CZ P-10M (Micro)



milonk
Příspěvky: 104

Příspěvek#166 » sob 17. říj 2020, 10:45

Jeden prodejce mi v lete rikal, pokud si dobre pamatuju, tak pri zmacknuti spouste proste nevystrelila. Ted nevim, jestli to byla permanentni zavada nebo se to delo nahodne.



sobik2
Příspěvky: 102

Příspěvek#167 » čtv 29. říj 2020, 19:55

Vypada to, ze CZUB ji uplne stahla z trhu, v Praze se neda skoro nikde koupit a kdyz ji cirou nahodou nekde fyzicky maji na krame, tak ji nechteji prodat z duvodu problemu se spousti... ptal jsem se ted na ni cca 2 tydny zpet v podnikove prodejne v Opletalovce, obshluha dost mlzila a nechtela cokoliv konkretniho rict, jenom ze ted pry neni a kdy bude zase v prodeji nikdo nevi, takze tak



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#168 » čtv 29. říj 2020, 20:41

Aneb mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky...

Vrátit se s koncepčně deset let starou pistolí po takovém fiasku znovu na trh, když už budou u nás dobře zavedené P365 a zejména za stejné peníze Hellcaty, to myslím, že už se asi nepovede.

Mohli by toho leda využít tak, že by při přepracování spoušťáku rovnou překopali celý spodní plast na moderní kapacitu a zkusili to znovu takto. Tomu bych moc fandil. (+ samozřejmě přidat blokaci, protože teď už nikdo doufám nevěří tomu, že zrovna čezeta má tak dokonalé spoušťáky, že jako jediná blokaci vůbec nepotřebuje)

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#169 » čtv 29. říj 2020, 21:32

A taky páčku vypouštění závěru, to je snad v dnešní době samozřejmost



sobik2
Příspěvky: 102

Příspěvek#170 » čtv 29. říj 2020, 21:37

Ano panove, souhlas se vsim, plus by to musela CZUB dat za rozumnou cenu, cca 12-13k by to mozna trochu melo sanci na uspech, ale jakmile se chyti Hellcat za peknych 15k, tak P10M pujde do haje stejne asi..

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#171 » čtv 29. říj 2020, 22:09

Jsou tu patrioti.. za 14-15 by to byla dobrá cena, ale s vychytanými nedostatky. Je hloupé přesvědčovat zákazníka, že ty nedodělky tak chce a jestli se mu to nelíbí, tak ať si trhne. Není lepší vnímat co trh chce a potřebuje. P10-M není škaredá, ale chce to na ní ještě trochu zapracovat. Otázka.. vyplatí se to v dnešní době ještě výrobci? Prodá jich tolik, aby se ty desítky-stovky milionů v nákladech na vývoj vrátily? Není pro ně lepší tento projekt rovnou odpískat?



gunman
Příspěvky: 173

Příspěvek#172 » pát 30. říj 2020, 05:37

Moje se hodně rychle vrátila z reklamace a od té doby funguje. Nebude to špatná pistole, jen ten start uspěchali.



LeGrand
Příspěvky: 13

Příspěvek#173 » pát 30. říj 2020, 06:37

Když jsem četl všechny ty komentáře jak neodpalujou, reklamace sem, reklamace tam...trochu jsem znejistěl, vzal jsem ji a vyrazil na střelnici. Zkoušel sem střílet normálně, ale i fakt prasárny, ale vždycky vše v pohodě bez jediné závady (dohromady už mám něco mezi 600-700 ran). Mluvil jsem o tom se správcem a ten řekl jenom: ten tvůj kus funguje? Funguje, tak neřeš. Nevím jestli jsem měl fakt štěstí na kus, jestli je vyrobená spíš dřív, nebo spíš později nevím (dotaz na zbrojovku zůstal bez povšimnutí). Každopádně za mě pořád bez problémů a spokojenost.
Ps.: jak už jsem psal dřív, znám jeden kus který měl nastříleno cca 1500 bez čištění a závady (dnes už okolo 2000) a pořád funguje bez výše zmíněných problémů, žeby taky jeden šťastný kousek?

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#174 » pát 30. říj 2020, 07:39

Mě stačí odradit, když vidím ten "proaktivní" přístup k zákazníkovi:
LeGrand píše:(dotaz na zbrojovku zůstal bez povšimnutí).

Přitom jsou zdejší zákazníci defacto betatesteři.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#175 » pát 30. říj 2020, 07:58

Betatesteři byli i první vlastníci G43. Na předváděčkách závadila docela zhusta. Naštěstí se výrobce poučil (možná je to i jeho politika) a po roce šly na trh už bezvadné výrobky. ČZ má špatnou komunikaci, pomalý vývoj a na českém trhu dává najevo, že pro ni není nijak moc důležitý.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#176 » pát 30. říj 2020, 08:00

Ono je super, že některé kusy fungují, ale je to pistole zrovna určená pro denní nošení a sebeobranu. S diskutabilní bezpečností a tak kriticky špatnou spolehlivostí, že ji sám výrobce přestal prodávat. Přitom nepřináší na trh vůbec nic zajímavého.

Což říkám kvůli srovnání s P365, které zpočátku ve zvýšené míře praskal úderník a velmi to pošramotilo její pověst. Jelikož to ale byl historicky průlomový model, který v podstatě celou jednu větev zbraní (subkompaktní 9mm singlestacky pro denní nošení) odsoudil do propadliště dějin, tak mu lidé ještě dali šanci, protože to byl splněný sen a teď už se ho prodaly miliony a lidé mu věří.

No a o pár let později CZ z propadliště dějin tenhle koncept zase vyhrabe s křížkem po funuse, označí to za úplně novou dimenzi sebeobranné pistole, jakou svět předtím neviděl a ještě jim to ani nestřílí. Jenže tady je v prdeli nejen pověst, ale vlastně ani není proč to riskovat, vždyť je to při nejlepší vůli zase jen stará dobrá G43.

Proto říkám, že kdyby udělali z nouze ctnost, odepsali ztrátu (stejně to zase z daní zaplatíme na nějaké zakázce bez výběrového řízení) a recyklovali co půjde do moderní podoby - překopat spoušťák, přidat blokaci a záchyt a hlavně zásobníky na 10+ ran ... tak do toho bych šel, rád bych měl moderní českou pistoli... No a přestat srát na zákazníky by taky bylo pěkné.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#177 » pát 30. říj 2020, 08:22

Jak horsi bezpecnost? Co to je za nesmysly? Dyt ta pistole je tak bezpecna, ze v mnoha pripadech ani neuvolni udernik, na co blokaci uderniku, kdyz uz jednu ocividne obsahuje :)



sobik2
Příspěvky: 102

Příspěvek#178 » stř 25. lis 2020, 22:11

Tak konecne se v CZUB k tomu pruseru s P10M postavili celem a oficialne vydali "prohlaseni" - 'Pozvanka k servisni prohlidce zakoupene zbrane'.

Trochu podezrele to nedali do sekce k P10M, ale schovali to v sekci "Zaruka a servis" viz https://www.czub.cz/podpora-servis-opravy/

odkaz na prime stazeni souboru z oficialnich stranek CZUB https://www.czub.cz/file/2737

odkaz na lokalni kopii
pozvani-k-servisni-prohlidce.pdf


Je to velice zajimave cteni, celkove to dava peknou predstavu o kontrole kvality a testovani/netestovani zbrani, nez se pusti vubec na trh.
Mohli taky aspon pridat detailni popis testovani zbrane po oprave a idealne i video se strelbou, ale to uz bych chtel asi moc :)

Na druhou stranu jsem rad, ze to cely konecne po roce spekulaci a mlzeni uznali, sepsali a zverejnili. To je prvni krok, aby si CZUB trochu napravila povest.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



sobik2
Příspěvky: 102

Příspěvek#179 » stř 25. lis 2020, 22:23

Shrnuti toho, co se vlastne meni u novych P10M:
- spoustovy mechanismus
- zadrzka zasobniku
- podavac zasobniku
- pruzina zasobniku

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#180 » čtv 26. lis 2020, 00:54

LordSalix píše: S diskutabilní bezpečností a tak kriticky špatnou spolehlivostí, že ji sám výrobce přestal prodávat. Přitom nepřináší na trh vůbec nic zajímavého.

To je naopak nejbezpečnější zbraň na trhu.
Při úchopu levou rukou dojde k uvolnění zásobníku.
Pokud nedojde k uvolnění zásobníku, tak to nepodá náboj do nábojové komory.
A pokud to podá náboj do nábojové komory, tak při stisknutí spouště ozub zápalníku zůstane zachycen spoušťovou pákou, takže to nevystřelí.
How simple :lol:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů