CZ Shadow 2 Compact



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#106 » pát 1. zář 2023, 07:56

Ja moc dobre vim, ze to nektery kolimatory maji, ale od CZUB je blahove predpokladat, ze si lidi budou chtit poridit prave ten co to ma. Aspon podle me teda. On totiz vlastne neexistuje duvod mit to zadni hledi reseny prave takhle podle me.
Za dalsi tady ty vestavny hledi jsou v praxi podle me k nicemu, nevim jak vysoko by moje kolimatory musely sedet, aby to bylo k necemu (vim, neprakticky vysoko). Mam to teda na 2 holosunech, ostatni znacky netusim.

Nicmene jak jsem psal, poruchovost kolimatoru je podle me tak mala, ze to je detail. Za zminku ale stoji rekl bych. Podle me ta zbran je dobra a vsechno co jsem psal jsou spis drobnosti co by me od nakupu neodradily pokud bych se po necem takovym dival.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#107 » pát 1. zář 2023, 09:03

No je to věcí názoru, nemyslel jsem nějak pejorativně. CZUB zákazníkovi "hodně napovídá", protože stejně jako Glock, jedou v nějakém holportu se Shield Sights.



kubi
Příspěvky: 15

Příspěvek#108 » pát 1. zář 2023, 09:22

K tomu hledí - je to trošku ošidné v tom, že když ho tam necháš a dáš tam moc nízký kolimátor, tak ti to hledí může překážet. Moc vysoký kolimátor a bude ti k ničemu. Třeba na destičku na RMSc sedí celá řada různých kolimů a různých výškách...

Takže i kdyby to zbrojovka udělala, tak na ni lidi budou stejně nadávat, že tam nedali hledí přesně na ten jejich kolimátor, protože oni tam asi mají křišťálové koule...



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#109 » pát 1. zář 2023, 09:46

Ještě jsem teda neviděl, že by někdo nadával, že mu u kolimátoru zůstalo na pistoli hledí. Obvykle je to buď ok nebo si tam lidi dají hledí jaké chtějí. Od toho jsou ostatně výměnná mířidla. Až teprve v úplně nejhorším případě (mířidla vůbec nesedí a člověk s tím prostě v žádném případě nechce nic dělat a je odkázaný na drážku na kolimátoru) jsme teprve tam, kde S2C začíná. Pokud by ztrátu hledí CZUB považovala za lepší řešení, tak to snad dělá všude.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2233

Příspěvek#110 » stř 6. zář 2023, 00:30

K tomu testu CZUB a té normě SAAMI...
Pouští se pistole z výšky 1.22m na pryžovou podložku tlustou 2.54cm, pod kterou je beton.

Mě se tahle Číza úplně ojebávat nechce, ale zkusím jinou, takovou hodně starou, ještě bez blokace a jebnu s ní do zdi (simulace úderu zbraní) a dám si tam nábojnici se zápalkou bez střely... Pak totéž zkusím, ale nechám ji spadnout ne z 1.22m na gumu, ale ze 2m na beton... Pokud to ani v jednom případě nevystřelí, přehodnotím svůj postoj k blokátoru... že je tam pro "co kdyby" - kterým je "kohout spadne z ozubu" a ne z co kdyby "pistole spadne čumákem na beton".

Otázka "proč tam všichni pořád tu blokaci dávají" je na místě... Vždyť je to věc navíc, prodražuje to výrobu, snižuje spolehlivost, zhoršuje chod spouště... A přesto je jak v SFa zbraní, tak v SA/DA zbraních... TO byli všichni 30 let úplně pitomí a až zbrojovka teď najednou přišla na to, že bez blokace je to na nošení super?

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2240

Příspěvek#111 » stř 6. zář 2023, 07:47

Pak je ještě možné použít zbraň s blokací a následně s vymontovanou blokací, ať se opravdu otestuje chování úderníku.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1869

Příspěvek#112 » stř 6. zář 2023, 09:11

Pokud to někdo chcete otestovat, musíte si prostě koupit Shadow 2 Compact a zkusit to na něm. :-) Těžko pak bude relevantní argument, že to na SH2 Compakt určitě nefunguje, protože mě stará CZ75 bez blokace klepla do nábojnice ...
A mimochodem věřím, že ve Státech to určitě někdo zkusí a pokud to "vystřelí" bude to brzo na YT.



Střelec
Příspěvky: 1673

Příspěvek#113 » stř 6. zář 2023, 10:34

Stará 75 bez blokace se zkoušet nemusí, protože se ví, že je u nich pádová bezpečnost nedostatečná.

Uživatelský avatar
milrach
Příspěvky: 86

Příspěvek#114 » sob 9. zář 2023, 12:33

Nová CZ Shadow kompakt vypadá super. Pro mě je však už téměř nepřijatelní mít pistol s pojistkou... Nebýt jí, silně bych o ní uvažoval. Dělá se i v jiné ráži než Luger ?



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#115 » sob 9. zář 2023, 13:44

:-D :-D :-D :-D V Uherskom brode sa trasu strachom ked si citaju tieto riadky. Co len budu s tymi hromadami nebezpecnych S2C robit?
Rada CZ75 je vyborny koncept a blokacia zhorsila chovanie spuste. Preto ked mam moznost, volim bez blokacie.
Kto s tym ma problem ma moznost si kupit nieco ine, CZUB koli tomu peavdepodobne nezbankrotuje.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#116 » sob 9. zář 2023, 14:30

Však zbraň je to krásná, ale tady se řeší, zda je (dle oficiálního popisu CZUB) také "perfektní volbou pro celodenní nošení".

Aby byla perfektní volbou (velikost a hmotnost nepočítejme), tak by podle mě nesměla mít pojistku, musela mít decocker a blokaci a také mít backup mířidla. Čili běžný standard pro nošení. Takhle je přinejlepším "použitelná" a to ještě s otazníkem ohledně bezpečnosti vzhledem k historii CZUB u rodiny CZ75.

Nebo co si jako máme představit pod slovem "perfektní"?



hunter240
Příspěvky: 231

Příspěvek#117 » pát 15. zář 2023, 18:15

Ahoj všichni, dneska jsem měl možnost si osahat tuto novou čezetu a byl jsem spíš zklamaný.Pěkně se drží to ano,ale za ty peníze jsem čekal lepší spasování

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1869

Příspěvek#118 » pát 15. zář 2023, 19:10

hunter240: Já byl taky zklamanej. Mě se třeba při běžném úchopu citelně opřela při vypouštění zásobníku na opačné straně pažbičky do ruky pojistka vypouštění zásobníku. To jsem nějak u jiných zbraní takhle nevnímal. Pokud to má být opravdu pistole na nošení, tak stavitelné hledí mě přijde taky trochu drahá zbytečnost. Vzhledově se mě to líbilo moc, ale jak jsem to vzal do ruky, tak jakýkoli wau efekt byl pryč a říkal jsem sil k čemu bych tohle kupoval. Na mířenku tu je Shadow 2, na nošení něco z rady P10. V ruce mě to přislo takové tuctové.
Ale je to osobní pohled, objektivně věřím, že si to kupce najde, protože hezký to je a lidi pořád mají rádi kovové pistole.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#119 » sob 16. zář 2023, 20:11

Jak jsem mel moznost si S2 compact osahat v TopGuns tak je to nemastna neslana pistole. Na noseni tezka. Na sport mala a lehka. Jedine, ze by to byla pistole urcena pro zeny a deti, protoze grip je mensi, nez bych si pral.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#120 » ned 17. zář 2023, 20:00

Test:
https://youtu.be/K-JABLWCCTY
Zopakoval většinu připomínek, které tu už padly. Jen se několikrát plete, když mluví o ocelovém rámu a myslí kovový.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti