CZ Shadow 2 Compact



tomas fuk
Příspěvky: 836

Příspěvek#151 » pon 22. led 2024, 17:16

Myslim, ze to bude tak, ze tlacitko vypousteni zasobniku ma urcitou texturu a polohu, ktera autorovi nevyhovala. Sam pise, ze musel malinko zmenit uchop a uz to bylo vyreseno. Tezko by zmenil polohu tlacitka. Proste byl zvykly z jinych pistoli na jinou ergonomii, nez na ergonomii CZ Shadow 2 Compact.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 871

Příspěvek#152 » pon 22. led 2024, 19:18

Ta "textura" se musí opracovat, aby nezraňovala. Je potřeba ohladit zejména ostré hrany na okrajích. Pokud se na to zapomene, je to průser. Bohužel se to v CZUB děje, jsem toho důkazem. A můj rozsekaný palec taky :cry:



tomas fuk
Příspěvky: 836

Příspěvek#153 » pon 22. led 2024, 19:31

Tak urcite.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 871

Příspěvek#154 » úte 23. led 2024, 09:27

Zjisti si něco o technologii omílání a odjehlování (minimálně omílání v CZUB používají). A to, že mají v Uherském Brodu problém s technologickou kázní, je bohužel fakt. Jestli je to případ této konkrétní zbraně, to by musel uvést její majitel. Já ji držel v ruce v Opletalce a žádné ostré hrany jsem na ní neregistroval. Jenže to ani na P-01, které tam mají vystavené, přitom tam moje byla v tomto ohledu hodně tragická a musel jsem ji dodo.



deewy
Příspěvky: 42

Příspěvek#155 » úte 20. úno 2024, 15:59

Vzal jsem to párkrát smirkem a je po problému. Ale souhlasím s "CzechJoker", ze tohle by měly mít ve zbrojovce podchycený.

Na zbraň jsem nakonec posadil kolimátor Holosun EPS Carry. Překvapilo mě, že jsem jednak potřeboval podložku od CZ a na ní teprve šla podložka, která byla v balení u kolimátoru. Takže kolimátor teď sedí na 2 destičkách.


Jinak tenhle kolimátor jí neskutečně sluší.



yetti84
Příspěvky: 66

Příspěvek#156 » úte 20. úno 2024, 21:01

Foto by nebylo?



deewy
Příspěvky: 42

Příspěvek#157 » úte 20. úno 2024, 22:18

Oki, už vím jak na obrázky. Zde je rychlocvak s osazeným kolimátorem a taky, co se zbraní dá v klidu nastřílet na 10m dynamickou střelbou.


Je znát, že má člověk kus železa. Ale je to ten správný pocit, jako když máte něco těžšího, tak je to v mysli chápáno jako kvalitní.

S glockem 43X jsem potíže s cyklováním zbraně (failure to feed). Zato Shadow na jeden zátah 250 ks 9mm luger a kompletně bez obtíží.

Tahle zbraň je vynikající, jsem rád, že jsem nešel do Hellcate nebo P 365.

ps. nejsem žádný ostrostřelec, ale z tohoto výsledku jsem měl radost. Jak píšu výše, tahle zbraň je z mého pohledu podobná G19. na EDC.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#158 » úte 20. úno 2024, 23:38

Se dvěma položkami je to překvapivě hezké, jen nechápu, proč podložka CZ nekopíruje půdorys s žebry pro úchop závěru. To by vypadala mnohem líp.



Alesh31
Příspěvky: 113

Příspěvek#159 » stř 21. úno 2024, 08:59

A nebyl by lepší EPS? EPS Carry je na slim subcompacty. Proto ta nutnost druhé destičky.



deewy
Příspěvky: 42

Příspěvek#160 » stř 21. úno 2024, 11:45

Možná by EPS byl lepší. Na tohle téma jsem strávil spousty hodin. Mě se ale jedná taky o estetiku. A co jsem našel tak EPS nebo COMP kolimátory přesahují hranu zbraně a mě se to zkrátka nelíbí. Takhle tam sedí kolimátor "jako prdel na nočník".

Pro ilustraci přikládám další foto.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Alesh31
Příspěvky: 113

Příspěvek#161 » stř 21. úno 2024, 11:56

Je to moc pěkný. Jen mě to tak napadlo.



deewy
Příspěvky: 42

Příspěvek#162 » stř 21. úno 2024, 15:02

Takhle komicky vypadá na Shadow 2 - kolimátor Holosun 507 Comp
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Toga
Příspěvky: 4

Příspěvek#163 » stř 21. úno 2024, 15:37

Dává Vám S2 Compact smysl pro každodenní EDC a jako první zbraň pro nováčka? Mám v plánu učit se s ní na střelnici, spíš obrannou střelbu a zároveň ji nosit. Je přiměřeně těžká? Nebo je rozumnější varianta např. Glock 19 a později S2 full na případné soutěže? Velmi rád bych zbraň, se kterou je radost střílet a je pěkná, což S2 Compact je.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#164 » stř 21. úno 2024, 16:21

To je otázka spíš na tebe, kolik a jak reálně unosíš. Někdo zvládne v batohu i větší a těžší zbraně, někdo v trenýrkách ani lehčí a menší neunese.

Ale abych odpověděl, když budeš chtít dost a obětuješ tomu, co bude potřeba, smysl to mít bude.

Vnitřně se ale vypořádej s námitkou chybějící blokace zápalníku.



Toga
Příspěvky: 4

Příspěvek#165 » stř 21. úno 2024, 16:36

O té blokaci vím, dost se to tu řešilo. Mám v plánu nosit ji "half-cocked" s nábojem v komoře. To mi přijde přiměřeně bezpečné.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host