Zákrok policie proti bezohlednému motorkáři

Diskuse o nestřeleckých událostech všeho druhu
Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#46 » úte 9. zář 2014, 13:29

Mobster: s prvními dvěma body asi nikdo polemizovat nebude a pokud jde o ten třetí, tak já taky *chápu*, proč to udělal. Jen si dovolím zopakovat, že chápat neznamená akceptovat.
Takže abychom to shrnuli: tvůj názor tedy je, že jednali správně a výchovně?
Ano, kdyby borec někoho zabil, asi by mnozí mluvili jinak. Vokamžiku, kdy byl preventizován služební obuví, už ovšem bylo jasné, že nikoho nezabil. Tedy musí platit, že byl takto vychováván, že. No, tak podívej, policajtovi prostě ujely nervy, psychicky to nedal. Kdyby chtěl někoho vychovávat nebo umravňovat, mohl ho nechat za vyzývavé pohledy upadnout na služebně.



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#47 » stř 10. zář 2014, 01:12

S prvními dvěma body budu polemizovat já, protože Mobster není schopen ani přečíst ten sazebník, natož se nad ním zamyslet:

ad 1)
Minimální trest dle sazebníku je rok dištanc a 25 tisíc pokuty, míň dát prostě nejde, takže úvaha je bezpředmětná. Trest by měl především odpovídat míře provinění, viz třeba ten těžkej vozejk (četl jsi to vůbec?) může být jen omyl s nulovým úmyslem a nulovou nebezpečností, fakt ti za to přijde bejt rok+25k přiměřenej trest?

ad 2)
Prvořadým cílem by mělo být odstranit důvody pro ujíždění, téměř vždy je účinnější odstranit příčinu než řešit následky. Příčina je zprasenej zákon, kterej dělá gaunery z lidí, který skoro nic neudělali, viz příklad v bodě 1. Neřeší úmysl, neřeší nebezpečnost, neřeší recidivu, prostě 1r+25k minimum a hotovo. Statistika hovoří jasnou řečí, čím dál víc lidí ujíždí i od nehod, i když sankce jsou čím dál vyšší. Dojde už konečně někomu, že to nefunguje?

Z některejch příspěvků místního policejního fanklubu se mi fakt dělá zle. I za toho zku..enýho bolševickýho režimu jsme po odchycení zlým esenbákem na různejch fichtlech a motorkách bez papírů obvykle skončili nejhůř s fackama od rodičů po odvedení domů, protože to je klukovina, kterou ohrožujeme tak akorát sami sebe a žádnej smrtelnej hřích. To je totiž normální přístup k mladejm klukům, co maj přirozený nutkání zkusit všechno možný, ne snažit se je zabít naražením autem na betonovej sloup. Tady je to zřejmě samej vzorňák, co celý mládí nikomu ani neodmluvil, nedejbože aby se třeba vych.al někde u zdi, protože za to by zasloužil nejmíň gumoléčbu. Tenhle národ si prostě svobodu nezaslouží ani ji nechce, potřebuje policejní stát, aby měl tu správnou iluzi "sucha a bezpečí". Pletete si bič jen sami na sebe a až (pokud vůbec) vám to dojde, už s tím nic nenaděláte.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#48 » stř 10. zář 2014, 07:18

Pupak: ok, já si z těch bodů vybral meritum: za jízdu bez řidičáku trest a ujíždět je fuj. Pokud jde o premisu "lidi ujíždí od nehod, páč je čeká hustej trest", tak k tomu budu takticky mlčet, pokud by to mělo znamenat předpoklad "uvolníme šrouby a bude to lepší". Lidi totiž stále častěji ujíždějí od vážných nehod, kde je/měla by být ještě jiná dimenze.
Pokud jde o totáč a facky od rodičů, každý máme svou zkušenost. Ta moje je několik hodin na fízlárně bez možnosti někoho kontaktovat a pár facek od policajtů.

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#49 » stř 10. zář 2014, 07:25

graver: Můj názor je, že nejednali úplně správně ani výchovně (ale oni ani nemají jednat výchovně, od toho jsou tady přece rodiče). Ale znova opakuju, kdyby on neujížděl a nezpůsobil tím nehodu, oni by ho nezmlátili. Takže za to zmlácení si může sám. Jo, kdyby zastavil a pak dostal přes hubu, to by byla úplně jiná.

Pupak: Já ti kašlu na sazebník. Sazebník je v téhle zemi na (zbytek si všichni domyslete). Tohle byl čistě můj názor. Víc už k tomu nemám, co napsat.

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#50 » stř 10. zář 2014, 07:32

@graver: proč je výše trestu kontraproduktivní viz teorie her. Vychovává rychlost s jakou trest přijde.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#51 » stř 10. zář 2014, 07:49

Nějak se mi nedaří naroubovat teorii her na konkrétní případ ujíždění od nehod. Neříkám ale, že drakonické tresty vliv nemají, jen říkám, že to není vliv jediný ani převažující a že řešením není opačný gard - tedy snaha o rozvolnění postihu tak, aby už "většině nestálo za to ujet".
Rychlost trestu je u nás obecný problém - nemáme nic jako přes noc v cele, ráno k soudci. Pachateli hrozí až....., tedy možná za x let, když to jeho právník nedá. Jistě, neschopnost vymáhat právo je nahrazována rádoby odstrašujícími postihy s logikou "sice mu to nedokážeme přišít, ale když za to bude doživotí, tak to možná neudělá". Zastánci tomu říkají preventivní složka, já tu prevenci vidím spíš v tom, že lump to schytá určitě a rychle.
Ale to jsme někde jinde.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#52 » stř 10. zář 2014, 08:54

Mobster jak nejednali úplně správně ,vždyť jednali ÚPLNĚ PROTIZÁKONNĚ.

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#53 » stř 10. zář 2014, 09:04

Je to variace na vězňovo dilema. Můžu zastavit a přijde trest nebo můžu se pokusit ujet a může, nebo nemusí přijít trest. Pokud přijde je jeho dopad podobný jako, když zastavím hned.

:!: to není obhajoba, to je jenom pokus pochopit motiv

EDIT: souhlas, trest má být rychlý a neodvratný. Zastánci "prevence" se jenom nedokázali poučit z minulosti. Docela by mě zajímalo, jestli někomu z nich došlo, proč se říká "drakonický trest"

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#54 » stř 10. zář 2014, 10:31

Jistě, obecně pokud vím, že když ujedu, nečeká mě nic výrazně horšího, než když zastavím, tak mám o motivaci míň. Ale jak říkám, u nehod se zraněním je v tom ještě ten "morální" rozměr.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#55 » stř 10. zář 2014, 13:26

Pupak: pekne si to napsal...



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#56 » stř 10. zář 2014, 13:51

Mobster píše:Ale znova opakuju, kdyby on neujížděl a nezpůsobil tím nehodu, oni by ho nezmlátili. Takže za to zmlácení si může sám.

Ty jsi proste regulerni magor.

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#57 » stř 10. zář 2014, 14:17

pupak: U zdi jsem se možná vychcal, ale nikdy jsem neujížděl před policií. Nemyslíš, že to je trochu rozdíl? A dobře, tak teda zrušíme tresty za jízdu bez řidičáku. Pak ale ty řidičáky budou na asi na nic. Nezdá se ti?

scorpions.cz: Hlavně, že on jednal podle zákona. Ty by ses jistě nikdy nedopustil žádného excesu, kdyby ti šlo o krk nebo bys riskoval trvalé zmrzačení. Jak mě to vůbec mohlo napadnout?

nico: Vytrhávat věci z kontextu umí každej vůl.

Tak ještě jednou pro ty nechápavé. Policajti sice udělali chybu (ovšem nesrovnatelně menší než ten kluk), která se dá ale pochopit, vzhledem k tomu, čím před tím prošli. Zkuste si schválně někdy nepřipoutaný rozstřelit auto čelním nárazem o sloup aspoň ve 40 km/h (oni jeli určitě rychleji). Jestli budete schopni z toho auta aspoň vylézt, tak možná pochopíte reakci poldů. Ten kluk může být rád, že po něm nestříleli. A vůbec nejde o tu jízdu bez řidičáku, ale o to, že ujížděl a že při tom představoval nebezpečí pro ostatní. Představte si, že by vám tenhle dobrodruh na přechodu srazil manželku s kočárkem. Co vaše pocity? Asi nic moc, co? Nikomu bych to ani v nejmenším nepřál.



Tyrfing
Příspěvky: 197

Příspěvek#58 » stř 10. zář 2014, 14:26

Mobster: Reakce pribuzneho nebo nejak sprizneneho je v afektu pochopitelna. Na "strazce zakona" by mely byt tvrdsi meritka, nez na bezne civily prave proto, ze maji urcita privilegia, to se neda nic delat - vic prav = vic povinnosti.

Mimochodem, Ty pujdes dobit ridice, ktery Ti zpusobil nehodu? Nebudes naaaahodou jako civil pak vysetrovan za napadeni nebo jeste hur?

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#59 » stř 10. zář 2014, 14:36

Čistě z hlediska příčina - následek si za to může sám (stejně jako si do jisté míry může za znásilnění děvenka, korzující po nocích nedostatečně oděna v parku). A co jako? Again: to je vysvětlení, ne omluva. Opravňuje snad jednání (ať už nezákonné či ne) jednoho k zjevně nezákonnému (ať už pro někoho pochopitelnému či omluvitelnému) jednání druhého?

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#60 » stř 10. zář 2014, 14:40

Mobster koukám že ty benga budeš obhajovat furt dokola.
Jinak i policajti mají bejt přivázaný(nebo jim pásy v autech demontujou?)
Neřešme to co provedl ten blbeček-to tady nikdo neobhajuje. řešme reakci těch POMÁHAT A CHRÁNIT. pokud tu práci psychicky nezvládají tak jí dělat nemůžou. Asi by se hodně divili ,kdyby tem blbeček když do něj začali kopat a pak ho mlátit,vytáhl na svoji obranu kudlu nebo kvér. A všechno je na na kameře to by pak byl případ.
A jestli bych se já nějakýho excesu dopustil? No možná jo,ale taky nejsem policajt a neužívám s tím spojený výhody. A i práce policajta je dobrovolná ,nikdo tam není z donucení.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů