23.-24.05.2014 - Volby do EP 2014

Diskuse o nestřeleckých událostech všeho druhu
Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 557
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#16 » stř 21. kvě 2014, 08:13


Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#17 » stř 21. kvě 2014, 17:20

Rogerson píše:Panove pojdte se normalne regulerne dohodnout koho budeme vsichni volit.Nema cenu tristit strelecke hlasy, ale byt jednotni v "tezkych" casech. ;-)
Napr. vsichni OKS a zakrouzkovat Pavla Cerneho.atd.?
Nebo nekde na netu uz existuje nejaka neformalni dohoda mezi strelci, ktera mi unikla? :-D

Nejsem si jist, zda to bude fungovat. Minimálně u mne ne, neb jsem členem jiné strany :lol:
Část lidí OKS volit nebude proto, že tato strana se s největší pravděpodobností do EP nedostane.
Nedávno jsme dělali pro naše členy, příznivce a sympatizanty přednášku v Brně a dorazilo ca 30 lidí. Pro srovnání: na DFense a jeho řešení dopravních přestupků bylo se srovnatelnou propagací střízlivým odhadem 150 lidí. Já si to vysvětluju tím, že zbraně a obrana prostě zajímají příliš málo lidí, než aby to bylo zajímavé politické téma.
Ať se nám to líbí, nebo ne, politika v demokracii je otázka marketingu, propagace a PR. Když budeme rachotit zbraněma, akorát proti sobě poštveme pisálky, kteří jsou v drtivé většině hoplofobní levičáci. Takže liberální přístup ke zbraním máme, ale neděláme z toho nosné téma, nemáme to na letácích a plakátech. Dělá to John a OKS, a počkejme si na výsledek.
Ať se to komu líbí nebo ne, nejdřív musíme získat potřebný počet voličů, a proto musíme na to jít cestou, která nám ty hlasy přinese, musíme otevírat témata, která jsou novináři schopni mentálně uchopit a široké vrstvy lidí se s nimi ztotožní. A pro většinu z nich to zbraně opravdu nejsou.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#18 » stř 21. kvě 2014, 17:40

Na rozdil od vas Pavla dost dobre osobne znam. A rozhodne ho volit nebudu. Ale kazdy podle sveho vkusu...



Rogerson
Příspěvky: 52

Příspěvek#19 » stř 21. kvě 2014, 18:52

Chip:
neznam ho , ale kdyz ho tak dobre znate, kvuli cemu ho volit nebudete? , at mame nejaky obrazek o nem...



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#20 » stř 21. kvě 2014, 19:13

No, ja jsem kvůli osobe autora ani nepodepsal petici. Styl: "Jde proti nam, kdo nejde s nami!", mi jde proti srsti. Nic proti nemu nemam, ale pripada mi, ze jeho strana je bez sance a popravde i bez osobnosti a bez temat.

Joe ma pravdu s tim politickym marketingem. Skoda, ze se jeho strana tak dlouho odhodlava jej kvalifikovane vyuzivat :lol: Ale presto budou Svobodni moje letošní volba, takova moje zalozni ODS (hlavni zbran je v oprave a cekam na verdikt, jestli nebude na znehodnoceni :roll: ).

Před chvili jsem poctive prosel všechny hlasovaci listky a kompletni 24 clennou kandidátku bych nedal dohromady ani ze všech listku dohromady :evil: .

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#21 » stř 21. kvě 2014, 19:42

Když už mě PaF proflák, tak něco pro pobavení... (obrázek AB odkazuje na http://volimsvobodne.cz/ )
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#22 » stř 21. kvě 2014, 19:56

:oops: Je sorry, ja nevedel, ze je to tajné
http://forum.gunshop.cz/14-5-brno-p-edn ... 23140.html
strejda Google to vi, staci se optat :lol: "joezbrna v politice"???

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#23 » stř 21. kvě 2014, 20:17

Ono je to i v tomto fóru, ale nechtěl jsem propagovat svou konkrétní politickou stranu. Teda chtěl, ale chtěl jsem aby to vypadalo, že jsem nechtěl, a že na to přišli čtenáři sami. Takže dík :lol:

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#24 » čtv 22. kvě 2014, 17:42

Svatá prostato. Tohle už je příliš. Koho to má oslovit - Máňu z prasečáku?
Ale proč mě to vlastně hecuje. Nejsem EURohater, takže tahle strana je pro mě na opačné straně spektra volitelnosti.



mir-e-czech
Příspěvky: 45

Příspěvek#25 » pát 23. kvě 2014, 11:56

To není o eurohateru, kdybys četl program nebo navštívil jedinou přednášku, věděl bys to.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#26 » pát 23. kvě 2014, 13:01

Četl jsem ten program, ve kterém se píše, že vystoupení z EU je základní podmínkou pro naplnění většiny politických cílů svobodných.
Argumenty typu "nechodíš na jejich přednášky -> víš houby" nebudu komentovat.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#27 » pát 23. kvě 2014, 14:07

Nepovažuji za moudré řešit zde politiku, minimálně ne mimo rovinu držení zbraní a sebeobrany. Nikdy, na žádném odborném fóru, to nepřineslo nic dobrého.

Minimálně obrázek Svobodných je vtípek nějakého příznivce, nikoliv oficiální materiál. Obrázek OKS nekomentuji, jelikož okolnosti vzniku neznám (ale líbí se mi ;) ).

Ano, část programu Svobodných není možné realizovat z důvodu regulací, které nám dodává EU. Obáváme se, že vyjednávání výjimek není postačující a EU jako taková je nereformovatelná (v tom se např. rozcházíme s Václavem Klausem, který EU považuje za reformovatelnou). Nálepkování eurohater/eurofil nekomentuji, to k ničemu nevede.

Ovšem je docela možné, že se mýlím(e), i strany bezvýhradně vzhlížející k EU mírní své nadšení a přiznávají nedostatky a problémy, i Zelení připouštějí referendum o Euru, na druhou stranu Petr Mach uznává určité výhody EU. Je možné, že s nástupem eurorealismu a eurorealistických stran v zemích EU se trend obrátí, EU začne více respektovat suverenitu a svrchovanost jednotlivých zemí, začne jim méně diktovat a přijímat více opatření, které občanům budou skutečně ku prospěchu. Například podobně jako v silničním provozu (řidičák) nebo zdravotní péči dojde k harmonizaci evropského zbrojáku, a my si budeme moci brát své zbraně na sport, lov či sebeobranu s sebou na dovolenou po celé Evropě. Osobně tomu moc nevěřím, ale možné to je ;)



alsim48
Příspěvky: 6

Příspěvek#28 » pát 23. kvě 2014, 15:24

    Zdravím všechny,
    nejsem častým přispívatelem do tohoto fóra, ale pravidelně jej navštěvuji. Tentokrát bych se ale rád podělil o svůj názor.
    Na scéně je sice dost různých stran nebo uskupení, které mají -primárně- v programu hájit zájmy střelecké obce, ale pokud se podíváme na preference resp. jejich volební potenciál-tak je to bída. Proto bych doporučoval posoudit situaci reálně. Díval jsem se na odpovědi jednotlivých stran, které oslovil LEX s dotazy na jejich vztah k regulaci zbraní podle bruselského návrhu. Mám za to, že naším "koněm" by mohl být "Úsvit" /T. Okamura/. Krom toho, že na uvedené otázky odpověděl jednoznačně a správně-z našeho pohledu-má i dostatečný potenciál, aby naše hlasy nepropadly. Jak víme ,politika je umění kompromisu-taky se říká: lepší vrabec v hrsti než holub na střeše

Uživatelský avatar
Ikewoo
Příspěvky: 75

Příspěvek#29 » pát 23. kvě 2014, 15:44

Mimo politické spektrum je třeba přiznat, ež EU přináší řadu pozitiv a výhod, na druhou stranu, ve jménu "většího dobra" omezuje (nejen EU, ale i podstatná část západních zemí) to, na čem se západní společnost proklamuje být založena - svobodu, demokracii, osobní odpovědnost. Každý si to ovšem uvědomí jenom v okamžiku, kdy se to začne týkat jej samotného (střelci-zbraně, motoristé-ekopředpisy, spotřebitelé-ekoenergie,...) - ne vše je špatné, ne vše je dobré, jenom by jim v Bruselu občas neškodilo zaposlouchat se do latinských slov "evropské hymny" a do vlastních proklamací o svobodě a demokracii, někdy by zase druhá strana mohla vzít to, že pomazánkové máslo a jeho název je tak trochu prkotina, kterou nemá smysl argumentovat, jako faktorem, jež by měl položit EU.

(Je jedno, jak dalece kdo chápe "hrozbu EU", pokud chceme žít v demokracii a svobodě tak bysme v první řadě měli tolerovat cizí názor. Proto vám taky může být šumák, koho budu volit. A fórum by stejně mělo být o technických věcech a spojujícím prvkem společného koníčku, ne o nenávisti a dohadech politických, ideologických,... to by se proti-střelcům líbilo nejvíc, aby jsme se rodhádali.)

Tak mě napadá, že je jenom jedna cesta, jak úplně odstanit nelegální zbraně - dát všechno legálně všem bez jakýchkoliv omezení. Ale to asi není ta nejlepší cesta, podobně jako není nejlepší cestou nápad eukom. Malströmové.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#30 » pát 23. kvě 2014, 16:34

Málokdo považuje za vhodné tu řešit politiku, ale skoro všichni to dělají. Já proti tomu nic nemám, jen nemyslím, že je taktické následovat úvahu o nevhodnosti politických diskusí analýzou programu "své" strany :roll:
Ostatně by mi nevadilo, kdyby něco v tom smyslu bylo v pravidlech - možná by to ušetřilo tu hroznou častušku.
Svobodní původně asi cílili na jinou statistickou skupinu, ale rychle pochopili, kde jsou voliči a jak je oslovit.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti