Skutečná kapacita zásobníků CZ?



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#1 » ned 7. dub 2019, 17:53

Předem se omlouvám pokud to sem úplně nepatří.

Nedávno sem kupoval CZ 75 SP-01 Phantom, dodávaný se dvěma zásobníky s kapacitou 18 nábojů. K tomu sem ještě dokoupil standardní zásobník pro CZ 75 na 16 nábojů, protože je kratší.

Dneska sem začal plnit zásobníky, začal sem s tim krátkym. Náboj číslo 15 a 16 byl maximální opruz ale dal sem to. Prostě novej zásobník tak mě to moc nepřekvapilo.

Ale ty "dlouhý", to je něco jinýho... Už pří čísle 14 nic moc. S maximálním vypětím sil sem tam dal i číslo 15 a 16. Nicméně náboj 17, nedejbože 18, tam nejde dát snad ani kladivem.

Do krátkýho sem dával Mamby, do dlouhých běžný SB 124gr.

Máte s tim někdo zkušenosti? Je mi jasný že to sou všechno nový zásobníky a musí se to trochu ochodit, ale tohle mi prostě přijde jako extrém. No ale třeba sem prostě zeslábnul :)

Jdu si koupit rychlonabíječ...



N560
Příspěvky: 118

Příspěvek#2 » ned 7. dub 2019, 21:27

Já to měl přesně naopak... Originál Shadowácké 3ks 18ti-ranné naprostá pohodička, do posledního náboje. A pak jsem si koupil nový 16ti-ranný a ten jsem nebyl z počátku schopen napáskovat do plna. Měl jsem zničené oba palce, když se mi to povedlo nakonec. Tak jsem ho nechal uležet naplněný a po pár týdnech to bylo o mnoho lepší. Po střelbě ho pokaždé naplním do plna a nosím v pistoli. Čili tak cca 5 let už je trvale naplněný a přesto se nevyrovná (měkkostí pružiny) těm origo 18ti-ranným Shadowáckým (které skladuju prázdné). Zajímavé je, že i když je (byl) rozdíl v pružinách obrovský, tak pracují všechny ty zásobníky zcela bez chyb (tisíce ran).



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#3 » pon 8. dub 2019, 01:30

No mě to prostě připadá jako kdyby tam flákli pružinu co byla zrovna po ruce. A pak taky ty náboje v jednom origo zásobníku chrastěj a v druhym ne, ale v tom kratšim chrastěj taky, tak to je asi normální.

Každopádně fakt koupim ten rychlonabíječ to dělá Maglula a uvidim jestli sem fakt debil já, a nebo kvalita výroby CZ je "podle počasí".



vlno
Příspěvky: 114

Příspěvek#4 » pon 8. dub 2019, 08:16

Má už poměrně dost zásobníků a zatím jsem na tento problém nenarazil, vždy jsem tam dostal bez problémů tolik kolik tam mělo být (Sh1 17+2, Sh2 17+2, CZ75b 16, Rami 10, 14, P10 12, 12+2, 19+2)
Podle rad jiných vždycky nechávám pár týdnů - měsíců-i roků nové zásobníky napáskované, ale moc se to "neunaví"... a na funkci to taky nemá vliv...

Na druhou stranu jsem o tom problému slyšel a jeden takový vopruzový zásobník i viděl, fakt tam ten 18 a 19 šly jen s dost velkým úsilím. Péra jsme si ale neporovnávali, tak nevím co v něm bylo... Jo a to rachtání potvrzuju, někdy jo, někdy ne, asi normální...



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#5 » pon 8. dub 2019, 09:03

Kdyz jsem mel svoji prvni zbran-CZ75 z druhe ruky(rok vyroby 1994), tak u ni byl jeden puvodni zasobnik, ktery sel plnit bez problemu holyma rukama. Dostal jsem k ni jeste druhy, uplne novy a ten jsem nikdy nenaplnil na vic jak 10ks. Nechal jsem ho tak cely rok a pruzina nezmekla ani o kousek.
Nyni mam z brodu verzi TS, ktera ma zasobniky s kapacitou 20 naboju. Bez prilozene nabijecky do nich dostanu tak 5 naboju v rukavicich nebo 3 naboje bez rukavic. Vic proste ani nahodou. Nastesti ta nabijecka funguje solidne, kdyz clovek ziska grif. Jinak do vsech tech zasobniku se vejse presne 20 naboju, jak ma.
A taky se mi obcas stava, ze v plne napaskovanem zasobniku neco rachta, kdyz se s nim zatrese...ale fakt jen nekdy



Paragun
Příspěvky: 17

Příspěvek#6 » pon 8. dub 2019, 12:12

P09 - 19 poslední dva jsou ztuha, ale nic hrozného, jen víc zatlačit

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#7 » pon 8. dub 2019, 13:19

Anton: Mno 5 naboju v rukavicich, to musi byt neco ukrutne spatne. Kdybys byl holka s gelovejma nehtama, tak ok, ale to se mi fakt nezdá.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#8 » pon 8. dub 2019, 17:08

Tak sem dneska koupit rychlonabíječ UpLula a dobrý, fakt sem tam ty zbývající 2 náboje do každýho dal. Za mě to udělátko fakt doporučuju!

Upřímně, bez něj ty poslední 2 fakt ani náhodou.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#9 » pon 8. dub 2019, 17:10

Největší problém u obou zásobníků byl, zdá se, mezi nábojem číslo 16 a 17, mezi 17 a 18 už to tam překvapivě šlo o něco líp. Jako by to o něco drhlo. Ale co já vim kde a jak byly před tim skladovaný.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#10 » pon 8. dub 2019, 17:13

ToF: nechávej zásobníky plně naládované, ono to povolí. Jinak UpLula pomůcku mám a používám velmi rád. Nemám pak odrbané konečky prstů. Jo a potom taky je třeba občas i zásobníky čistit. Taky se tam ukládají nečistoty, které zhoršují chod.



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#11 » pon 8. dub 2019, 17:22

Blacky píše:Anton: Mno 5 naboju v rukavicich, to musi byt neco ukrutne spatne. Kdybys byl holka s gelovejma nehtama, tak ok, ale to se mi fakt nezdá.

No gelovy nehty sice nemam, ale prsty mam takovy holcici, to je fakt :lol: Ba ne, ja to moc nehrotim, protoze jsem jednou tlacil na pilu a pekne jsem si zrasoval prsty. Takze rukavice a plnicka jsou jistota - kdyz s ni clovek ziska cvik, jde to ohromne rychle. Kazdopadne pruziny tam jsou urcite tvrdy dost. Jeste kdyz jsem mel Glocka, tak jsem relativne bez problemu dal prvnich 10

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#12 » pon 8. dub 2019, 18:55

Já nevím, ČZ zásobníky mám 3 a do všech v poklidu nacpu plnou kapacitu. Normálně, prstama ...



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#13 » pon 8. dub 2019, 19:32

Zásobníky u Shadow i P07 napáskuju do plna bez větších problémů.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#14 » pon 8. dub 2019, 21:22

JJ ja na WP99 i PPQ prstema vse v pohode. Ze si obcas (este kdyz je chladno) nejaky prstik odrbu to je pravda. :)



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#15 » pon 8. dub 2019, 23:25

Já jsem si teď koupil P-10F a 19. náboj jde do jednoho zásobníku hodně těžko. Do druhého je to lepší, ale i tak musím trochu přitlačit. Má to stejně zásobníky jako P-09, co má Paragun. Chce to jen trochu grif...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů