CZ Shadow 2 OR - Závady při podávání náboje do komory.



Preky
Příspěvky: 14

Příspěvek#1 » ned 19. úno 2023, 18:31

Ahoj. Setkal se někdo s tím, že se Shadow 2 OR seká při podávání náboje do komory?
Mám nový kus, zatím bez kolimátoru ani tuningu, zcela sériové fabrické provedení a při použití nábojů Sellier Bellot NONTOX TFMJ se při podávání náboje do komory pistole zasekne v pozici, kdy je střela již v komoře a částečně i nábojnice. Většinou náboj ještě není v ose hlavně, ale stává se, že je již i v ose téměř celý zasunutý. Je pak potřeba něky i dost sinlě bouchnout zezadu do závěru, aby se nádoj dozasunul a závěr uzamkl. Při použití Nontoxů 124/8 se pistole z jedné krabičky sekne 9x :roll: , z toho 2x při shození závěru u prvního náboje. Při použití střeliva STV 124/8 se z 50 ran sekla "jen" 2x a při Sellier Bellot FMJ těžších i lehčích zatím ani jednou. Při tréningu v kryté střelnici, kde je vyžadováno (nebo doporučeno) použití nontoxů je tréning zkažený a pro závody zcela nepoužitelné.
Napadá někoho co s tím, než se to rozhodnu reklamovat? Nebo je to normální, že je ta zbraň tak vybíravá? :?: Chová se to, jako by byla vratná pružina příliš slabá. Neumím si představit dát tam nějakou ještě lehčí tuningovou. Nebo mě napadá, že prostor za drápkem vytahovače je příliš těsný a drážka nábojnice se tam při zasouvání (podávání) sekne.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#2 » ned 19. úno 2023, 19:08

Napaskuj si vsetky zasobniky doplna a nechaj ich tak par dni. Mozno je prilis tvrda pruzina a nabj v zasobniku brzdi zaver. Tiez skus rozobrat pistol a do hlavne vkladat naboje. Musia hladko ist dnu aj von.



Preky
Příspěvky: 14

Příspěvek#3 » pon 20. úno 2023, 19:52

Děkuji MRBLUE za tip.
Aktualizuji stav věci. Nevydržel jsem to a nechal jsem zbraň zkontrolovat na střelnici, kde jsem jí kupoval a kde mají velké zkušenosti. Pán to vyzkoušel a sekala se také. Rozebral jí, vyčistil prostor u vytahovače, vyzkoušel střelbu a stále se sekala. Vyndali jsme plastový doraz u vratné pružiny a také se sekala. Podle něj musí chroustat nontoxy zcela bez problémů. Vyjádřil také podezření, že by mohla být pružina vytahovače příliš silná. Než ale laborovat na místě, zkoušet vše možné, rozhodli jsme se zbraň reklamovat, když je v záruce. Také i proto, že kdyby tam byla nějaká konstrukční chyba (třeba jen u OR verze), je lepší, ať se to ve zbrojovce dozvědí. Až bude nějaký posun, napíšu další post.



JYbour
Příspěvky: 230

Příspěvek#4 » pon 20. úno 2023, 20:07

To naštve u takové pistole. Nontoxy jsou absolutně bezproblémové, ještě jsem v okolí nenarazil na nikoho, kdo by při jejich používání měl problémy.



Preky
Příspěvky: 14

Příspěvek#5 » stř 8. bře 2023, 10:32

Tak se hlásím s výsledkem reklamace. Děkuji střelnici Leiko i zbrojovce za její rychlé vyřízení.
Způsob vyřízení reklamace: Drobné úpravy závěru, přeleštění skluzavky a komory. Při předávání zbraně k reklamaci bylo prý ve zbrojovce vidět, že ví o co jde a že asi nejsem první, kdo to reklamuje. Celkově z toho mám pocit, že zbrojovka určitě netrpí nedostatkem objednávek a samozřejmě je pro ní důležité to množství kusů vyrobit... To že zákazník jako já pak dostane nepoužitelnou věc (za 38990 Kč), kterou pak musí reklamovat je pro ně asi akceptovatelné.
Zbraň jsem hned vyzkoušel s SB FMJ 8g a Nontox 7,5g celkem 3 krabičky a bez závad. Bohužel neměli k dispozici Nontox 8g se kterými to bylo nejproblematičtější. Určitě je příště vyzkouším a případně poreferuji. Ale věřím, že to bude také OK, protože jak ta zbraň celkově "chodí", včetně závěru je dost rozdíl oproti stavu před reklamací. Nyní už to chodí jako kvalitní pistole. :thumbup:



JYbour
Příspěvky: 230

Příspěvek#6 » stř 8. bře 2023, 13:10

Hmm, takže vypláznout 40tis. a obratem preventivně dát na reklamaci, aby měl člověk jistotu, že vše bude ok. No hrůza. Třeba jen páteční kousek.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 871

Příspěvek#7 » stř 8. bře 2023, 18:10

V příslušném vlákně jsem popisoval svoji funglovku CZ 75 P-01 Omega a velmi podobné problémy. Hodně pomohlo přeleštění skluzavky, popravdě mi přijde jako hodně ostuda, aby u zbraně za tyhle peníze nebylo vše dotažené. Ve srovnání s krumpáčem od Gastona...



xor
Příspěvky: 127

Příspěvek#8 » stř 8. bře 2023, 18:26

SP01 dodaná rovnou s fabrickou hlavní se závitem, cca 30% neodpalovala. Reklamace, dopasovali hlaveň.



JYbour
Příspěvky: 230

Příspěvek#9 » stř 8. bře 2023, 19:09

Tak to by chtělo vlastní vlákno: kdo za poslední rok koupil novou CZ a byla zcela bez závad... asi by tam moc lidí nemělo co napsat.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#10 » stř 8. bře 2023, 20:14

JYbour
Prosimta nesir bludy. Chod sa pozriet na zavody, kolko ludi striela CZtami a problemy nemaju. O tom co funguje vacsinou ludia nehovoria. Od 90tych rokov som mal niekolko zbrani od CZ
CZ 75 sluzobna, fungovala bez problemov
CZ 75 sukromna, fungovala bez problemov
CZ 85 Combat, fungovala bez problemov
CZ 75 SP-01 Shadow Adam Tyc, fungovala bez problemov
CZ SP-01 Shadow Orange. fungovala bez problemov
CZ Shadow 2 Orange, na zaciatku obcas nevyhodena vystrelena nabojnica, problem vyriesila silnejsia pruzina pod vytahovac. Pri fabrickom strelive bez problemu, zavadu sposobilo ak nahodou uz bola prebita hodne vyzvikana nabojnica a drapok preskocil cez okraj.



JYbour
Příspěvky: 230

Příspěvek#11 » stř 8. bře 2023, 20:36

Jiná doba, pořádně si přečti co jsem napsal: za poslední rok.



ossan81
Příspěvky: 75

Příspěvek#12 » stř 8. bře 2023, 22:33

Já mám Shadow 2 z Opletalky cca 4 měsíce a chodí od začátku naprosto bez problémů. Žere jak tovární střelivo, tak moje přebíjenky. Nástřel asi 5k, počet závad 0.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 871

Příspěvek#13 » čtv 9. bře 2023, 09:44

Nějaký článek i s fotkami stejné zbraně byl tuším minulý rok ve Střelecké revue, majitel tam dokumentoval nekvalitní výrobu a postup reklamace. Chtěl jsem to číslo najít, ale něco jsem vyhodil a asi to odnesla voda osudu do místní spalovny. Každopádně se asi shodneme, že úroveň kvality výroby v CZUB vykazuje jisté příznaky kolísání, které se buhužel nevyhýbají ani zbraním ve vyšších cenových relacích.



JYbour
Příspěvky: 230

Příspěvek#14 » čtv 9. bře 2023, 10:23

To číslo náhodou mám a není to příjemný čtení a nejhorší je, že právě čím dál víc lidí něco musí řešit na nových kouscích a majitelé starých zarytě tvrdí, jak jsou perfektní, kvalitní atp.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#15 » čtv 9. bře 2023, 10:28

Tak mozes zverejnit ake percento predanych zbrani CZ ide na reklamaciu. Ideale aj s rozlisenim modelu

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti