Podivná nepřesnost CZ 75 SP-01 Phantom



Flatterhaft
Příspěvky: 63

Příspěvek#16 » ned 6. zář 2020, 09:31

Není možné, že by vám Phantom prostě nepasoval do ruky? Mě, když se pistole hůř drží, nebo mi prostě nesedne, tak to honím po celém terči taky.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#17 » ned 6. zář 2020, 10:28

To jsem zvedavy, jestli alespon jednou forum vyresi zahadu, na kterou dokaze odpovedet vicemene jen nekdo s merkama a kalibrama a postizenou zbrani.
Zatim jsme nekde na urovni autofora, kde nekomu neco nekde klepe a tazatel se pta, kolik ho to bude stat,ani nevi co klepe, jestli klepe, atd.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#18 » ned 6. zář 2020, 10:46

Honzajan: Tak já nečekám že to tady někdo vyřeší za mě, jen prostě potřebuju "brainstorming" - prostě vědět co zkontrolovat, na co dát pozor atd. Člověk co Phantoma se mnou zkoušel, má desítky let zkušeností se střelbou i opravama zbraní a navíc je to správce klubový střelnice.

Ale je to taková ta "stará garda" - prostě když je tam plast, tak je to fuj...

Flatterhaft: Phantom mi ale v ruce sedí perfektně, mám docela velký ruce a stejně jako u každý CZ 75 co sem zatim držel, má ergonomii podle mně příkladnou.



Jezevec
Příspěvky: 139

Příspěvek#19 » ned 6. zář 2020, 12:01

Co takhle vylučovací metoda? Prohnat z toho jiný náboje. Sednout si ke střelbě a opřít si ruce. Jestli ani jedno z toho neukáže chybu tak to prostě hodit puškaři jestli na něco přijde.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#20 » ned 6. zář 2020, 12:29

Jezevec: Ano, teď v Úterý tak budu postupovat. Zatim jsme něco z toho zkoušeli a výsledky dosti podivné. Jak řikám, tady hledám spíš nápady co ještě zkontrolovat.

Nastřelovací stolici by to chtělo takovou tu profesionální kde lze pistoli na pevno uchytit, ale takovou bohužel nemám. Nicméně i tak by snad měla být užitečná.

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#21 » pon 7. zář 2020, 19:27

S novými CZ (od P07) mám takovou zkušenost, že na 10m nevylezu z desítky. Vymazlená spoušť, všechno slícované tak akorát. Takže mne v podstatě napadá výrobní vada hlavně - pouhým okem asi nezjistitelná.
A zkusil bych standardní SaB FMJ na střelnici kde je to povoleno.
Každopádně Phantom je velká těžká pistole, se kterou je (podle mne) jednodušší držet záměrnou. A že by to střelec s pár lety praxe nebyl schopen fyzicky udržet na fleku, to se mi nezdá. :-/
(nemohla by být hlaveň vydutá? nebo mírně vyhnutá?)



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#22 » úte 8. zář 2020, 13:35

Honzajan píše:To jsem zvedavy, jestli alespon jednou forum vyresi zahadu, na kterou dokaze odpovedet vicemene jen nekdo s merkama a kalibrama a postizenou zbrani.
Zatim jsme nekde na urovni autofora, kde nekomu neco nekde klepe a tazatel se pta, kolik ho to bude stat,ani nevi co klepe, jestli klepe, atd.


Taky to tak vidím, bez proměření chybu nikdo neurčí. Třeba je jen volnější nebo špatně vyvrtaný vývrt, což okem těžko poznáš a máš příčinu. A nebo je to jedna z xy dalších možností.



lafr
Příspěvky: 13

Příspěvek#23 » úte 8. zář 2020, 20:30

Za mě by bylo ideální řešení sehnat někoho s druhým Phantomem (nebo jinou CZ 75, která bude mít shodné díly, jestli taková je) a zkusil bych prohodit závěr s hlavní a vratnou pružinou. Když začne střílet nepřesně ta druhá, tak je to jednou z těchto věcí a pak můžeš začít zúžovat okruh podezřelých tím, že vyměníš jen hlaveň nebo jen pružinu nebo jen závěr.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#24 » úte 8. zář 2020, 20:48

lafr: Napadlo mě to ale bohužel, v mym okolí asi nikdo jednu z těch novějších CZ 75 nemá. U starších CZ 75 jsou hlavně výrazně odlišný (tenčí) a zaměnit nejdou, to jsem zkoušel.

Dnes jsem byl na střelnici s bench restem - nastřelovací stolice bych tomu úplně asi neřikal (přestože tak činí dovozce...). Výsledky opět poněkud divné.

Pořád to lítá po terči ale chová se to skoro jako kdyby si to "sedalo" a trochu se to zlepšilo. Ale i tak je to docela mizérie.

Můžete někdo doporučit schopnýho puškaře v Praze a okolí? Do nějaký rozumný vzdálenosti klidně dojedu, takže Beroun, Kladno, celá Praha-Východ atd. je asi taky v pohodě.



lafr
Příspěvky: 13

Příspěvek#25 » úte 8. zář 2020, 21:00

Hele tak pokud jsi z Prahy, tak Phantoma mají na Avimu. Si ho tam za 200kč půjč a zkus je vedle sebe jak se to chová a pak přeházet i ty závěry, hlavně a vratné průžiny.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#26 » úte 8. zář 2020, 21:05

lafr: Díky za tip! To by asi stálo za to. Phantom na střelnicích podle mě jinak moc nemívaj.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#27 » stř 9. zář 2020, 06:17

lafr píše:Hele tak pokud jsi z Prahy, tak Phantoma mají na Avimu. Si ho tam za 200kč půjč a zkus je vedle sebe jak se to chová a pak přeházet i ty závěry, hlavně a vratné průžiny.


Výborný nápad měnit hlavěn z olítané CZ pistole do nové. Nenapadlo Tě že i když to půjde složit, nemusí to sedět a bude se opírat při výstřelu třeba o záchyt místo o rám, nebo bude mít vyběhanější zamykací ozuby atp?



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#28 » stř 9. zář 2020, 06:34

Tak ja jim to tam fakt nechci bez dovoleni menit ale primarne fakt jen zkusit z jinyho Phantoma vystrelit par ran abych vedel na cem sem.

Tomu puskari se stejne podle me ale nevyhnu, to je jasny.



lafr
Příspěvky: 13

Příspěvek#29 » stř 9. zář 2020, 07:54

McFly píše:
lafr píše:Hele tak pokud jsi z Prahy, tak Phantoma mají na Avimu. Si ho tam za 200kč půjč a zkus je vedle sebe jak se to chová a pak přeházet i ty závěry, hlavně a vratné průžiny.


Výborný nápad měnit hlavěn z olítané CZ pistole do nové. Nenapadlo Tě že i když to půjde složit, nemusí to sedět a bude se opírat při výstřelu třeba o záchyt místo o rám, nebo bude mít vyběhanější zamykací ozuby atp?


Já si nemyslím, že u dvou (ikdyž různě střílených) kusů, budou takové propastné rozdíly, aby to nefungovalo nebo nedej bože nešlo složit.
Navíc by z toho nestřílel samozřejmě pak stovky nábojů, zkusil by jich třeba deset. Opravdu bych to neviděl tak černě.

Uživatelský avatar
Simier
Příspěvky: 77

Příspěvek#30 » stř 9. zář 2020, 11:50

A co mířidla? Na zmínku o nich jsem ve vlákně nenarazil, teda pokud jsem to nepřehlédnul. Nemůžou být třeba uvolněná?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů