CZ P-10M (Micro)



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#91 » stř 11. bře 2020, 23:23

Honzajan, za co tu bojujes? :-)
Ved nikto ta nenuti si Mko kupovat. Ale tato pistol si urcite svojich zakaznikov najde. A trufam si povedat ze to bude v CZ-SK po G43/43X druha najpredavanejsia 9x19 v tejto kategorii pistoli.
CZ nezvlada prechod dvoch rad do jednej? Ved robia dvojradove zasobniky dlhe roky. U Mka to nieje nutne. Je to zalozna, vreckova zbran. Urcenie tej zbrane je byt ako druha (zalozna) popri velkej zbrani, alebo ako nudzove riesenie, ked clivek chce mat u seba nieco len pre pripad nudze. Ja to beriem tak, ze G43 sluzi v pripade vaznejsej situacie len do doby, kedy sa clovek zmocni plnohodnotnej zbrane od protivnika. Vo vyssom prispevku som nepisal ze revolvery sa dobre predavaju, ale ze doteraz sa predavaju aj ked maju len 5 ran. Keby sa nepredavali, nevyraba a nemodernizuje ich ani SW, ani Ruger, ani Taurus...

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#92 » čtv 12. bře 2020, 05:44

Myslím si, že postavení pistole se zásobníkem s kapacitou sedm lugrů v rozměrech do kterých se vejdou pistole s vyšší kapacitou není příliš pokrokové. A že sedm stačí? Nikdo nikoho nenutí "tahat se s plným zásobníkem".



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#93 » čtv 12. bře 2020, 06:32

MRBLUE:
Nebojuju za nic a nikoho, ale narozdil od dojmaru davam na stul fakta. Viz treba sirky zasobniku,at je debata podlozena.
Netvrdim, ze cz neumi prechod ze 2 rad na vyusteni. Tvrdim, ze kapacita zasobniku neni zdaleka o jeho sirce, ale v teto delce o provedeni zmineneho prechodu. A P10M ma prechod z 1,5 rady do 1 rady a pak teprve vyusteni. Takove reseni jsem videl jen u 2011, kde byli autori omezeni koncepci 1911, ale u CZ,kde delali kver na zelene louce je to nepochopitelne zabiti potencialu, kdyz vime, ze do takoveto sirky a vysky zbrane se da nacpat 10 ran(hellcat je o neco sirsi s 11 ranama).
Dale je videt, ze patris taky mezi tluchuby bez zkusenosti, protoze je to zbran jako g43 a to nejsou kapesni zbrane! Porad je to pomerne velke a tezke. Nikde se nepise, ze je to zalozni zbran a tu fantasmagorii o probojovani se k vetsi zbrani nebudu dal komentovat.
P10M.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#94 » čtv 12. bře 2020, 07:45

Zato ty si truhlik, co si mysli ze ked zoberie meter do ruky a napise par udajov, tak ma patent na pravdu. Ak konstrukteri prisli s tymto riesenim, urcite vedeli preco. A ty ked mas potrebu, kludne si kup Spagina ten ma 73.

Uživatelský avatar
SmrtihlavMAGOR
Příspěvky: 152

Příspěvek#95 » čtv 12. bře 2020, 08:06

Zásobník P10M má takový tvar podle mě schválně. A to z důvodu, že do těla zbraně není nic zalisovane a závěr a další ovladaci a mechanické prvky drží na vnitrni kovové konstrukci, která je do těla zbraně upevněna pomoci několika čepu. Diky tomu je tam méně místa a museli zvolit tento tvar?



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#96 » čtv 12. bře 2020, 08:16

Volný trh a evoluce funguje na základě kritiky a tlaku od zákazníků. Zákazník, který na výrobce netlačí, je sám proti sobě. Je to pro vás náboženství jako Apple, že se to nesmí kritizovat? Já mám CZ rád, aktuálně mám dvě a těšil jsem se, že G43, který je z roku 2015 a už tehdy přišel hodně pozdě (shield je 2012?) taky vyměním za modernější CZ. Bohužel jen dotahuje na mnoho let starou koncepci. Přece to nebudeme omlouvat, co nám to přinese? V USA je nejprodávanější pistolí vůbec už dva roky P365, k tomu mají hellcat, MC2 a jistě brzo přijdou další.. a do toho když přijde úplně nová P10M koncepcí z roku 2012, tak z toho nikdo nadšený nebude. CZ ani přece nemusí být na špičce vývoje, stačilo by okopírovat a dotáhnout ostatní.

P365 má dokonce kompletní vyndavaci vnitřní kontejner a velký zásobník se tam vlezl.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#97 » čtv 12. bře 2020, 08:21

A jo vlastně, P10-M slouží k tomu, abyste "se zmocnili plnohodnotnej" P365 od protivníka :D

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#98 » čtv 12. bře 2020, 08:25

Doufám, že nám to jendnou někdo z CZUB vysvětlí. Jeslti je to dlouhou dobou vývoje kdy P365 apod. ještě nebyl na trhu. Nevhodným materiálem, který při zkouškách praskal, proto zpevňovali, nebo ještě něco úplně jiného... důvod k tak neobvyklému tvaru zásobníku mít museli.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#99 » čtv 12. bře 2020, 08:34

Kedze nemam problem cely den nosit Shadow alebo G17, tak G43 je naozaj len zalozne riesenie ked sa mi nechce nosit velku zbran. A mozno ti to je smiesne, ale plnohodnotnou zbranou nerobi pistol len kapacita zasobnika, ale hlavne celkove rozmery od ktorych zavisi ovladatelnost zbrane, presnost a rychlost strelby. Ak u vyrobcu zbrane budem nieco kritizovat, tak v prvom rade spolahlivost. Nasledne servis, dostupnost suciastok a prislusenstva.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#100 » čtv 12. bře 2020, 08:35

Honzajan píše:Takze pro tluc huby, tady jsou sirky zasobniku:
Cz75ts 21,9mm
Cz75 20,4mm
Sig p365 20,5mm
1911 13,8mm
Jak je videt kapacita zasobniku neni jen o sirce, ale o zvladnuti prechodu 2 rad na vyusteni.
Mozna by bylo fajn uvest na spravnou miru to, ze p10m ma zachyt zaveru, ale jen vnitrni. Konec sarkasmu.
Glock 43 v dobe uvedeni nebyl nic extra a prodaval se fajn, protoze glock.
Doba je ale jina. Ciste 1 radaky 9mm jsou proste na strileni moc uzke v rukojeti a zaver nejde tak zuzit, aby byla takle plocha pistole k uzitku, proto jedou 1,5 az 2 radaky, viz shield. A ne, revolvery 5 ranaky se dobre neprodavaji v porovnani s pistolema.


Prihodim sirku HK SFP9/P30 zasobniku - 22mm. Predpokladam, ze SFP9 SK bude stejne siroky, jenom kratsi, je to taky doublestack.



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#101 » čtv 12. bře 2020, 10:10

Včera jsem si ji omakal v Gunneru ve Svitavách. Je to fakt kocourek, ale ne pro mne)) Leda ji pořídím svému desetiletému synovi. Ten by tu velikost ocenil.

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#102 » čtv 12. bře 2020, 11:10

To 8 ran 8 cílů jsem myslel tak,
že v současné době mám zásobník na 6 ran a při tréningu na gongy střílím každou ránu do jiného gongu

Kolik stojí teda náhradní zásobník do p10M?

Kolik jiných zbraní má takovéto zúžení u ústí?

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#103 » čtv 12. bře 2020, 12:59

HONZAJAN
O záložní zbrani se píše přímo na webu CZUB

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#104 » čtv 12. bře 2020, 15:40

Takže u zbraně o celkové délce 160mm jste čekali kapacitu srovnatelnou s modelem CZ p-10S



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#105 » čtv 12. bře 2020, 16:59

Ano jako u konkurence.

Sig P365 délka 147 mm.
Springfield Hellcat délka 152 mm.

Obě zbraně jsou menší a lehčí, než P10M a mají kapacitu srovnatelnou s P10S .. o tom to celou dobu je.

Já konkrétně jsem s nadšením čekal český hellcat. Ten totiž sám už je odpovědí na dva roky starou P365. Mossberg už má taky svoji odpověď (MC2), ale ta je dlouhá 180 mm .. ovšem délka není technický problém, to je jenom rozhodnutí. Místo toho jsem dostal odpověď CZUB na osm let starý Shield.

Možná se nejprve fakt podívej, jak dneska můžou vypadat moderní zbraně pro každodenní nošení, než budeš naše požadavky dál považovat za nemožné. Například zde:

https://www.springfield-armory.com/hellcat-features/

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů