Pistole KMR - nové české



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#196 » pon 3. črc 2023, 12:52

Chápu, že si nechceš kazit vyjednávací pozici veřejnou otevřeností, prostě počkáme, jak dopadneš.

Jinak začínám nabývat dojmu, že je asi jedno, co si člověk koupí, jestli ČZ, KMR nebo Zeku, nakonec to vždycky bude mít svoje problémy víceméně obdobného charakteru. Jako by to všichni výrobci hnali na hranu nákladů a se spotřebitelem hráli loterii, komu se kde jaký problém projeví a jak moc mu bude vadit.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 539

Příspěvek#197 » pon 3. črc 2023, 19:02

To není o vyjednávací pozici, to je spíš o zklamání. Zbraně jsou to špičkové to je bez diskuze. Bohužel se musíme smířit s faktem, že česko není zajímavým trhem, KMR tady ani prodávat nechce a pár kusů co tady laskavě vypustí si vyprosili obchodáci. Asi bych naprosto naivně očekával trošku Patriotismusmu, ale čech bohužel není amík, proto bratři nasr...



PeSY
Příspěvky: 40

Příspěvek#198 » úte 4. črc 2023, 06:37

Kde jsi kmr kupoval?

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 807

Příspěvek#199 » úte 4. črc 2023, 07:53

No on je to spíše obecný problém, KMR jsem chtěl ve .22LR na to "plinkání", ale když čtu tohle... Prostě nejsme zajímavý trh a nějaký "patriotismus" je zde všem u pr*ele... SB nejdražší ceny a vyjde levněji nakupovat střelivo co sem táhneš lodí přes půl světa, CZUB nesmyslné ceny a celkově přístup k zákazníkům roven nule. To samé jako dnes brečí hoteliéři, ubytovatelé, restauratéři atd. že lidé jezdí do zahraničí a že nemají koho ubytovat, ale proč tomu je? Protože než byli v krizi tak na české hosty z vysoka sr*li, ceny mají jako v zahraničí a služby jak v ruském kempu na Urale... Takže nakupuji něco jiného a jezdím na dovolenou do zahraničí.
A strašně mne mrzí, že ten můj "patriotismus" je ubíjen "nepatriotismem a neslušností" těch, kteří by právě tímto měli oplývat. Je to celkový problém "malého českého rybníčku". A bohužel u zbraní je to zcela jasně viditelné dvojnásob.
Omlouvám se za dva vulgarismy, ale bez nich by to nemělo ten výraz.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 539

Příspěvek#200 » úte 4. črc 2023, 08:06

PeSY píše:Kde jsi kmr kupoval?

GUNSAFE, Politických vězňů 1531/9, 110 00 Praha 1. Dealer je maximálně ochotný, ale neuděláš nic, když to továrna má totálně na salámu :-( To Sobiho: CZUB to samé. Permanent machrují o touze celého světa po jejich produktech a potom v tichosti zastaví výrobu na 14 dnů, protože není odbyt ...

Doplním perličku a to už je opravdu poslední kapka. Spark používá 2 typy zásobníčku zkosený pro provedeni navadeč a rovný. Na zásobníčku CZ75*SP01*Shadow2. Dealeři KMR nemají o ničem poněti a obvolal jsem uplně všechny. Aktuálně mám asi nejvetší přehled, je mi to kulový platné a to nejsem prodejce. Obracím se tedy na CZUB, kde po několika dnech dostanu odpověd: ... "náš obchodák neví, ale asi to bereme od Kummeru zavolejte si přímo tam..". Volám tedy Kummer na číslo uvedené na webu. Telefon vzal ředitel firmy, vynadal mi, proč bosse otravuju a poslal mě doslova do prde.. Nechápu, proč uvádí na webu číslo na kterém není obchodák, spojovatelka či asistentka, zkrátka zoufalci.
Pokud budete potřebovat dokoupit zasobník, nikdo vám neřekne jaký do vaší zbraně patří, případně vám objednají špatný. Nikdo nic nevi, nikam se nelze dovolat, nic nelze vlastně objednat. Na zbrojovku produkujíci v česku je tohle jednání skutečné pycho. Zásobník ze státu seženu rychleji než výrobky od CZ firmy.
Naposledy upravil(a) DesertEagle dne úte 4. črc 2023, 08:32, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 807

Příspěvek#201 » úte 4. črc 2023, 08:22

JJ proto mi ta akce "EVO za půl" připadá jen ekonomický tah zvýšení cash flow, a ten tah jim vyšel, je otázka, jestli na reklamacích je to nebude stát nakonec víc, ale to je jejich byznys model.

Na druhou stranu musím uznat, že i mě prodejce vyšel vstříc a i nad rámec "dovozce" (Ta P322 co nedržela střeleckou pohotovost), takže obdobná situace, jen jsem si za vrácené peníze koupil Glocka. Prostě dovozci či dodavatelé často nemají zájem na dobrém jménu a české provenienci...

Ale zpět ke KMR, očekával bych právě, že u malé firmy, která má před sebou takový trh toho využije, popravdě jsem viděl frézování na závěru dřív a nyní a opravdu to nové bylo výrazně horší... Ať si řeknou pěknou cenu, za dobrou práci, ale když si říkají hodně za málo muziky a k tomu ten přístup... No tak asi se podíváme někam jinam... jen bohužel už pomalu není kam.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#202 » úte 4. črc 2023, 09:07

To není problém malého trhu. V Rakousku, nebo Švýcarsku by si nikdo nedovolil prodávat zboží nižší kvality za prémiovou cenu. Je to specifický problém českého potažmo východoevropského podnikatelského prostředí a povahy zákazníka co si to nechá vše líbit. Češi umí dobře otročit, když nad nimi cizinec práská bičem, ale sami sobě velet neumí, nemají k tomu vlohy. Chybí tu poctivost k zákazníkovi i sobě :) . Je to ve všech oborech, ne jen u zbraní.

Sobiho, když hledáš .22 a nechceš brát .22 od KMR, tak co třeba HÄMMERLI X-ESSE

Evo na rozdíl od KMR aspoň funguje, při malém náběhu vydrží a vše na něj seženeš.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 807

Příspěvek#203 » úte 4. črc 2023, 12:43

JJ, na střelnici jsem často potkávám "nové" střelce a většinou mají P10C, na otázku proč, tak odpovídají "protože je to naše česká čezeta", proto jsou rozčarovaní z toho, když si půjčí do ruky něco jiného... KMR byla asi poslední moje šance, na "českou krátkou". A díky za ten tip! :-) Hledám něco co má "služební charakter", ale je na .22LR, proto i ta P322, teď jsem právě řešil tu KMR vs. (teď se nesmějte) Taurus TX22, jestli opravdu to za to stojí si připlatit, respektive jestli to má význam (10tkč a navíc KMR má kapacitu jen 10 nábojů, což je podle mne taky škoda), ale i to bych v rámci "patriotismu skousnul", ale ten servis... nevím, diskvalifikují se sami z výběru.
Koukal jsem teď rychle na tu Hamku v 4,5 hlavni a to se mi líbí, ještě jednou dík za tip! :-)



RedAce
Příspěvky: 49

Příspěvek#204 » úte 4. črc 2023, 12:52

Co "něco jiného" si půjčují ti majitelé P10C, že to u nich způsobuje rozčarování?



cox
Příspěvky: 18

Příspěvek#205 » úte 4. črc 2023, 16:08

Sparka mám taky, vystříleno přes 1000 ran a nějak mi nejde do hlavy, kde se může, normální střelbou, zdeformovat rám. Teď, co jsem si přečetl diskuzi, tak jsem šel vše překontroloval, a ani v té části rámu (zadní), ve které se pohybuje závěr, nemám ošoupanou ani barvu. Vždyť je to větší flusačka, tam se nemá co zdeformovat. Já měl v začátku jenom problém s tím, že nezachytával záchyt závěru, stačilo odrhnout ze zajišťovacího kolíku barvu a pořádně namazat a bez závady. Fakt si u této malorážky nedokážu představit, co způsobilo deformaci rámu.



cox
Příspěvky: 18

Příspěvek#206 » úte 4. črc 2023, 16:28

A další věc, která mi tedy není jasná, neslyšel jsem o 2 druzích zásobníků, jeden skosený a druhý rovný. Zkusil jsem Sparka osadit navaděčem, který mám na Orce a neměl jsem problém zásobník do zbraně dorazit.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 539

Příspěvek#207 » úte 4. črc 2023, 17:12

To Cox: jak již bylo řečeno, každý kus je originál. Více v SZ.



Ryft
Příspěvky: 47

Příspěvek#208 » úte 25. črc 2023, 17:00

A je doma- KMR L-02 Orca.
Do zásobníku jde max. 19 nábojů, při sborce je umění vložit hlaveň, ale spoušť exelentní a střílí skutečně jednou dírou. Zatím sice pouze 50 origo SB, ale asi si budeme rozumět.
IMG_4930.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



PeSY
Příspěvky: 40

Příspěvek#209 » úte 25. črc 2023, 17:08

Mas vyfoceny terc?
Co mas za upravy oproti std?



Ryft
Příspěvky: 47

Příspěvek#210 » úte 25. črc 2023, 17:37

Střílel jsem na Leiku v Plzni, posunul jsem pouze o 2 cvaky hledí výš. Náboje byly SB NonTox, 115 grs.
Vzdálenost 20 m, všechno těsně pod 10.v pistolovém mezinárodním terči v jednom soustřelu a ani jsem se moc nesnažil. Nejsem mířenkář, ale pistole mě hodně překvapila. Úpravy mimo výměny střenek a spouště (kosmetická úprava) jsem žádné nepožadoval a ani neplánuji. Na to moje "domácí střílení" mi bude určitě stačit. měl jsem TS i SH 2, obě laděné ještě od pana Zendla, ale tato zbraň je pro mě TOP.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 4 hosti