CZ Shadow 2 Compact



JYbour
Příspěvky: 230

Příspěvek#121 » pon 18. zář 2023, 06:03

Super video, tenhle Compact se mi líbí a myslel jsem, že si ho časem koupím, ale asi to fakt nemá smysl, když už mám dva v plastu a dlouhá SH2 bude lepší volba.



ondra009
Příspěvky: 52

Příspěvek#122 » pát 22. zář 2023, 17:17




LiquidGun
Příspěvky: 1

Příspěvek#123 » sob 30. zář 2023, 10:59

Tak právě jsem si všiml, že už se nový Shadow 2 Compact konečně objevil také v online konfigurátoru na stránkách Zbrojovky. Nabídka/variabilita ještě není asi úplně kompletní, ale výběr slušný :thumbup:



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#124 » stř 4. říj 2023, 18:25

Tak jsem se byl na s2c podívat v Opletalce.

No. Podle očekávání. Je malý, lehký a má tuhé pružiny. Pažba se střenkami je uzounká, spoušť velmi vzadu. Pro moje větší a štíhlé ruce ergonomicky velmi nevhodné.

Podle tvrzení prodavače má zbraň prokázanou pádovou bezpečnost podle nějaké české normy ze 2 metrů na smrkovou desku ve stavu náboj v komoře, kohout natažený, pojistka nezajištěna.

V budoucnu by snad měly být k dispozici tlustší střenky a možná i vypouštění kohoutu



juraj1
Příspěvky: 495

Příspěvek#125 » stř 4. říj 2023, 18:36

To je vtip ne? Smrkova deska krasne pruzi. Az to budou poustet na natazene kladivo na zulovou kostku, muzeme se bavit.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#126 » stř 4. říj 2023, 20:42

Ked chces mlatit do zulovej kocky, kup si kladivo nie pistol.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#127 » čtv 5. říj 2023, 05:05

Nojo. Ptal jsem se, jak je to s betonem... Prodavač, že prý podle české normy to je smrková deska. Zároveň prý podle americké normy, kde snad šlo o pády na tvrdou podložku, to je pádově bezpečné z nižší výšky. Mluvil snad o 1,2m. Dodal, že stejně nikomu z nás zbraně na zem nepadají a blokací bychom pokazili chod spouště. Jako jo, no.... ALE.. spoušť špatná není, chválit ji taky nemůžu, jsem zvyklý na lepší (i s blokací). I tahle se jistě ošoupe a půjde polepšit na dost dobrou.

Takže můj názor je, že pistole to je na dobré úrovni, dobře použitelná, klidně jako první pro nováčka, když na ní bude mít. Pro někoho, kdo má zbraní víc, ví k čemu a je nějak střelecky zaměřen, může být těžké ji smysluplně uplatnit.



juraj1
Příspěvky: 495

Příspěvek#128 » čtv 5. říj 2023, 19:21

@MRBLUE: jsou lidi, kteri maji sve zbrane na lesteni a kteri maji zbrane na pouzivani.

Ale zpet k tematu, verim, ze ve sportu si to sve pouziti najde. Hlavne mezi zenami a juniory.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#129 » čtv 5. říj 2023, 20:56

Myslis pouzivanie pri pokladani dlazby na namesti? :-D :-D :-D :-D
A ktory sport mas na mysli?

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 814

Příspěvek#130 » pát 6. říj 2023, 07:27

No tak ona to nemusí být jen nebezpečná manipulace. Už jsem viděl pár lidí zakopnout a upadnout se zbraní v "killhouse" na betonovou podlahu a popravdě s někým kdo má toto, bych tam nechtěl být.

Jinak zbraň jsem si jen prohlížel, za mne strašně hezká, chod SA/DA pěkný, ale tím to končí. Bez pádové pojistky, s těmito rozměry a materiály to není na sport a ani na nošení. Vlastně jsem tu zbraň vůbec nepochopil... Takový prasopes k ničemu.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#131 » pát 6. říj 2023, 08:59

No, vzhledem k tomu, že hlavní trh CZUB je úplně někde jinde než ty 2-3% prodané produkce v naší kotlince, je celkem jedno co si tady kdo napíše. :-)

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 871

Příspěvek#132 » pát 6. říj 2023, 09:05

Sobiho píše:Jinak zbraň jsem si jen prohlížel, za mne strašně hezká, chod SA/DA pěkný, ale tím to končí. Bez pádové pojistky, s těmito rozměry a materiály to není na sport a ani na nošení. Vlastně jsem tu zbraň vůbec nepochopil...

Amen bratře, vidím to stejně. Jen na okraj, už jsem s ní viděl na střelnici jednoho instruktora. Možná ji ale jenom chtěl podrobit zátěžovému testu.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#133 » pát 6. říj 2023, 09:06

K teorii o hlavním trhu přidám konkrétní informaci od prodavače z Opletalky, která zněla, že Američani takové pistole bez vypouštění kohoutu zrovna moc nechtějí. Což mi úplně uvěřitelné nepřipadá, ale prodávám, jak jsem koupil.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#134 » pát 6. říj 2023, 09:33

Jasně, management zbrojovky na základě požadavků zastoupení v Kansasu něco vymyslí, ale prodavač v Opletalce ví, že to je špatné manažerské rozhodnutí. :-)

Celé je to o nějakém vyplňování díry na trhu. Podle nějakých informací je S2 ekonomičtější verze Dan Wessona DWX Compact, který se údajně prodává více než dobře. Jen ještě s DAčkem a OR.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 871

Příspěvek#135 » pát 6. říj 2023, 11:24

Otázka je, jestli je to na základě požadavků z CZ-USA. Když chtěli modifikovat EVO, brodští to odmítli a museli si to udělat sami.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Caddy, oldglock a 2 hosti