CZ P-10M (Micro)



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#1 » pát 6. bře 2020, 17:59

Tak tu máme novinku P-10 ve velikosti Micro s jednoradym zásobníkem. Je to už na www.czub.cz, píšou, že bude i OR.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#2 » pát 6. bře 2020, 18:14

Obrázek Obrázek
Data P10M.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
SmrtihlavMAGOR
Příspěvky: 152

Příspěvek#3 » pát 6. bře 2020, 18:42

Škoda toho záchytu závěru, ale pěkné rozměry. Čas ukáže co to vydrží a zda je to lepší volba než G43 nebo pekelnákočka.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#4 » pát 6. bře 2020, 18:44

Pekelná kočka je menší, lehčí a 11+1 .. Kde píšou, že bude i OR?

EDIT: Píšou to v newsletteru na mailu, četl jsem ho až teď.

Uživatelský avatar
Sufa
Příspěvky: 126

Příspěvek#5 » pát 6. bře 2020, 19:19

Sorry, ale ČZ jen neustále dohání konkurenci se zpožděním mnoha let. Teď dohání G43. Moderní zbraně jako P365 či Hellcat jsou jinde. Jsou menší, lehčí, mají perfektně vyřešené standardní prvky (včetně záchytu závěru)... Proč kupovat tohle, když mohu mít menší a lehčí pistoli s větší kapacitou v základu? A až lidi na to navěsí botky, se kterou to stejně budou nosit, bude to velikostně pažba jako u compactu...



MHawk
Příspěvky: 12

Příspěvek#6 » pát 6. bře 2020, 21:53

Jo no ta kapacita je trochu zklamání ..

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#7 » pát 6. bře 2020, 22:36

Není škaredá, je trochu těžší (bude klidnější při střelbě), kapacita se dá ještě překousnout, ale nechápu proč to nemá záchyt závěru? To bude chtít nějakou inovaci..



yetti84
Příspěvky: 65

Příspěvek#8 » pát 6. bře 2020, 22:37

Jak funguje ten vnitřní záchyt závěru?



yetti84
Příspěvky: 65

Příspěvek#9 » pát 6. bře 2020, 22:48

Předpokládám, že závěr se uvolní potažením dozadu, nebo vložením zásobníku.



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#10 » pát 6. bře 2020, 22:50

SmrtihlavMAGOR píše:Škoda toho záchytu závěru .-...


Střílím jenom nějakých 26 let ale upřímně dodnes netuším k čemu je vnější záchyt závěru vlastně v civilním životě dobrý.
Vyjma toho, že jeden nadává, že jde ztuha, druhý že moc lehce. :twisted:

A u "mikro" mi taková fičura už úplně postrádá smysl ..

Ale kdo si chce z principu kopnout do CZ tak má holt snadný cíl. :D
Naposledy upravil(a) kiv61 dne pát 6. bře 2020, 22:56, celkem upraveno 1 x.



yetti84
Příspěvky: 65

Příspěvek#11 » pát 6. bře 2020, 22:56

Vypadá to, že nemá blokaci úderníku.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#12 » pát 6. bře 2020, 23:04

kiv61:
jak dlouho střílíš není podstatné, řada z nás tu střílí i déle, ale proč měnit střelecký návyk, když celá řada P10 má vypouštění a má ho i konkurence kde to nikomu to nevadí. Navíc pokud ti nevyhovuje, můžeš vypouštět bez záchytu jako u CZ50/70 nebo PPK.. není to katastrofální problém, jen se nad tím jako ostatní pozastavuji.

Uživatelský avatar
SmrtihlavMAGOR
Příspěvky: 152

Příspěvek#13 » pát 6. bře 2020, 23:47

kiv61: strilim cca 10 let. Zatím jsem střílel se zbraněmi které měli záchyt. Když na střelnici strilim s více zbraněmi a nebo doma čistím více zbraní najednou, nejdříve oddělim zásobníky od zbraní , zbraně zkontroluji a nechám v zadní poloze závěr na zachytu. Timpadem vím které zbraně mám zkontrolováne a mužů čistit. Já si do CZ tady při P10M nechci kopnout, jen se podivuji nad tím proč to v sérii P10 mění. Kdybych třeba měl P10 C nebo F na střelnici a P10M si pořídil na nošení, trochu bych se pozastavil nad dvěmi různými rozborkami. Osobně se těším až ji zkusím a porovnám s G43X. Taky mě zajímá co na P10M půjde dat za svitilna a osobně jsem rad za každou další slim zbran , protože svitilen do slim railu je jen par a čím větší poptávka, tím větší v budoucnu nabídka.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#14 » pát 6. bře 2020, 23:58

Podle mě tlačidlo shození závěru má smysl. Střílím 3 roky občas a na zavodech los MPi při přebití jsem s úkonem shozením závěru, jsem tlačidlem rychlejší (HS XD-S) , než ty lidi s těmi hmaty, co to shazují potažením závěru. Bez něj mi subjektivně pistol připadá nedospělá.
Jednou jsem se přistihl, že jsem pálil ještě než závěr sjel dopředu. (reálně závěr už tam vpředu byl, ale do aplikace mozek ta informace došla o 0,2 s později). Bylo to rychle provedené přebití a další přesná palba, která mi udělala radost.
Naposledy upravil(a) audis dne sob 7. bře 2020, 00:04, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#15 » sob 7. bře 2020, 00:01

Celkem pekny škrček, se mi to i libi. Hledal jsem, ale rozkres jsme jeste nenasel nikde na netu. Musi se pockat, az to nekdo koupi. Jinak vidim, ze to ma rozborny "CEP" misto toho šoupatka, co je na vetsich sestrach. Takze rozborka bude asi ala CZ 75 + CZ P10C.
Co se tyka zachytu zaveru, tohle by me asi nedelalo velkou hlavu. Proste se CZUB vratila ke stare koncepci, jako u CZ50/70. V pripade prebijeni, si proste potahnu za zaver. Navic tohle praktikuje hodne strelcu, i kdyz maji hmatnik zaveru na zbrani. U tohodle prcka, kde se s nejvyssi pravdepodobnosti nepocita s tim, ze by pri obranne strelbe, strelec jeste akcne prebijel a nahanel setiny sekundy.

Kdo si tuhle pistoli koupi, tak bude vychazet z jejiho urceni.

Ja bych se spise obaval toho, jak se jim to vlastne povedlo vyrobit tentokrat :-D

Jake budou prvni zavady a zmeny, to ukaze cas.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů