Vnitrni stena hlavne



Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 86

Příspěvek#1 » ned 10. črc 2011, 16:58

Opet mensi dotaz mene zkusenyho - kdyz se podivam skrz cistou hlaven u CZ 75 Com. , tak je ta hlaven krasne leskla, vypada jak zrcadlo. Kdyz se ale podivam jakoby z uhlu u usti na vnitrni stenu ty hlavne, tak je tmava - tedy nema tu svetlou ocelovou barvu jako vnejsi steny - a na okrajich drazek (ktery jsou oproti hlavni vystouply) je ta barva vyrazne svetlejsi.

Hlaven cistim po kazdy strelbe fakt dukladne, olej + mosaznej karacek, pak trocha oleje + mekkej kartacek, pak mnohonasobny protahovani hadrem, dokud nevylejza absolutne cistej a pak jeste lacetka s lehounkou vrstvou oleje na zakonzerveni.

Kdyz jsem si poprvy vsimnul, ze vnitrek hlavne je tmavsi, pokladal jsem to za bordel, kterej mechanicky neodstranim (koneckoncu hlaven pri pohledu skrz se leskne jak psi ****), takze jsem koupil cistic hlavni Robla Sollo Mill od Ballistolu, kterej prej vycisti i zbytky medi, tombaku a olova ze strel (olovo me netrapi, strilim celoplaste). Hlaven jsem ucpal u komory, nacepoval az po okraj ten sajrajt a nechal pusobit asi 3 hodiny, pak jsem hlaven vycistil a beze zmen.

Je ta tmava barva a ty svetly okraje drazek normalni nebo je to priznak nejakyho starnuti hlavne nebo kdo vi ceho?

Jen dodatecny info - pistole je sice z komise ale prave ta hlaven vypadala jak nova a sice jsem ji neznal tak dukladne jak ted ale tehle barev jsem si teda nevsim. Ja sam jsem s tim pak odstrilel presne 606 ran, z toho 542 SellBell 7,5gram FMJ a 64 SellBell 6,5gram SP.



BUBBA
Příspěvky: 31

Příspěvek#2 » ned 10. črc 2011, 19:26

Hlaveň nestárne,hlaveň se opotřebovává střílením.Pokud to nemá vliv na funkci,vůbec bych to neřešil...



Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 86

Příspěvek#3 » ned 10. črc 2011, 19:46

Pravda, mel starnutim jsem myslel samozrejme opotrebeni.

No na funkci to vliv asi nebude mit, ted jsem do toho zkousel svitit baterkou a ma to nazelenalej odstin, coz by mela bejt ta mosaz. Zkusim v tom rozpousteci tu hlaven nechat pres noc ;) a pak uvidim.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » pon 11. črc 2011, 13:26

Jak u ZPT01, tak teď nově u Jericha s hexagonálním vývrtem mám z vnitřní strany taky tmavší, tak jak popisuješ ty. Střílím FMJ a čistím podobně jako ty. Popravdě řečeno, všechny střílené pistole (a revolvery), co jsem kdy takto zkoumal, vypadaly po stránce barvy vývrtu podobně.
Taky jsem dřív převelice řešil každé smítko, ale čím déle střílím, tím víc docházím k závěru, že to stejně nemá valný smysl a spokojím se standartní údržbou. Tím tě samozřejmě nechci nějak kritizovat a jsem zvědavý, jak moc se ti podaří hlaveň vyčistit ;) . A třeba se najde někdo, kdo tento jev dovede vysvětlit; taky by mě zajímalo, jak zbarvení vzniká.



Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 86

Příspěvek#5 » pon 11. črc 2011, 20:38

No nepovedlo se :-D

Po noci, kdy to bylo naplneny az po okraj tim Solo Milem, jsem to vycistil velice dukladne, aby tam nezustaly zbytky toho rozpoustece. Ta zelenkava barva z okraju drazek je fuc, zda se, jakoby pod tim prosvitala ocelova barva :) - takze hadam, ze zbytky plastu strel se skutecne rozpustily (otazka, jestli to za ten smrad a paleni nosu stalo :lol: )

No to tmavy zabarveni tam ale porad je, Zda se mi, ze se trosku narusilo, neni uz tak tmavy - ale porad tam je. Dal tu hlaven v ty sragore machat nebudu, nema to asi opravdu valnej smysl, kor kdyz pri pohledu skrz se ta hlaven proste leskne.

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » úte 12. črc 2011, 18:16

Nemyslíš, že té střele je úplně jedno jestli se hlaveň leskne zepředu, nebo zezadu?
Je to stejný jako nábojnice pro přebíjení. Vyleštěná zevnitř? Prachu to je naprosto jedno.



Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 86

Příspěvek#7 » stř 13. črc 2011, 07:19

No strele to asi jedno bude. A nemyslis ty, ze kdybych si sam byl jistej, ze je takovyhle zbarveni hlavne normalni nebo neskodny, ze bych se sem chodil ptat, jestli je to normalni a neskodny?

Mne slo spis o to, jestli to neni projev uz nejakyho vetsiho opotrebeni. Kdyz ale neni, tak neni co resit a ja jsem spokojenej :)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#8 » stř 13. črc 2011, 10:10

Při výrobě vývrtu to nejsou plochy které by se daly nějak dokonale vyleštit. I když se střela zařezává do drážek, tak nikdy nebude dokonale kopírovat jejich tvar. Střílením bude docházet ke zmenšování profilu a hrany nebudou tak ostré jako po výrobě, ale ty boční plošky nebudou nikdy lesklé.

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » stř 13. črc 2011, 15:59

Opotřebení hlavně poznáš jedině měřením průměrů vývrtu. Lze to ještě poznat zvětšováním rozptylu zásahů.
Neber moji předchozí poznámku osobně. To bych nerad.
To, že střílená hlaveň vypadá z každé strany jinak je způsobeno tím, že střely ''jedou'' stále jedním směrem a vyhlazují vývrt vždy ze strany od komory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů