CZ 83 z druhé ruky



drevak3
Příspěvky: 122

Příspěvek#136 » čtv 29. říj 2015, 19:36

dneska jsem byl v Plzni a měli tam asi čtyři cz 83 v 7,65Br a všechny měli vůle v závěru jako ruskej kombajn, o to nic, ale pan puškař mi tvrdil, že to musí být, protože to má pevnou hlaveň. No a v druhém obchodě ho měli na stránkách, ale už je asi měsíc prodaný. Někdy si připadám, že mám na čele napsáno,, dělejte ze mne debila"



Jarda89
Příspěvky: 363

Příspěvek#137 » pát 30. říj 2015, 01:27

vůle by zase tak vadit neměla, teda pokud to neskáče z drážek :D aspoň je vidět, že to nějakej umělec nemačkal ve svěráku. To by ti mohl brzo rupnout rám. Jedu za měsíc ( na den přesně :) ) pro moji, tak jsem zvědavej co tam budou mít.

Uživatelský avatar
tormans
Příspěvky: 56

Příspěvek#138 » pát 30. říj 2015, 04:47

Ta moje má vůli asi tři desetiny, z těch co vidím kolem je to plusmínus podobné. Na funkci to žádný velký vliv nemá, střílí přesně.



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#139 » pát 30. říj 2015, 11:37

Přesně tak, já mám také vůli cca. 0,3 - 0,4 mm. Vepředu vymezuje vůli hlaveň, kdyby byl závěr jen v drážkách, byl by výkyv určitě větší.



drevak3
Příspěvky: 122

Příspěvek#140 » pát 30. říj 2015, 15:23

je mi jasné, že to jsou komisní zbraně, ale tyhle mohli dávat dětem na hraní jako chrastítko. Mám berettu 71 také komisní a už toho holka má asi hodně tak ta vůle je tam minimálně poloviční. Jaký to má vliv na přesnost nedokážu posoudit, ale když vám puškař tvrdí, že to tak má být, tak co si o něm mám myslet.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#141 » sob 31. říj 2015, 00:13

Má opravdu pevnou hlaveň, a tak nějaká vůle být opravdu musí, já jsem CZ 82 prodal, ale nemůžu říct, že byla špatná.
Makarov je ale Makarov !!! To byla moje volba, dvě pistole ráže 9 Makarov můj trezor už neunese.
Když tuhle pistoli, tak jedině v této ráži.
Nic víc, než zkušenost.



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#142 » sob 31. říj 2015, 00:19

Těžko takhle na dálku hodnotit, ale už jsem se o vůlích v závěru bavil s hodně lidmi a vždy jsme se shodli na tom, že během provozu zbraně se vůle v drážkách nijak markantně nezmění, pokud tedy byla zbraň normálně mazána. Jsou pistole, které mají drážky v rámu plastové, nebo z nějaké hliníkové slitiny, popřípadě nějak vyvložkované a i po nastřílení pár tisíc, nebo desítek tisíc ran jsou vůle mezi závěrem a rámem stejné, popřípadě jsou rozdíly bez měřidel nerozpoznatelné.
Vem si, že u CZ 83 závěr koná pouze pohyb vzad a vpřed, síla tlačí v ose dozadu, poté zase v ose dopředu, nepůsobí tam řádná síla směrem od rámu, nebo naopak. Moje zbraň má nastříleno za dvacet let určitě pár tisíc ran, ale v drážkách není poznat opotřebení. Povrch hlavně je na určitých místech vyleštěn, drážky v rámu jsou také na některých místech "lesklejší", ale nedá se mluvit o nějakém velkém úběru materiálu.
Myslím si, že buď tyto vůle měly již pistole od začátku (zrovna se sešly díly v krajních tolerancích), nebo o pistole bylo opravdu špatně postaráno a to by člověk viděl již na první pohled na pistoli. Pokud by to byly nějaké enormě střílené kusy, tak by to bylo naopak poznat na vývrtu.

Pokud budu mluvit ze zkušenosti na střelnici, tak jsou na tom dle hodnocení "chrastivosti" nejhůř Glocky, které povětšinou chrastí již z výroby celkem dost.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#143 » sob 31. říj 2015, 00:30

Mám dva plastové Walthery a ty chrastí již od té doby, co jsem je koupil.
Určitě to není na škodu. CZ 82/83 je určitě dobrá zbraň za tyhle dnešní peníze, ale určitě je již přežitá.



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#144 » sob 31. říj 2015, 08:33

Přežitá je určitě, ale když si vezmeme poměr cena/užitná hodnota, tak podle mě nemá konkurenci.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#145 » ned 1. lis 2015, 23:10

Přesně tak, prodal jsem jí pouze z důvodu úklidu v trezoru, pro další zbraně.



Jarda89
Příspěvky: 363

Příspěvek#146 » sob 7. lis 2015, 09:24

Zdravím vás přátelé, tak jsem se stal šťastným majitelem CZ83 první model, zkušebna 87 8-) Vypadá že toho moc nenastřílela, vývrt nádhernej, vnitřní plochy jak nový :) Po registraci nahodím nějaký foto ;)
Jedinej zádrhel (možná při ostrý střelbě nebude) když jsem zkoušel podávání, tak celej zásobník vyskákal v pohodě, akorát poslední náboj jakoby spadl na podavač, ale jako při výměně zásobníku hilzna vypadne. Jde to nějak vyřešit, nebo je to běžné? Díky ;)



Jarda89
Příspěvky: 363

Příspěvek#147 » sob 7. lis 2015, 09:32

ještě jsem zapomněl... Kupoval jsem ji nakonec v Český Třebový u Řeháků, moc hezkej obchod, páni prodejci ochotní a poradili. A ještě k vůli, měli na výběr z 5ti, co jsem měl vyhlídlou původně ( zkušebna 97 rok) tak měla vůli jak kráva, moje má tak 2 desetinky.. ;)



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#148 » ned 8. lis 2015, 14:01

Jarda89, přiznám se že si nejsem jistý zda přesně rozumím popisu závady, ale jestli je to co si myslím, tak při střelbě žádný problém nebude. Chyba by mohla být jen v malé razanci natažení při sušení. Zatím co je zásobník plný náboje které jdou do komory vytlačují ven ten vytahovaný z komory, ale pokud je poslední a lehne si na podavač tak byl prostě vytahován moc pomalu, je potřeba jen rychleji - razantněji natahovat nic víc. Náboj musí narazit do vyhazovače silou. Při střelbě se to nestane. Pokud jsem to pochopil správně, ale to si nejsem zcela jist. Pokud je zásobník venku, stačí natahovat závěr pomalu aby náboj nevylít ale jen propadl šachtou nebo okénkem(zbraň vzhůru nohama), ale pokud je zásobník vložen, chce to prostě švihem. A pozor na stlačení vytahovače při sušení, CZ83 ho má částečně v úchopových drážkách. Pak nevytahuje a seknou se náboje před komorou. Závěr se naučit chytat za "prdel" (až u konce). Při použití na střelnici k této chybě taky nedojde.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#149 » ned 8. lis 2015, 23:10

Mám stejný názor, pokud všechny náboje vystřelí z komory, není možné, aby poslední propadl.
Mám stejný názor jako Milan.



Jarda89
Příspěvky: 363

Příspěvek#150 » pon 9. lis 2015, 00:12

Díky za odpovědi ;) jo, taky si myslím, že na střelnici to nejspíš dělat nebude.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů