho jelen. Ale dát po 10 letech bouchačku vrahovi?

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#11 » úte 31. říj 2017, 21:13

Já se zítra kouknu do zákona. Jsem žil v domnění, že za bezúhonného se nepovažuje ten, kdo byl pravomocně uznán vinným trestným činem podle §22 1a , jestliže od právní moci rozsudku nebo od ukončení výkonu trestu odnětí svobody neuplynulo alespoň 10 let, jestliže byl uložen trest odnětí svobody převyšující 2 roky.
Ale tak nemůže si člověk pamatovat všechno :oops:
Ale každopádně platí, že jestli bude chlastat nebo ho čapnou se zbraní, tak jde zase za katr.



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#12 » úte 31. říj 2017, 21:50

A 20 let, když je uložen trest 5-12 let, a doživotní utrum u nepodmíněného trestu za úmyslný čin nad 12.



vevericka
Příspěvky: 23

Příspěvek#13 » úte 31. říj 2017, 21:54

§22 1a - už nikdy. Vražda a víc než 12 let.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#14 » úte 31. říj 2017, 22:06

aToM píše:A 20 let, když je uložen trest 5-12 let, a doživotní utrum u nepodmíněného trestu za úmyslný čin nad 12.

Tak jsem to nakonec zvládnul už dnes.
A o doživotním zákazu se nikde v ZoZ nemluví.
(1) Za bezúhonného podle tohoto zákona se nepovažuje ten, kdo byl pravomocně uznán vinným trestným činem

a) vlastizrady, rozvracení republiky, teroru, teroristického útoku, účasti na teroristické skupině, financování terorismu, podpory a propagace terorismu, vyhrožování teroristickým trestným činem, sabotáže, vyzvědačství, válečné zrady, účasti na organizované zločinecké skupině, obecného ohrožení, získání kontroly nad vzdušným dopravním prostředkem, civilním plavidlem a pevnou plošinou, ohrožení bezpečnosti vzdušného dopravního prostředku a civilního plavidla, zavlečení vzdušného dopravního prostředku do ciziny, vraždy nebo genocidia, za který byl uložen výjimečný trest nebo trest odnětí svobody na více než 12 let nebo mladistvému trestní opatření odnětí svobody nepodmíněně na 5 až 10 let

c) uvedeným v písmenu a) nebo b) nebo jiným úmyslným trestným činem, jestliže od právní moci rozsudku nebo od ukončení výkonu trestu odnětí svobody v případě, že tento trest byl uložen,

1. neuplynulo alespoň 10 let, jestliže byl uložen trest odnětí svobody převyšující 2 roky,

Takže 10 let po odpykání trestu je čistej, když dostane podle odstavce 1 pís a) víc jak 12 let.
je fakt, že když je někdo v 45 letech odsouzen na 15. a plus po propuštění musí uběhnout dalších 10 let, tak je to skoro to doživotí.



jenikw
Příspěvky: 84

Příspěvek#15 » úte 31. říj 2017, 22:09

Tak si to přečti znovu :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů