CZ P10S (subcompact)



LB171
Příspěvky: 37

Příspěvek#121 » pon 8. črc 2019, 15:51

P10S



LB171
Příspěvky: 37

Příspěvek#122 » čtv 11. črc 2019, 19:26

OPRAVA !! OMLUVA !! Závěr je v pořádku, "scházející materiál" je ve skutečnosti vylepšení závěru. Je to takový půlměsíc naproti vyhazovači. Bohužel se mi stále (( i přes snahu kolegů v práci )) nedaří upravit foto tak, aby mi to sem mohl uložit...



Thisistom
Příspěvky: 1

Příspěvek#123 » pát 13. zář 2019, 07:47

Netuší někdo jestli platí sleva 20% pro složky v podnikovce i na subcompact? Na stránkách píšou vybrané modely P-10 a z toho nejsem moudrej.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#124 » pát 13. zář 2019, 08:40

měla by (v Praze mi říkali, že na všechny modely, s výjimkou objednávky na míru)

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#125 » sob 12. říj 2019, 15:00

Ahoj,
porovnám-li P-10c, P-10S, p-10SC
při zkoušce 2x3 rány na 10 metrů a vezmu nejlepší rozptyl, (zkoušeno na předváděčce, víc ran jsem nedával, prostě buď to půjde nebo nepůjde)
Vyhrává u mne P-10S rozptyl 3,5cm *4,5cm(výškově)



jenikw
Příspěvky: 82

Příspěvek#126 » pát 17. led 2020, 20:43

Mohli by se, prosím, ochotní majitelé tohoto modelu podělit s nejnovějšími zkušenostmi z provozu, s pocity, dojmy, případně problémy? děkuji



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#127 » pon 20. led 2020, 14:07

Nemají už P10s někde kolem Prahy k půjčení na střelnici?



rajtyš
Příspěvky: 55

Příspěvek#128 » pát 31. led 2020, 13:50

Ahoj, dobrý den,

jelikož jsem zde před koupí p10 načerpal spoustu informací (a neodradilo mě to od koupě), tak i já přispěji svou špetkou do mlýna.
Nejprv něco k výběru - rozhodnutý jsem byl téměř pro Glock 19, u kterého mi ale neseděl úchop a u některých modelů spoušť. Byl jsem proto zvědav na tolik opěvovaný úchop a spoušť u p10. Zkrátím to, do ruky mě sedla jak ulitá a bylo rozhodnuto. Navíc za tu cenu.. Teď už jsem jen vybíral mezi C a S.
Sko jsem vybral nakonec proto, že mi v mé poměrně malé ruce sedělo příjemně, dokonce se mi i vejde na pažbičku malíček bez prodloužené botky (nosím ale tu krátkou). S delší botkou (která je součástí balení) je pak držení pro mě naprosto komfortní. Zatím na střelnici střídám botku a bez a nemůžu říct, že by mě jedna varianta seděla výrazně lépe než ta druhá. Chtěl jsem něco rozměrově přibližně jako G19 a to Sko mi k němu přijde bližší než Céčko (což by bylo logické). Na střelnici jsem přes sebe položil závěry a ty jsou podobně dlouhé (změřené to nemám) a když dám přes sebe pažbičky Sko + botka a G19, tak jsou taky podobně dlouhé. U CZ je na nošení samozřejmě pohodlnější neprodloužená varianta. Navíc o proti G lépe došáhnu palcem na záchyt zásobníku (u G se musím trošku kroutit).
Kontroverzní zdrsnění/výstupky mě zvlášť neomezovali, ani však nebyly extra příjemné a tak jsem rovnou nainstalovat Talon grip a sedí luxusně (zbraň v ruce).
K samotné střelbě - teprv se blížím k první tisícovce, takže jen pár dojmů a postřehů. Zbraň mi sedí, spoušť mě ze začátku jakoby kousala jazýčkem do prstu, ale to jsem odstranil sušením a lepším úchopem. Tím se zároveň vyřešil i problém, že na terči bylo vše posunuto vlevo dolů. Nejsem moc zkušeným (a přesným) střelcem, ale na 15m není problém se udržet v černém, chci to ještě vyzkoušet na 20 a 25 m. Jinak standardně na 10 m není se zásahy v rámci (mých) možností problém.
Pouzdro mám AIWB od RH holsters a po pár dnech o zbrani ani nevím. Není problém jízda v autě, ani sezení v kanclu.
Tolik asi první dojmy, až narazím na nějaký problém, či nový poznatek, rád se o něj podělím ;)

Ať se daří!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



JM
Příspěvky: 1

Příspěvek#129 » stř 5. úno 2020, 00:42

Dobrý den.
Chci se zeptat, zda je tu někdo z vás levák? Jak řešíte ovládání záchytu zásobníku u CZ P-10 S? Lze ho stranově otočit? Příp. lze použít oboustranný záchyt závěru z P-10 C? Nebo se dá záchyt pro leváky dokoupit?
Děkuji



puntik
Příspěvky: 69

Příspěvek#130 » stř 5. úno 2020, 08:41

Stranově otočit jde..
S oboustranným zachytem nevím, ale byl to důvod, proč jsem p10 kupoval.... Nechápu proč s touto verzí skončili, protože šlo vypouštění ztuha?...no nevím, problém jsem neměl...



yetti84
Příspěvky: 65

Příspěvek#131 » stř 11. bře 2020, 20:57

Tak CZ už nabízí OR verzi Eska. Není tady někdo z Brna, kdo má ten prodloužený zásobník jako na obrázku?
CZ P10S OR.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Boom
Příspěvky: 8

Příspěvek#132 » pát 10. dub 2020, 10:51

Zdravim....dokazede zohnat nahradne diely ??

Uživatelský avatar
stalin
Příspěvky: 39

Příspěvek#133 » ned 19. dub 2020, 19:28

Zkoušeli jste někdo spářit ji se svítilnou TLR-6?

Uživatelský avatar
stalin
Příspěvky: 39

Příspěvek#134 » úte 12. kvě 2020, 12:21

V sobotu jsem si zašel na předváděčku s cílem si ji pořádně otlapat a něco málo zastřílet. Jen pro začátek bych rád upozornil na fakt, že nejsem žádný střelecký Jeremy Clarkson, takže mi rukama neprošlo dost zbraní na to, abych mohl nějak příliš fundovaně porovnávat. Berte proto prosím můj příspěvek s rezervou a to jako čistě subjektivní názor začátečníka na tuhle zbraň.
První dojem pozitivní, drží se mi příjemně, i když "ostrost" zdrsnění na hřbetu rukojeti mne v první chvíli trochu překvapila, po chvilce už jsem ji ale nevnímal. Použitý hřbet byl ve velikosti "S", a větší bych si tam asi nedal. Bohužel byl na místě k dispozici jen zásobník s větší bodkou, takže jsem neměl možnost ji vyzkoušet v podobě, v jaké bych ji rád nosil, tj. s malou rovnou bodkou.
Vystřílel jsem 50 nábojů. Nijak moc nekope a i při rychlejší střelbě se dá slušně udržet. Zdrsnění na straně nad lučíkem pomáhá pevnému úchopu, palec na něm drží pěkně. Spoušť šla krásně, reset byl dobře čitelný. Bohužel kousání zásobníku do malíčku není kec. Dá se vydržet, ale po stovce, dvou by to asi bylo protivné. Mířidla jsou dobře čitelná. Záchyt závěru šel zmáčknout bez potíží, zřejmě proto, že to byl předváděcí kus a už mohl být vychozený. Každopádně mne překvapilo, že po vystřílení třetího zásobníku nezůstal závěr v zadní poloze. Po čtvrtém a pátém zásobníku ho záchyt opět bez problému udržel.
Suma sumárum se mi zbraň velice líbí. Vzhledově je parádní, drží se dobře, stejně tak se mi z ní i dobře střílí. Jestli tedy udělám za měsíc státnice, asi se odměním :wink: Jen pak budu muset vymyslet, jak ji na to svoje vysoustružené tělo (tvar přesného válce) umístit tak, aby nebyla vidět. No a pak bych se zamyslel nad tím, jak eliminovat to hlodání malíčku. Možná 1-2mm tenký plátek gumy seříznutý do tvaru bodky, který by se shora navlékl na zásobník? No uvidím... a nýčko se jdu raději soustředit na učení, abych tady nešpekuloval o něčem, co třeba vůbec nenastane...

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#135 » stř 13. kvě 2020, 10:54

stalin píše: ... Každopádně mne překvapilo, že po vystřílení třetího zásobníku nezůstal závěr v zadní poloze. Po čtvrtém a pátém zásobníku ho záchyt opět bez problému udržel.

To bude špatným úchopem zbraně, držíš jí moc jemně a závěr nedojíždí až do konce, pro přebití to nevadí, ale pro zachycení závěru když je tam prázdný zásobník to nestačí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů