Podivná nepřesnost CZ 75 SP-01 Phantom



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#46 » úte 15. zář 2020, 16:35

P-09 se mi nafukuje taky, CZUB neumí udělat plast. Při DA čistě pod tlakem spouště celý spodek úplně dýchá. Nafukuje se asi všechno před P-10, ta už se možná nenafukuje, ale zase praská kolem čepů :D

Uživatelský avatar
aifel
Příspěvky: 72

Příspěvek#47 » sob 26. zář 2020, 19:29

Celý problém u P 07 byl v pružině která drží záchyt závěru zbraně.Stačí kleštěma domáčknout uchycení pružiny do těla zbraně a bylo po problému.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#48 » sob 26. zář 2020, 20:02

Asi bych měl napsat "update". Před cca dvěma týdny před výletem na střelnici jsem Fantoma rozebral, části dal do plastový mísy a fest nastříkal obyč Konkorem. Tim fest myslim že v tý misce byla louže. Nechal sem to tak asi den a půl a pak vyčistil.

Hlaveň poctivě mosazí a pak "odstraňovačem olova". Ale to sem použil na hlaveň několikrát v minulosti takže už při předchozích návštěvách střelnice byla hlaveň opravdu dost čistá.

Na několika místech jsem našel zbytky olova, např. kolem úderníku a pár "olověných drobků" tu a tam - odstranil jsem mechanicky. Připečený to nebylo, šlo do docela snadno. Nicméně je evidentní že olovo neni pro Fantom dobrá volba, dostává se do špatně přístupných míst.

Na druhou stranu CZ vysloveně píše že je olovo blbá volba. Holt maj asi pravdu... V závěru bylo taky pár textilních vláken z předchozího čištění ale nic hroznýho, to sem taky odstranil.

Zbytek bordelu s tim nadbytkem Konkoru sem vyfoukal stlačenym vzduchem, výborně se to zbavilo těch "drobečků olova". Mimochodem, do tý plastový výduti zatéká dost olej a při zmáčknutí v tý oblasti to vypadá jako když mačkáte nacucanou houbu.

Suma sumárum, pistole byla tak nějak středně sprasená. Standardně jsem jí složil, vzal na střelnici, a hle, přesnost o řád vyšší. Furt sice žádná hitparáda ale náboje v tom taky maji roli. Měl jsem jen asi 30 nábojů ale docela dobrý. Po týdnu sem jí vzal zase na střelnici a pořád přesnost "v normě".

Jde to sice trochu do strany ale v tom budou spíš moje ruce, a při nejhoršim se upraví mířidla.

Takže je to asi cajk. Ale furt to nechápu. Nevim jestli to bylo tim extra vyčištěním, třeba olovo opravdu vlezlo kam nemělo (nicméně hlaveň byla čistá), nebo si to prostě všechno jen "sedlo".

Ale ten plast teda furt hnus. Nevim jestli to má smysl reklamovat, těžko s tim něco zásadního udělaj. V Úterý jdu zase na střelnici tak dám vědět jak to dopadlo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Embory a 19 hostů