CZ Shadow 2 OR - Závady při podávání náboje do komory.



Jarda whitewolf
Příspěvky: 7

Příspěvek#31 » stř 6. zář 2023, 11:16

Mně to dělalo TS 2 Deep Bronze od začátku a Shadow 2 po 1 roce. U Shadowa vystřeleno než to začalo dělat cca 600 nábojů.



cloudy2
Příspěvky: 11

Příspěvek#32 » pát 8. zář 2023, 07:03

Rád bych odpověděl (částečně i sám sobě) na problém zasekávání se CZ Shadow 2 při podávání náboje do komory. Asi bych se měl zbrojovce omluvit, protože jsem zjistil (konzultováno i se zbrojířem), že problém jsem si způsobil sám. Tato zbraň jsa přemazána prostě nestřílí.
POZOR! Nechci zde zpochybňovat tristní zkušenosti uživatelů, kteří zbraň oprávněně reklamovali! Píši o MÉM problému.
Chybu jsem udělal tak, že jsem vazelínou Ballistol promazal kluzné plochy, kdežto zbytek zbraně byl namazán sprejem Ballistol. Je zbytečné posmívat se mi, že moderní zbraně se takto nemažou, prostě se stalo a z mé chyby se může poučit někdo další. Zhruba po 90ti nábojích (asi když se to zahřálo a rozprostřelo) začalo to sekání. Závadu jsem vyřešil několikavteřinovou "prací" s hadříkem. I přesto se zbrojovce neomluvím, jednak přece nepřiznám chybu :-) ...a hlavně si dobře pamatuji, že můj starý CZ 75 Compact jsem mohl ponořit do konzervy s ančovičkami :-) a dále střílel jak vzteklý. Shadow 2 je prostě choulostivější. Debatu kolem výrobce a typu nábojů považuji nadále za nerelevantní. I v období zasekávání i poté jsem míchal různé náboje. Bez vlivu na problém. Když jsem odmaštěnou zbraň pak testoval, vystřílel jsem během hodiny 100 ks Aguila a 100 ks "přebíjenek" z fabriky bez jediné zádržky.
Shrnuto podtrženo: Shadow 2 je super, střílej si čím chceš, ale nepřemaž.



ondra009
Příspěvky: 50

Příspěvek#33 » pát 8. zář 2023, 07:14

pockej, ja to mazu vazelinou Stihl do tepelne namahanych lozisek, to se nema? (mazu tim kalacha, takovouhle fajnovou pistoli nevlastnim)



cloudy2
Příspěvky: 11

Příspěvek#34 » ned 24. zář 2023, 16:30

ondra009, to opravdu netuším, co se má a co nemá, jen jsem co nejvěrněji popsal moji zkušenost. Na vojně jsem samopal mazal Konkorem a tam jsme se s tím nepárali, ten tekl proudem :-) a v ničem to nevadilo.



wratko
Příspěvky: 31

Příspěvek#35 » ned 24. zář 2023, 20:33

Vyrobne tolerancie na kalachu ci kose su ale niekde uplne inde ako pri sportovej pistoli :D



Preky
Příspěvky: 14

Příspěvek#36 » stř 4. říj 2023, 17:49

cloudy2.
cloudy a máš verzi OR, nebo "klasiku"? Pokud máš klasiku, tak to tady jenom motáš a ničemu neprospíváš. Je to téma k verzi OR. OR má totiž jiný závěr a může to mít zásadní vliv na celou problematiku.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti