ARMA ZEKA



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#91 » stř 5. dub 2023, 21:01

Tak jsem nakonec vybral Super Optics 2 a na stará kolena se učím znovu střílet. V mých měřítkách hravě zastínila kmr, přestože jsem byl dost na pochybách. Nakonec mi došlo, že z místní produkce už není co dalšího vybírat. A to i vzhledem k ceně.

Je příjemná, trefuje se sama a spoušť má jedovatou jak had jazyk, co ho do něj vosa bodla.



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#92 » čtv 6. dub 2023, 10:23

Takze zpracovani vse za 1?



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#93 » čtv 6. dub 2023, 11:16

Jedničku má pánbůh, dvojku já, trojku pan ředitel, čtyřku zeka a pětku všichni ostatní....

Rozhodně jedničku bych vystavit nemohl ani zece. A to kvůli úplně zbytečné kosmetické vadě, která je různou měrou viditelná na všech kusech, které jsem měl v ruce. Prostě jsem hnidopich, ale málem jsem si kvůli tomu nekoupil ani tu zeku. Ještě víc mě od koupě zrazoval dealerem tlumočený nechápavý postoj výrobce, podle kterého to asi byla nevýznamná drobnost, která na funkci nemá vliv. Jasně. Na funkci ne. Ale při detailním zkoumání to prostě kazí dojem naprosto hloupě a zbytečně.

A o co jde? Na pravé straně závěru jsou v drážkách pro zlepšení úchopu v hladkých vnitřních plochách různě rozesety drobné, často neúplné kroužky. Na některých kusech jen jednotky, na jiných desítky. Moc to vidět není, ale je to všude. Běžnému spotřebiteli to asi ani nepřijde, ale hnidopich to těžko rozdýchává.

Další nepříjemné překvapení se dostavilo na střelnici při plnění zásobníku. Po asi 15ti nábojích se rozpadl a rozsypal. Vaklavý příliš krátký červík, co držel botku, zapadl do závitu v botce tak hluboko, že už neměl za co držet o pertl spodku těla zásobníku a botka sjela. Řešením byl loctite do závitu červíka obou zásobníků. Ale to měl udělat už výrobce. Pokud si tam loctite někdo nedá, buď se mu stane totéž dříve či později, nebo napřed červíka ztratí a pak se mu stane totéž hned vzápětí.

Zásobníky jsou na luger fakt veliké. Při 18ti nábojích a zmáčknutí ve zbrani v zásobníku nějaký náboj volně poletuje a chrastí. Taky zbytečná kosmetická vada.

A ještě jedna věc, která se mi na zece nelíbí, je koncepčního charakteru. Podle mě jsou kolejnice kontejneru příliš krátké. Mají cca poloviční délku. Při zapáčení na předek je tak možné pocítit drobnou vůli mezi rámem a závěrem. Pokud by koleje byly aspoň tříčtvrtinové, bylo by to pro mě mnohem lepší.

Ale i s tím jsem si ji koupil, protože v této cenové relaci jsem pro mě lepší pistoli nenašel. Na jiných i dražších byly mouchy mnohem zásadnější a nepřekonatelnější.

Jo a ještě jedno negativní zjištění. Mně při natahování kohoutu mňouká. Zřejmě bude potřeba přimáznout bicí pružinu.



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#94 » čtv 6. dub 2023, 11:51

Hele, to nezni zase tak spatne, kdyz si vezmu, jak jsi narocny a co preferujes. To je docela dobre hodnoceni 8-)
Jen teda ten zasobnik dodany v polorezimu, to bych necekal...



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#95 » čtv 6. dub 2023, 12:17

Zásobník způsobí rozladění a rozčarování, ale kapka lepidla na závity to řeší spolehlivě. Když to teď budete všichni vědět, začnete tím, že tam kápnete taky. Kdo nemá loctite, utrhne si ze záložky u kalhot niť a frkne ji do závitu, hned jak otevře kufřík. Imbus tam je.

Vážní zájemci si můžou po domluvě s dealerem zkusit Zeky v Kapslovně (pár ran pod bedlivým dohledem), pokud dají přednost nezávislému uživateli, a zejména, pokud přinesou s sebou něco podobného na porovnání, půjčím jim svojí Zeku (i víc ran a v klídku). Preferuji Avim.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#96 » ned 9. dub 2023, 21:24

Tak už nemňouká.

Bicí pružina a všechno kolem bylo suché jak troud. Po máznutí olejíčkem mňoukat přestala.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#97 » úte 11. dub 2023, 22:02

Tak s těmi zásobníky, no, fakt nevím... Výrobce má samozřejmě pravdu, když tvrdí, že kapacita je 19 ran. O tom žádná. Jen ty zásobníky mi přijdou nějaký veliký. Moc veliký.

Ty zásobníky jsou tááák veliký, že do prázdné zbraně dám plný zásobník a až po jednadvacáté ráně se zastaví závěr na záchytu. A to tam ještě je na výšku taková rezerva, že by se tam vešla nějaká dvaadvacítka, kdyby se chtělo jít na krev.
Bez ohledu na počet nábojů v zásobníku, i nový zásobník podá každý náboj spolehlivě...

Další malé plus v porovnání s KMR. Tedy spíš dvě malá plus. Reálná kapacita a schopnost podávat náboje do komory.

Vystřílet celý zásobník aspoň trochu mířeně dá na jeden zátah fakt dost práce.

Každým dnem pronikám hlouběji a hlouběji do tajů možných kombinací poloh spoustě, kohoutu a pojistky. V prvé řadě se mi líbí to, že se zajištěnou pojistkou lze zcela se zbraní manipulovat, natáhnout kohout, závěr, rozebrat zbraň, složit zbraň, jen stisk spouště neudělá nic.

Pokud je v zajištěné poloze držena spoušť a odjištěno, je třeba povolit spoušť do resetu, aby bylo možné vystřelit.

Kohout má 4 polohy. Na zápalníku, na "jakoby bezpečnostním ozubu", kus dál a v plně natažené poloze. Pokud z polohy 1 natáhnu kohout do polohy 2 a zajistím, kohout spadne na zápalník. To se mi úplně nelíbí, ale teoreticky by kohout neměl mít dost energie k odpalu a navíc má blokaci. Ale i tam mě to poprvé vyděsilo, než jsem přišel na to, kdy se to děje a kdy ne. Pokud totéž udělám v poloze 3, spadne do polohy 2. Pokud zajistím v poloze 4 nebo 1, neděje se nic.

Pokud zajistím v poloze 1, kohout jde do polohy 2 a 4, polohu 3 ztrácí. Opakované přepínání pojistky pak v takovém případě nezpůsobí nic ani v poloze 1, ani 2, ani 4.

V závislosti na seřízení propadu spouště je možné z polohy 3 spouští dotáhnout kohout do polohy 4 a spustit úder. Jako by to byla DA spoušť. Z polohy 2 ani 1 to není možné, protože to je SA spoušť.

V závislosti na seřízení pretravelu se při příliš utaženém mrtvém chodu spouště odemkne blokace zápalníku už při zavření závěru. Mrtvý chod a propad jdou seřídit tak, že celková délka chodu spouště je cca 1 až 1,5 mm.

Snad jsem něco nepomotal.



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#98 » úte 11. dub 2023, 23:00

Kdyz tam das jen 19 vcel, tak to krome vizualniho a asi rachtaciho ma jeste nejaky dopad? Nebo to proste funguje, ale jen blbe vypada?



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#99 » stř 12. dub 2023, 00:00

Treba natlacit 21 a vsade o tom napisat.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#100 » stř 12. dub 2023, 05:33

Izers18. Nějaký náboj poletuje v zásobníku dopředu a dozadu při asi 18ti v zavřené zbrani a asi při deseti v zásobníku mimo zbraň. Možná ještě i jindy. Úplně všechny kombinace jsem neanalyzoval.

Mrblue. Něco jsem napsal. Určitě ne to, co píšeš ty. A rozhodně ne proto, aby to někdo, kdo má radost z toho, že si myslí, že to pochopil, hned takhle vyřval. Jasně jsem tu přeci napsal, že zásobník má kapacitu 19 nábojů. To je prostě fakt. Číslo. Tvrdý data. Údaj výrobce. Přes to nejede vlak. Všechno ostatní jsou jen kecy na fóru. Blbý kecy na fóru.

Pochopitelně, je třeba dbát o zdraví pružin zásobníků, to dá rozum, ne?



monk
Příspěvky: 182

Příspěvek#101 » stř 12. dub 2023, 07:19

včera se kolegovy stalo ze vyhodil plný zasobnik na travu pri nacviku prebíjení a uplně se mu tam seknul podavac v dolní poloze. nestalo se to nekomu taky ?



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#102 » stř 12. dub 2023, 08:00

Všeobecně, bez ohledu na model, je dobré zásobníky občas rozebrat, vyčistit a promazat. Na to jsem přišel už hodně dávno, když jsem si všiml, že se podavače bordelem přidírají, nestíhají podávat až se úplně zakousnou. Při zahození poloprázdného zásobníku se v něm někdy náboje postaví nebo úplně otočí. Typicky u dvouřadých se slabší pružinou. U zeky se mi to ještě nestalo, ale až i ten zásobník hodím na zem, tak se to určitě stane. Zakousnutí podavače neočekávám, zásobníky čistím, mažu a mažu i střelivo.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#103 » čtv 6. črc 2023, 07:48

Po asi tisíci ranách a několika čištěních jsem zjistil, že šrouby, které drží destičku hledí a normálně zpočátku nešly vůbec povolit, se naopak začaly povolovat tak, že nedržely utažené. Každých tak dvacet ran se musely dotáhnout. Takže loctite. Následně jsem zjistil, že se mi pořád rozštelovává spoušť. Takže zase loctite. Prostě do každého závitu, co se povolí, dát loctite.
Kosmetická poznámka, šrouby destičky hledí jsou samy o sobě aušus, výrobce aspoň mohl použít nějaké šrouby s pěknou hlavou.

Potřebuje čistit a mazat každých pár set ran, jinak se pocitově mění chování, hlavně kluznost kolejí.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#104 » čtv 6. črc 2023, 20:38

Možná by tam pomohla lapovací pasta, aby se to mírně uvolnilo tam kde má a čím mažeš? Jen ze zvědavosti.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#105 » pát 7. črc 2023, 12:31

Mažu nanoprotechem. Lapovat to nechci, zvětšily by se vůle, a kdybych to musel v záruce řešit, dealer by se cukal. Koleje jsou o dost volnější než bývají třeba u Kmr (kde to už problém být může), navíc mají poloviční délku, takže i když v ruce rozdíl mezi čistou a po dvou stovkách poznám, na funkci to významný vliv nemá. Ačkoliv dochází k mírnému zpomalení závěru, pořád ne tak, aby nešlo dát 5-6 ran za vteřinu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti