CZ P-10M (Micro)

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#106 » čtv 12. bře 2020, 17:41

Pokud délka není problém, protože CZ má prostě o 9mm delší hlaveň a bez toho by 151 měla , tak tu zbývá problém se zásobníkem a vypouštěcí pákou. Vypadá to, že CZUB to dnes líp neumí, nebo nechce. Tak snad za pár let přijde s druhou verzí, která to už umět bude. Věřím, že se najdou střelci, kteří si ji i tak oblíbí. Jen jich asi bude méně, než by zbrojovka chtěla.. Možná i proto zdražuje.

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#107 » pát 13. bře 2020, 10:54

LordSalix: já mám taky 3 palcovou hlaveň, ale celkovou délku pouze 135mm
celoocelovou, jednořadý zásobník na 6 ran či s botkou na 7.
rok výroby 2004. takže tehdy byly požadavky na zbraň pro každodenní nošení jiné.

Mně vyhovuje délka, nevyhovuje výška - malíček mám mimo - klidně mohli udělat základ na 7 nábojů, to se dá řešit posunutím úchopu k závěru
ale mačkám záchyt závěru
a spoušť :cry:



Paragun
Příspěvky: 17

Příspěvek#108 » pát 13. bře 2020, 18:49

Nejsem zadny expert a hledac desetinek, nicmene co me jednoznacne zaujalo na tom videu z YT bylo, ze dotycnemu se u CZ vejde do uchopu skoro i malicek a u walthera je cely mimo. Nevim jak by to bylo ve srovnani s onim Helcatem nebo Sigem. Po precteni cele diskuze mam zaver takovy, ze fandove a priznivci znacek BMW, Mercedes a Audi se ofrnuji nad vlecenou napravou Octavie, ale tou jezdi tretina Ceska a jeste jsou s ni spokojeni. Ale tak chapu to, me se premie taky libi ;)



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#109 » pát 13. bře 2020, 19:41

Paragun: Můžu komentovat jen jak je to u Sigu - u zásobníku s botkou je úchop s malíčkem, zásobník bez botky bez malíčku. Samozřejmě pokud má někdo opravdu malou nebo naopak extra velkou ruku tak je to asi jinak, ale podle mě pro většinu lidí je to cca takhle.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#110 » pát 13. bře 2020, 19:45

Stejně je na tom i G43

Uživatelský avatar
SmrtihlavMAGOR
Příspěvky: 152

Příspěvek#111 » pát 13. bře 2020, 19:47

G43X , a nemyslím si ze bych měl malou ruku, střílí se mi dobre z HK USP a ještě lip se mi střílelo z Mark23
D7C45F07-1175-454B-AFA5-CA646537D991.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#112 » pát 13. bře 2020, 20:08

Dneska jsem to měl v ruce a nevím no. Na nošení dobrý, ale střílet bych z toho nechtěl. Nedrželo se mě to zrovna dobře a to mám celkem malou ruku.



hunter240
Příspěvky: 230

Příspěvek#113 » pát 13. bře 2020, 22:39

Dnes jsem si to byl osahat a mě se drží naopak moc dobře a to mám spíše tlapu než ruku.Líbilo se mi i zpracování a malé vůle.Přemýšlím že si jí pořídím.Drží se mi o dost lépe než Glock 43



LeGrand
Příspěvky: 13

Příspěvek#114 » pon 16. bře 2020, 18:26

Tohohle drobečka jsem měl možnost (ješte když to situace kolem stavu v ČR nám smrtelníkům dovolovala) si osahat a vystřelit si. Můžu říct, že po tom co jsem si tu přečetl, jsem nevěděl co mám čekat a byl jsem trochu skeptik. Nechal jsem si to rozležet a tady jsou me postřehy s odstupem pár dnů.
Srovnával jsem ještě s P10S, oba modely pro mě byly neznámou, dřív jsem střílel jen s P10C. Esko jsem si chtěl pořídit ale po tomto zážitku jsem změnil názor. P10C je velice komfortní, příjemně se mi drží a při střelbě se chová přívětivě. Čekal jsem něco podobného ( jen o drobek horší) i od verze S ale trochu mě zklamala. Pak jsem vzal do ruky verzi M a překvapení přišlo už s uchopením. Na to jak je zbraň celkově tenká se mi drží parádně (úplně malou ruku nemám ale žádný extrém že by mi bylo Céčko malé to taky není). U verze S jsem měl 3/4 malíčku na základní botce ale celkově to nebylo moc příjemné držení, naopak u M, byl malíček zhruba ve stejné poloze ale díky tloušťce zbraně si to sedlo do ruky o mnoho lépe (pokud zbrojovka vytasí i duralové botky zvětšující kapacitu o kterých jsem se dočetl v promo článku od kterých si slibuji i zlepšení úchopu, bude to úplná pecka - pro mě). Takže na to jakej je to drobek do ruky padla pěkně. Při střelbě bylo potřeba prvními pár ranami zjistit kam to vlastně lítá ale pak už pohodička. Navzdory úchopu bylo Esko malinko přesnější, ale při troše treningu to půjde i s modelem M. Trošku omezující je kapacita zásobníku a to 7 ran. 7+1 už je lepší ale na náboj v komoře se při nošení mimo soutěž ještě necítím... Jak už jsem psal výše o botkách, pokud bude botka která hodí třeba ještě +2, bude to taky pozitivní (opět, tak to vnímám já). Při střelbě se chová velmi pěkně, má super reset (a jak už bylo myslím zmíněno výše, překvapilo mě taky jak hlasitě cvakne). Vůle minimální, zpracování velmi pěkné, na rozborku to chce grif ale taky se to dá po chvilce zkoumání zvládnout.
Závěrem: ještě si pohrávám s možnostmi, ale myslím že nákupka ze šuplíku padne na tohohle drobka, už pro ten vzhled který mě zaujal a tím jak sedí v ruce a chová se při střelbě bojuje opravdu usilovně. Až budu mít svůj kousek, udělám pár fotek (A kdyby se chtěl někdo na nějaký z dojmů optat do podrobna, rád odpovím) :)

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#115 » úte 17. bře 2020, 12:03

Jak se chová spoušť, má jiný průběh než u verze C ? Je reset stejně krátký?
Můžeš osobně porovnat chování pistole s G43?



LeGrand
Příspěvky: 13

Příspěvek#116 » úte 17. bře 2020, 17:00

Osobně jsem měl v ruce pouze 43x a to jen v obchodě, poměrně dávno a nestřílel jsem z toho, takže ne, s glockem 43 osobně srovnávat nemůžu. Co se týče spoustě, je jiná než u větších P10 sester, chod má hladký, pocitově o něco delší, pojistka spoustě je menší. Reset (nevím jestli to je celkovou velikostí) mi přišel taky o něco delší, ale jak říkám, mohlo to být způsobeno úchopem, kdy jsem měl ruku více sevřenou kvůli velikosti než v případě modelu C. Neměl sem úplně čas na nějaké detailní zkoumání nebo měření takže mám spíše dojmy než fakta. (Fotky mám jen naprd, udělám lepší jen co si ji přivezu domu) :) . V aktuální situaci ale těžko říct kdy... ostatně, pro nějaké porovnání se dají využít fotky od výrobce, na základní představu to postačí. Pak natočím i nějaké video.



topolinom
Příspěvky: 5

Příspěvek#117 » čtv 26. bře 2020, 08:44

Jako zastánce glocků a majitel G19 gen 5 a G43 jsem byl zprvu skeptický, ale poté co jsem si pochoval P10M, jsem si ji jako první ubraň od CZUB také zakoupil. Vedlo mě k tomu i kladné hodnocení od kluků z AEGIS, se kterými mám osobní zkušenosti z tréninků, a doporučení kamaráda, který je jeden z nejlepších sportovních střelců v ČR. Původně jsem chtěl SIG P365, ale nikde zrovna nebyl skladem s xray mířidly. Jsem zvyklý nosit G19 i G43, se 43 se mi nikdy nestřílelo nijak zvlášť příjemně, byť jsem s ní absolvoval několik kurzů Hardtask i Aegis. Na micro jsem objenal IWB vnitřní kydex od RH Holsters na pistoli a zásobník, kvalita skvělá jako vždy. Nošení max příjemné, člověk o ní neví. Pod tričkem vidět není ani obrys. Úpravy na micro plánuji časem výměnu mířidel za tritiové, nalepení Talon gripu na pažbičku (dávám ho na všechny zbraně), a dokoupení 2 ks 9 ranných zásobníků přímo od CZUB. Spoušť mi vyhovuje. Skvělý reset. Velikost micro je její velkou předností, menší pistoli bych ani nechtěl. Zbraň je velmi líbivá, a několik mých kolegů si jí také objednalo po seznámení se s ní. Už se těším na střelnici až ji provětrám. Zatím jen doma suším. Zkušenosti ze střelby přidám následně.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#118 » čtv 26. bře 2020, 09:14

Kde jsi to stihl koupit a zaregistrovat?? Vždyť od oficiálního uvedení na trh na to byly jen tři dny v březnu a pak přišla stopka na nákupy? .. A ty zkušenosti.. to se nějak dýl testovalo ještě před uvedením na trh?



topolinom
Příspěvky: 5

Příspěvek#119 » čtv 26. bře 2020, 09:50

https://www.facebook.com/AegisAkademie/ ... =3&theater
V testování byla od začátku roku 2020.
Stihl :-)



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#120 » čtv 26. bře 2020, 11:42

Jeden z najlepsich sportovych strelcov v CR? Kto konkretne? Napriklad u nas najlepsia sportova strelkyna Dana Bartekova asi toho o sebeobrannych pistoliach moc nevie a asi ani s nimi nestriela. Je brokarka :-D Tym nechcem znizovat nejako odbornost tvojich znamich, ale ked napises meno a disciplinu ktoru striela, vie si clovek vyhodnotit ci moze byt jeho nazor relevantny.
Inak sa mi ta P-10M paci a povazujem to za dobry krok CZUB

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů