Zákrok policie proti bezohlednému motorkáři

Diskuse o nestřeleckých událostech všeho druhu


Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#16 » pon 8. zář 2014, 18:58

Mobster píše:...Ale dobře, dejme tomu. Ujíždět ale před policií (když ti navíc za řízení bez papírů nehrozí prakticky žádný postih)...
1-2 roky zákazu činnosti a 25-50.000 pokuty ve správním řízení pro tebe zřejmě není prakticky žádný postih. Přečti si "sazebník", tam přesně zjistíš, proč se tolik lidí snaží ujet. Jojo, jen víc represe a větší tresty za prd, evidentně to skvěle funguje :roll:

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#17 » pon 8. zář 2014, 19:02

Pupak: To je úžasný. A k čemu je zákaz řízení, když je prakticky nevymahatelnej a když si z takového trestu nikdo nic nedělá? Každou chvilku totiž slyším, jak někde chytli někoho, kdo má už x-tej zákaz řízení, ale místo, aby ho zavřeli, tak jezdí v klídku dál. Tomu ty říkáš trest?



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#18 » pon 8. zář 2014, 19:31

Nesmíš věřit všemu co slyšíš, už vůbec ne plkům prodejnejch presstitutů. Vymahatelnej samozřejmě je, jmenuje se to maření výkonu úředního rozhodnutí a můžeš za to dostat dva roky natvrdo, §171 trestního zákona. Minimální trest za jízdu bez ŘP je samozřejmě nesmyslnej, připojíš si za auto větší vozejk, přeťápneš o pár kilo celkovou soupravy 3,5 tuny bez E a máš to nejmíň za rok bez papírů a 25k pokuty. Stejně tak za jedno jediný předjetí na zákazu. Měl by sis to nejdřív přečíst, než se zase začneš rozohňovat.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » pon 8. zář 2014, 19:48

Pánové, nenechte prchlivost cloumat svými majestáty. Není to buď anebo. Biker teď ze sebe dělá chudáka a policajt je hovado. Pokud si chtěl pitomec pohrát s policajty, měl dostat gumoléčbu na CPZ. Wygoom, který si do něj kopl, má holt na krku GIBS a asi to nerozchodí.
Cop haters ať si počkají na oficiální zprávu na DF - tam tomu rozuměj...



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#20 » pon 8. zář 2014, 19:54

Tvářit se jako morální ikona je příjemné a lahodí to egu. Obzvláště když si pěkně sedim v teple doma a datluju do kompu. Myšlenka že od trestání jsou tady soudy a policisté by měli za všech okolností úzkostlivě dodržovat zákon, je zajisté spravna, ale bohužel lidi nejsou počítací mašiny. Policisté jsou vystaveni každodennímu stresu v podobě urážek, hadek s opilci a nejrůznějšími blazny, s vyhružkami arogantnich podnikatelů, s napadáním, plivanim atd. Pokud se pořad tahate s bezdomovci a feťáky nakaženými svrabem či žloutenkou, takže se pak doma bojite i po vydrhnuti desinfekci pohladit děti, neco se ve vás změní. Vzpomeňte si na to, vy nejhlasitější kritici, až zas budete utíkat z tramvaje, kde nějaky opilý idiot někoho napada, jen aby se vám nic nestalo. Možná se v tomto případě jednalo o exces,ale jsem si víc než jisty, ze pokud by mladik zůstal stat a neujizdel, nikdo by se ho nedotkl ani maličkem. Takhle šel policista po stresu z honičky a nehodě při ktere se zranil on i kolega do zakroku prostě příliš ostře.Nietzsche řekl, kdo dlouho hledi do propasti, toho propast pohlti... Než ale začnete přetekat spravedlivým rozhořčenim, uvědomte si jaké množství řidičů dnes ujiždí a jak by jste mluvili kdyby vám takový idiot přejel třeba dítě...



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#21 » pon 8. zář 2014, 20:08

Pupak píše:Nesmíš věřit všemu co slyšíš, už vůbec ne plkům prodejnejch presstitutů. Vymahatelnej samozřejmě je, jmenuje se to maření výkonu úředního rozhodnutí a můžeš za to dostat dva roky natvrdo, §171 trestního zákona....
Když už se tady hazí paragraf tak je třeba citovat i dalši... Třeba $ 55 ods. 2. trest. zákoníku. Za trestne činy, u nichž horni hranice nepřevyšuje pět let, lze uložit trest odnětí svobody jen za podmínky, že by vzhledem k osobě pachatele uloženi trestu zjevně nevedlo k tomu, aby pachatel vedl řádný život. Takže nikdo za řízeni vozidla bez řp sedět nepujde...

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#22 » pon 8. zář 2014, 20:10

Chipe, já s tebou naprosto souhlasím. Tuhle práci bych nemohl dělat, protože mi k tomu něco chybí. Tomu poldovi, který si kopl, ale taky. Posral to sobě i svým kolegům. Odpovědí typu "co bys chtěl za ty prachy" mě prosím ušetřete.



Matt_CZE
Příspěvky: 101

Příspěvek#23 » pon 8. zář 2014, 20:51

Rozhodně nechci být za nějákého "policie hatera", někdo tady pořádek udržovat musí. Ostatně s PČR jsem nikdy problém neměl, ani jako řidič. Když jsem se choval slušně, tak se chovali slušně i oni ke mě - a to i v případě, že jsem měl pozitivní drogový test (asi po antibiotiku), další už byly negativní. Docela chápu, že je to stresující práce, jen na tom záběru to fakt vypadá šíleně, jak ho zvedne jen aby mu dal 2x pěstí do xichtu. To je celé, co se snažím říct.



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#24 » pon 8. zář 2014, 21:07

Chip: Vypadlo ti slovo, je tam napsáno uložení JINÉHO trestu. Existuje lepší důkaz, že jiný trest nevedl k řádnému životu, než zmíněná opakovaná recidiva (x-tej zákaz řízení)? Legální prostředky jsou rozhodně dostatečné, že je aparát není schopen použít je úplně jinej problém.

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#25 » pon 8. zář 2014, 21:39

Chip píše:Tvářit se jako morální ikona je příjemné a lahodí to egu. Obzvláště když si pěkně sedim v teple doma a datluju do kompu. Myšlenka že od trestání jsou tady soudy a policisté by měli za všech okolností úzkostlivě dodržovat zákon, je zajisté spravna, ale bohužel lidi nejsou počítací mašiny. Policisté jsou vystaveni každodennímu stresu v podobě urážek, hadek s opilci a nejrůznějšími blazny, s vyhružkami arogantnich podnikatelů, s napadáním, plivanim atd. Pokud se pořad tahate s bezdomovci a feťáky nakaženými svrabem či žloutenkou, takže se pak doma bojite i po vydrhnuti desinfekci pohladit děti, neco se ve vás změní. Vzpomeňte si na to, vy nejhlasitější kritici, až zas budete utíkat z tramvaje, kde nějaky opilý idiot někoho napada, jen aby se vám nic nestalo. Možná se v tomto případě jednalo o exces,ale jsem si víc než jisty, ze pokud by mladik zůstal stat a neujizdel, nikdo by se ho nedotkl ani maličkem. Takhle šel policista po stresu z honičky a nehodě při ktere se zranil on i kolega do zakroku prostě příliš ostře.Nietzsche řekl, kdo dlouho hledi do propasti, toho propast pohlti... Než ale začnete přetekat spravedlivým rozhořčenim, uvědomte si jaké množství řidičů dnes ujiždí a jak by jste mluvili kdyby vám takový idiot přejel třeba dítě...


Takže je to vlastně OK a nic se nestalo, že? Měli jsme debatu, proč vážnost policie, jak státní, tak obecní, je prach mizerná. A tady máš takřka modelovou story. Párek kreténů to podělá těm poctivým. A namísto toho, aby ti druzí se vykašlali na nějakou falešnou solidaritu a jasně řekli "to je za hranou" tak tu vymýšlíš konstrukt, jak obhájit neobhajitelné. Vážně si myslíš, že to jde vyargumentovat?

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#26 » úte 9. zář 2014, 06:39

No, video jsme viděli, jinak víme kulový. Nakonec GIBS třeba prokáže, že to nebyl policajt, ale provokatér nebo že šlo o záběry z nácviku nových policejních metod :-)
Pokud se to stalo tak, jak to vypadá, že se stalo, tak není o čem diskutovat. Omlouvat to tím, jak to policajti mají těžký, samej stres, hovno love... je mimo. To je vysvětlení, nikoliv apologie. Dělají to dobrovolně, já jsem jeden z mála, kteří si jich za to dokážou vážit (což se mi nevyplácí - např. ctěný předřečník ze mne mámil služební číslo, aby si o mých názorech mohl promluvit s mým nadřízeným :roll: ), ale když na to nemají, dělat to nebudou. Doby, kdy mě policajti zfackovali za papíry od motorky, si zopáknout nechci.

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#27 » úte 9. zář 2014, 06:55

já z tebe mámil služební číslo?

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#28 » úte 9. zář 2014, 06:58

V nějaké diskusi na DF - zkusím to dohledat. Jste tam všichni one of a kind, takže jestli to byl někdo jiný, přijmi předem mou hlubokou omluvu a představ si mou hlavu, posypanou popelem.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#29 » úte 9. zář 2014, 07:06

http://www.dfens-cz.com/komentare.php?a ... e=2&style=
Nebyl jsi to ty. Spojilo se mi to kvůli jiné diskusi. Měl jsem si to checknout, než jsem to napsal. Tedy mea maxima kulma a platí výše uvedené :oops: . Psal jsem to jen pro ilustraci svých názorů na policajty a reakcí na ně.

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#30 » úte 9. zář 2014, 07:09

Nic se nestalo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů