Zaseky u CZ 75 Compact



Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 86

Příspěvek#1 » čtv 9. čer 2011, 13:27

Zdravim vsechny, obzvlast ty, ktery jsou vic zkuseny nez ja :)

Mam mensi problem. Pred asi 14 dnema jsem za dobrou cenu koupil starsi CZ 75 Compact (jeste bez decockeru). Padla perfektne do ruky, byla mirne upravena a hlavne hlaven vypadala skvele, jak nestrilena - za pomerne malo prachu - no nekupto. Prodavac rikal, ze to tam nechal chlapek kterej prisel o papiry, ze ji mel na noseni a prakticky s ni nestrilel. Sel jsem ji provetrat a chodilo vsechno v pohode.

No jo jenze zrovna pred tejdnem, jsem po asi 60 vystrilenejch patronach zjistil, ze to zaclo zasekavat. Zasek vypada tak, ze nabojnice vypalenyho naboje je napul vytazena ale porad jeste v komore, zaver zaseklej zezadu na dalsim naboji v zasobniku, kterej se opira do ty nevytazeny nabojnice. Hadam teda, ze chyba je v extrakci. Naboj z nepochopitelnyho duvodu nevyleze z komory ven, extraktor ho pusti, zaver dojede do zadni uvrate cestou zpatky nabere dalsi naboj a ten narazi do ty nevytazeny nabojnice.

Kdyby se to stalo jednou, tak nereknu ani prd ale ono se to v jednu chvili stalo na kazdym druhym vystrelu. Pak to pro zmenu zas chodilo v pohode. Naboje byly S&B 9x19, 7.5g FMJ.

Prvnich asi 225 vystrelu (to prvni provetrani + pulka druhyho) pohoda a pak to zaclo delat tohle. Ta zbran se prece po 200 nabojich vyrazne neochodi, takze musi bejt chyba v buhvi cem. Nejdriv jsem si rikal,z e to bude tim, ze ta zbran je zasvinena, jenze dneska to udelal hned prvni zasobnik v cisty zbrani! Pak zas nic, pak zas zasek kazdou druhou ranou a pak zas nic. Co byste s tim zkusili delat? Ta bouchacka je jak kdyby byla naladova... pohoda a pak ne a pak zas pohoda...

Napadlo me mazat naboje aby vyklouzli z komory snadno i po vystrelu ale to je asi tak jedina vec, ktera me napada... Nemate nekdo nejakej tip?

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » čtv 9. čer 2011, 13:42

Fotka vytahovače by nám možná poradila.

Je komora čistá a bez defektů? Když zbraň rozebereš, zapadne náboj do komory hladce nebo někde drhne?

Další věc, která mě napadá je zásobník. Dělají ti to všechny zásobníky? Pokud nevíš, ozkoušej (pokud sám nemáš více, na střelnici pravděpodobně nějakou čízu mají a zásobník ti půjčí). Kdyby byly poškozené vývodky, mohlo by se stát, že na nábojnici tlačí zespodu špička dalšího náboje a brzdí její pohyb.

Číza v devítce musí chodit bezprolémově i bez mazání nábojnic.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#3 » čtv 9. čer 2011, 13:47

tohle vypadá na vytahovač, nech ho vyměnit i s pružinkou a číza bude zas v cajku. Při troše zručnosti to zvládneš i sám.

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » čtv 9. čer 2011, 14:29

souhlas, drápek vytahovače bude v kopru nebo odešla pružinka pod ním

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#5 » čtv 9. čer 2011, 14:40

něco podobného (i horšího) mi dělaly ocelové nábojnice od SB (tuším šedá krabička s čeveným popisem) ty nejlevnější na trhu. prostě se více nafoukly a nešly ven (často ani milimetr) díky přesné komoře (Sig Sauer) - až 5x na zásobník. měl jsem s nimi ale podobné problémy v Glockovi i když tam to nebylo tak markatní (1-2 na zásobník)
dnes už se ale myslím nedělají (alespoň na webu je v nabídce nemají). uvádím to jen jako jednu (i když momentálně asi méně pravděpodobnou) z možností. spíše se přikláním ke kolegům - chyba ve vytahovači.



Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 86

Příspěvek#6 » čtv 9. čer 2011, 16:39

Diky za tipy, panove. Vazim si toho. Osobne mi pripada nejpravdepodobnejsi ta verze se zasobnikem. Zdal se mi vykloktanej hned, jak jsem ho prvne naladoval.

To zaskrceni navrchu, ktery drzi naboje nebylo rovnobezny. Naboj tam drzel kolem drazky ale vepredu ty vyvodky byly volnejsi. Spicka naboje je skutecne trochu vejs nez by mela bejt, naboj tam proste nedrzi rovnobezne s vyvodkama, je spickou trosku nahoru. Seskrtil jsem ty vyvodky trochu k sobe tak, aby to objalo naboj a drzelo to rovne. Uvidime, co to udela na strelnici. Pujcim si dyztak zasobnik i od nich.

Jo zapomnel jsem se zminit, ze komora je naprosto hladka a vytahovac taky vypada v cajku. Pruzinka pod vytahovacem je pevna na muj vkus pomerne dost. Skutecne to vypada na ten zasobnik.



Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 86

Příspěvek#7 » sob 11. čer 2011, 10:00

Tak jsem se spletl, zasobnik to nebyl. Dneska jsem si pujcil 2 zasobniky od spravce strelnice a nefungovalo to ani s tema jeho. Takze zkusim ten vytahovac.

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » sob 11. čer 2011, 11:15

Vývodky na zásobníku můžou dělat problémy při zasouvání náboje do komory. Horní náboj v zásobníku se jich totiž dotkne až nábojnice opouští zbraň. To co popisuješ je problém vytahovače, drážky na nábojnici a síly potřené k vytažení nábojnice z komory. Z nějakého důvodu se vytahovač neudrží v drážce. Zkus dát do hlavně PRÁZDNOU NÁBOJNICI a pomalu táhni závěr dozadu. Měl bys okénkem vidět co tam ta nábojnice dělá.



Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 86

Příspěvek#9 » sob 11. čer 2011, 11:53

Tak trochu si nejsem jistej, co mam hledat. Nabojnice proste vyjede ven z komory dokud nenarazi na vyhazovac...

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » sob 11. čer 2011, 17:09

Hledej místo kde a o co by se mohla zadrhnout. Střílel jsi z ní něco jiného než Vlašim?
Když jsem měl CZ 75 tak mě puškař radil jak vyzkoušet vytahovač. Sundej závěr, vyndej pružinu, vyndej hlaveň a odlož. Vezmi závěr, náboj (celý, né nábojnici) a zasuň ho pod vytahovač až na doraz. Teď motej závěrem všema směrama a náboj se nesmí hnout. Pokud se nakloní k okénku, vyměň pružinu, pak vytahovač.



Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 86

Příspěvek#11 » sob 11. čer 2011, 19:18

No tak strilel jsem z toho jen Vlasim. A ten naboj jsem pod to zkousel nacpat. Sice jsem nezkousel s tim mlatit na vsechny strany ale mel jsem problem to z toho vyndat, protoze to tam drzelo docela silne. Celkem mi vzdycky trvalo, nez jsem to z toho vysvobodil.

Az budu zas doma tak s tim zkusim ruzne verglovat, jak rikas. Jen me neco napada. Co kdyz to v tom bude drzet? Napada vas krom zasobniku, extraktoru a komory jeste neco?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#12 » sob 11. čer 2011, 20:20

Zkoušej tyhle věci jednu po druhý, od tý nejjednoduší. Půjčit si na střelnici šuple by neměl být žádný problém takže v tom budeš mít jasno hned. Ošouplej vytahovač nemusíš poznat pokud ho nemáš možnost porovnat s druhým a už vůbec ne bez vyndání ze závěru. Novej stojí pár kaček, měnil bych ho i s pružinkou rovnou komplet bez velkých špekulací. Taky je ještě možnost že je pod vytahovačem v drážce binec kterej se tam šprajcuje ale to bez demontáže taky nezjistíš.



Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 86

Příspěvek#13 » ned 12. čer 2011, 19:56

Jojo, vsak jasne :) ten zasobnik jsem uz zkousel. Na strelnici vcera mi pujcili hned dva zasobniky, ani s jednim to nechodilo.

Ted jsem prijel domu a zkousel jsem teda nacpat naboj pod vytahovac na sundanym zaveru. Ten naboj tam sice celkem drzi jakoze je tezky ho z toho pak dostat ale nedrzi tam jakoze bez hnuti. Da se s nim pod tim vytahovacem trosicku viklat a kdyz se fakt snazim, tak machani ze strany na stranu ten naboj nakonec neudrzi a vyleti ven.

Predpokladam teda, ze je to asi ten vytahovac. Menit to budu rozhodne komplet! A pokud to stoji par kacek (coz nevim, nikdy jsem to nepotreboval), tak neni vubec co resit...

Mam tomu teda rozumet tak, ze kdyz se s tim nabojem pod tim vytahovacem da trosku viklat a da se vyklepat, tak je to teda vadnej vytahovac?

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » pon 13. čer 2011, 15:06

Když s tím budeš mlátit, tak vypadne vždy. Je to jen jednoduchá orientační zkouška.
Co to dát raději k puškaři?



Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 86

Příspěvek#15 » pon 13. čer 2011, 22:39

Uz to tam dneska bylo :D jen se neboj. Dal jsem mu to a behem asi peti minut bez reci mi vymenil ten extraktor a rikal, ze pruzinku nemam menit, ze je silna dost ani neni namahana, protoze nechodi ve svym plnym rozsahu. Neni to jako vratna pruzina zaveru, ktera se zmackne nadoraz a pak se zas rozvine. Ta pruzinka extraktoru je prakticky porad natazena, stlacena je jen malinko a nikdy ne nadoraz.

Takze jak rikam, u puskare to uz bylo hned jako druha vec dneska rano. Extraktor je vymenenej, uvidime, co to udela na strelaku.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů

cron